Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-DE345 + Creative 5.1 + Laptop

tulcia6 19 Sie 2014 23:32 1101 8
  • #1 19 Sie 2014 23:32
    tulcia6
    Poziom 9  

Witam, posiadam zestaw 5.1 Creative i chciałem podłączyć go do laptopa. Wyczytałem w sieci, że jest to możliwe za pomocą karty dźwiękowej zewnętrznej. Jednak zastanawiam się, czy jest możliwość podłączyć go przez amplituner, który akurat posiadam. Z tyłu jest "sekcja" podpisana 5.1 ale na moje oko to są wejścia a nie wyjścia, jednak słabo znam się na audio dlatego tu piszę. Jeśli się da, to fajnie, bo nie musiałbym kupować zewnętrznej karty. Bardzo proszę o informację czy jest to możliwe i w jaki sposób. Myślałem żeby kupić 3 kable 2xRCA-Jack, wpiąć je do 3 jack'ów z 5.1, a RCA kolejno do amplitunera pod 'sekcję' 5.1, ale nie wiem czy to zadziała no i który jack w które miejsce wpiąć, czarny odpowiada chyba za suba i center.

0 8
  • Pomocny post
    #2 21 Sie 2014 16:19
    Polon_us
    Poziom 41  

Wg instrukcji tego wzmacniacza Sony to jak kolega zauważył słusznie na "oko", to są wejścia. Także koncepcja kolegi nie sprawdzi się w przypadku tego wzmacniacza.

Te głośniki mają jakiś dodatkowy symbol/model?

Pod hasłem Creative 5.1 znaleźć dużo różnych zestawów.

0
  • #3 21 Sie 2014 21:31
    tulcia6
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź. Model to Creative SBS 580. Kabel ma 3 końcówki Jack. Bardzo chciałbym usłyszeć dźwięk przestrzenny 5.1 z laptopa, chyba pozostaje mi kupić zewnętrzną kartę.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Sie 2014 23:48
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tulcia6 napisał:
    Kabel ma 3 końcówki Jack. Bardzo chciałbym usłyszeć dźwięk przestrzenny 5.1 z laptopa,

To podłącz, skonfiguruj, powinno działać.

0
  • #5 23 Sie 2014 03:08
    Polon_us
    Poziom 41  

tulcia6 napisał:
    ... chyba pozostaje mi kupić zewnętrzną kartę.

Tak, dokładnie. Proszę pamiętać o prawidłowej konfiguracji (jak to wspomniano powyżej) i prawidłowym źródle dźwięku 5.1. Zwykły plik muzyczny nie ma takich możliwości. Trzeba posiłkować się jakimś pseudo przestrzennym trybem pracy karty audio. Najlepszym testem dźwięku 5.1 jest oryginalna płyta DVD z taką ścieżką dźwiękową.

0
  • #6 23 Sie 2014 07:46
    tulcia6
    Poziom 9  

Tak z ciekawości, do czego służą te wejścia 5.1 w amplitunerze? Jakie urządzenie w zamyśle producenta powinno tam być wpięte?
    Czy karta "ak103a ZEWNĘTRZNA KARTA DŹWIĘKOWA 7.1 SPDIF", najtańsza chyba na alledrogo jest czegoś warta?

0
  • #7 23 Sie 2014 08:44
    Polon_us
    Poziom 41  

tulcia6 napisał:
    Tak z ciekawości, do czego służą te wejścia 5.1 w amplitunerze? Jakie urządzenie w zamyśle producenta powinno tam być wpięte?

Niektóre modele odtwarzaczy DVD mają gniazda w wyprowadzonymi analogowymi sygnałami 5.1. I one mogą być podłączone do w/w wejść. Każde urządzenie, które ma tego rodzaju wyjście można tam podłączyć.
    tulcia6 napisał:
    Czy karta "ak103a ZEWNĘTRZNA KARTA DŹWIĘKOWA 7.1 SPDIF", najtańsza chyba na alledrogo jest czegoś warta?

Te pytanie będzie lepiej zadać w dziale "Co kupić?"

Z technicznego punktu widzenia - specyfikacja - wydaje sie być OK.

0
  • #8 23 Sie 2014 14:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tulcia6 napisał:

Jest warta mniej niż kosztuje.
    To nawet nie można nazwać kartą muzyczną, to wyrób kartopodobny, o jakości przesyłanego audio mogą napisać, że "jest" i nic więcej.

0
  • #9 24 Sie 2014 09:58
    tulcia6
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, jak zwykle elektroda nie zawiodła:)

0