Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki prędkości internetu neostrada.

knightryba 19 Sie 2014 22:15 930 0
  • #1 19 Sie 2014 22:15
    knightryba
    Poziom 7  

Witam
    Od podpisania umowy z orange na internet do 20mb bywało różnie z internetem, raz było gorzej a raz lepiej. Dzwoniłem kilka razy do nich i za którymś razem przyjechał technik który powiedział, że ta centrala jest taka i nic się nie da zrobić. Chodzi mi tutaj o spadki prędkości z 15-20mb do 1mb i mniej czasem i wysokie pingi przez co nie da się grać i nic praktycznie robić.
    http://www.speedtest.net/my-result/3700078372
    Pewnego dnia wyłączyło mi internet na kilka godzin, przez co zadzwoniłem do nich i mowie jaka jest sprawa więc wysłali po raz kolejny technika ale tym razem był inny który powiedział, że kable na słupach są do wymiany. Minęło kilka dni i zjawił się ponownie z nowym kablem i powiedział że ten co zakłada to jest asymetryczny czy coś takiego i że to powinno pomóc a jak nie to będzie wina neti, że to oni przeciążają linię czy coś takiego. Po wymianie kabla dostałem od nowa stabilizację i internet się zsynchronizował na około 15mb a wczesniej było to 19/18mb no ale już mniejsza o to. Nie wiem co zrobić ponieważ dalsze dzwonienie raczej nie ma sensu. Dodam, że od centrali mam góra 1km a sąsiad który mieszka "3 słupy" dalej i ma netie nigdy nie ma problemu z internetem, zawsze max prędkość i niski ping. Ponoć jeszcze może być to wina kabla który idzie od gniazdka telefonicznego do liveboxa ponieważ teraz mam taki płaski, ale już zamówiłem jakiś ytksy 1x2x0,5 ponieważ od gniazdka jest jakieś 10m. Prosiłbym o jakieś porady co z tym zrobić.

Status linii DSL
    2.1
    Stan połączenia DSL
    włączone
    2.2
    Tryb synchronizacji DSL
    Auto
    2.3
    Ostatnia synchronizacja DSL
    18 sierpnia 2014, 21 h 42 m
    2.4
    Czas połączenia DSL
    01 d 00 g 32 m 07 s
    Prędkość i margines szumu
    2.5
    Prędkość synchronizacji DSL w górę
    932 Kb/s
    2.6
    Prędkość synchronizacji DSL w dół
    15294 Kb/s
    2.7
    Margines szumu w dół
    9.0 dB
    Jakość linii (błędy)
    2.8
    Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)
    0
    2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)

0 0