Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy Tempo LOgic CTD1260, brak wirowania

20 Sie 2014 00:20 1173 6
 • Poziom 2  
  Witam,
  jestem studentem i na wyposażeniu wynajmowanego przeze mnie mieszkania znajduje się pralka Candy tempo Logic CTD1260. Jest to pralka, do której pranie ładuje się "od góry". Problemem jest brak odwirowywania i też to, że pralka w trakcie prania przestaje prać, miga kontrolka uciążliwe plamy (chyba coś takiego jeśli dobrze z francuskiego przetłumaczyłem) i zostaje na dnie bębna trochę wody. Filtr, który znajduje się z przodu wyjąłem i przeczyściłem i niczego to nie daje. Chociaż jak filtr (ta część plastikowa) jest wyjęta to woda z bębna jako tako powoli schodzi. Obudowę z tyłu rozkręciłem, ale wbrew moim oczekiwaniom są tam same kabelki, stricte elektronika. Oprócz czyszczenia filtra, który się już wydaje okej puszczałem pranie w temp. 90 stopni (miałem nadzieję, że z octem czy sodą przeczysci jakieś przewody). Nic to wszystko nie daje - w trakcie procesu prania przestaje pracować i zostaje woda z nieodwirowanym praniem. Rurka, która wypływa woda jest usytuowana na samym dole pralki i po prostu nie chce tej wody ciągnąć. Czy jest coś co mogę jeszcze sam zrobić czy mam wzywać f(l)achowca? :D Przepraszam za mój kompletny brak wiedzy na ten temat i dzięki z góry za odpowiedź!
 • Pomocny post

  Specjalista AGD
  Sprawdź wąż pompa-zbiornik (pompa jest połączona z korpusem z którego wyciągałeś filtr). Może siedzi tam jakaś skarpeta albo inne cudo.
 • Specjalista AGD
  Barbur napisał:
  Czy jest coś co mogę jeszcze sam zrobić czy mam wzywać f(l)achowca? :D Przepraszam za mój kompletny brak wiedzy na ten tema

  Przy kompletnym braku wiedzy proponuję wezwać Fachowca ( bez l ) :)
  Natomiast jeśli podołasz to możesz zdemontować mieszacz (zabierak) bębna i zobaczyć czy przypadkiem nie ma czegoś na dnie zbiornika i uniemożliwia wypływ wody z pralki.

 • Specjalista AGD
  Przypuszczam że całkowity laik będzie miał potem ogromne problemy przy jego ponownym montowaniu Stefciu_B :)
 • Poziom 2  
  Dziękuję, wszystko działa, jakimś cudem utknęła tam skarpetka :)

 • Specjalista AGD
  Czyli dobrze cię pokierowałem :)