Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - limity => coś nie działa

26 Kwi 2005 17:15 1616 15
  • Poziom 39  
    Mam NEO 128 (z limitem miesięcznym 7Gb). W tym miesiącu stało się coś dziwnego. Ściągnąłem bowiem owe 7Gb, a połączenie dalej miało pełną prędkość (nie żeby mi to przeszkadzało ;) ). Zjawisko występowało aż pobrałem ok. 17GB, kiedy łącze zwolniło...

Jak to się stało?
    I czy jest to regułą, czy może TPSa podniosła limity?

Umieszczam zrzutkę z DUmeter
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam również NEO 128, i podbne spostrzeżenia .
    Pobrane z sieci ponad 7 GB a w NEO -panel- zapis że pobrałem
    ok. 2GB. Coś się w TPSA dzieje o czym my nie wiemy.
    Z drugiej strony czy aby dobrze że tak o tym mówimy, bo chyba nie
    ma się czym martwić.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Ostatnimi czasy TP na dość duże problemy z liczeniem danych i wychodzi to znacznie na koszt użytkownika :)
  • Poziom 16  
    Telekomuna podniesie, ale najprędzej to opłaty :( Obecnie ma najdroższego neta, a przy tym najwolniejszego z ogólnie dostępnych :( A tacy ludzie z wiosek jak ja są skazani na zdzierających komunistów
  • Poziom 18  
    Przy obecnym tempie wypompowywania pieniędzy z TPSA do Francji za niedługo Francuzi kupią TPSA za długi i dopiero wtedy okaże się że mamy drugiego monopolistę.
    A tak swoją drogą, wiecie, że własność TPSA, PTK Centertel czyli IDEA już niedługo będzie zwana ORANGE? O ile mi wiadomo Orange należy do France Telecom który jest udziałowcem/....TPSA. No cóż na własne życzenie daliśmy się okradać przez Francuzów. Jaka TPSA jest każdy widzi, ale większości z tego co tam się dzieje winni są właśnie Francuzi.
    Jak wnioskuję długo będzie jeszcze bajzej, ale jak na razie w większość na niekorzyść klienta...
  • Poziom 11  
    witam otóż niedawno t-mobile przejeło w 100% era gsm no i nic się nie zmieniło dalej się nazywa era i to samo będzie z tpsa i idea,
  • Poziom 13  
    Witam. ja tez mam neo 128, i ściągam tyle ile wlezie a wynika to stąd że tpsa nie aktualizuje na bieżąco kto ile ściągnał i często mają nawet 5-6 dniowe opóźnienia. A swoją drogą za ta cenę jaką płacimy mogli by nam chociaż zwiększyć przekaz przynajmniej do 320 kb/s
  • Poziom 15  
    To jeszce nic , w Frans Telekom DSL 1 MB kosztuje w przeliczeniu na nasze okoł 60 -80 zeta, pracyje u nich ponad 100 pracowników i wszyscy są pracownikami mianowanymi , czyli nie idzie ich tak poprostu zwolnić , a u nas jak kupowali naszą TPsa to w niej pracowało ponad 70 tyś ludzi a teraz 29 , jak FT kupował TPsa to miał 73 miliardy euro długów a teraz ma 40 , jak myślicie z czego to spłacili, od tamtego czasu TP nie wprowadziła żadnej nowej usługi, a co my z tego mamy ,,, kopią nas w 4 litery wyłudzając od nas kase, a nasi politycy i dr kluczyk bawią sie za kase która powinna nam rozwijać ten rynek, możemy tylko podziękować tym naszym u góry ..... pozdro

Dodano po 1 [minuty]:

soory ze sie tak wylałem w sumie nie na temat , ale jak sie temu przyglądam , to krew mnie zalewa....

Dodano po 49 [minuty]:

PS :polecam stronke www.dsl.cz , można zmieżyć swoje łącze , a przedewszystkim zobaczyć jakie ceny na DSL maja nasi południowi sąsiedzi
  • Poziom 18  
    A miał być wlny rynek, a miała być konkurencja... Oststnio czytałem że jedyna instytucja która może kontrolować TPSE czyli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nic nie może zrobić, a działać mogą po zaistnieniu przestępstwa. Np teraz chodzi o to że TPSA ma usługi łączone i uzależnia podpisanie umowy IDEI np z TPSA.
    no cóż, pewnie jeszcze długo nie będzie u nas porządku...
    Masz NEO 128 czy 256? U mnie na 640 wskazuje 350. Przecież TPSA od razu powie, że jest to transfer maksymalny i zawsze będzie mniej. Tylko dlaczego aż tyle mniej, Wy zdziercy?
  • Pomocny dla użytkowników
    No przecież masz wolny rynek ... z szybkoscią 128 kb/s, chcesz jeszcze wolniejszy :) ?
  • Poziom 28  
    ja mam neo 1024 czyli 128 kB/s(1024kb/s) niekiedy podchodzące pod 140kB/s ...raz ze limity to chyba mnie nie obowiazuja ;) .. sciagnełem jakies 48,395 gb (moj rekord z przed miesiaca) i nawet na stronie pisze (ten smieszny licznych danych w panelu tpsa) i nic nie spadło niestety miesiac sie skonczył i licznik sie wyzerował
    co do cen jak za te pieniadze to warto było niestety najbardziej dotyka tych o miejszych predkosciach ...
    Pawel Sujko ... swieta racja ->wolny rynek
  • Poziom 24  
    Rzeczywiście, ostatnio licznik (już od początku kwietnia) nie działa poprawnie. Ściągnąłem kilkunastopłytową dystrybucje Linuxa, a ilość ściągniętych danych była podawana jako 300-400 megabajtów.
    Natomiast licznik na dsl.cz zawsze podaje troszkę niższe wyniki niż w rzeczywistości. Dla przykładu Neostrada 512.
  • Poziom 17  
    No tak to teraz by wszystko wyjaśniało
    miesiąc temu miałem problemy z neo 1024 bo strasznie sie muliła. Okazało się ze ktoś przełączył mi neo w centrali na 128 i mialem odrazu przekroczony limit a to ci ze 128 sobie za moje predkości filmy ssają:D.
    Ale teraz już sie nie boje wolnego zciągania :D
    Neostrada - limity => coś nie działa