Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop na studia - teleinforamtyka.

jarekm95 20 Aug 2014 08:31 1116 12
    jarekm95
    Level 11  
    Witam. Szukam laptopa na studia i tak właściwie nie wiem jak mocnego sprzętu potrzebuję. Co do ceny to jakieś 2200 max, ale miło by było taniej. Chętnie kupię laptop używany, nie koniecznie "high-endowy".
    Preferuję (w kolejności od najważniejszego):
    -bezawaryjność
    -jakość wykonania (podobają mi się aluminiowe obudowy, klapa ma być stabilna i nie latać, a lap się nie wykrzywiać jednocześnie nie będąc przesadnie grubym)
    -wydajność (ma hulać na necie bez żadnych zwiech przy kilku(nastu) kartach, poza tym ma być wystarczający na moje studia - a tu niestety nie wiem jakie są wymagania ani z jakich programów będę korzystał)
    -mile widziana matowa matryca i przyzwoita bateria

Do lapa zechcę zakupić dysk ssd w miejsce napędu optycznego.

Podobają mi się lenovo z serii y (y500, y510, y580) ale są lekko ponad budżet - szukam tańszej alternatywy, nie musi być tak wydajna ale tak wykonana byłaby chyba ok. Ostatecznie dołożę jeszcze ze 2 stówki i poszukam używanego.
    User removed account
    User removed account  
    bmserwis
    Level 36  
    Jeżeli chcesz sprzęt solidny i bezawaryjny, do tego z mocną baterią to patrz w kierunku używanych serii biznesowych (np: Lenovo W520, Dell'e z serii E).

Dodano po 1 [minuty]:

Gajwer257 wrote:
    Z bardzo wytrzymałych biznesowych:
    Lenovo thinkpad e549 z i3 oraz 8 gb ram

Gajwer257 wrote:
    Hp probook 450 z i3 4 gb ram oraz Hd8750 - bardzo dobre wykonanie, małaawaryjnośc.

Możesz napisać co one niby mają wspólnego z seriami biznesowymi? W podanym budżecie nie da się kupić nowego notebook'a z serii biznesowej.

Dodano po 0 [sekundy]:

Gajwer257 wrote:
    Z bardzo wytrzymałych biznesowych:
    Lenovo thinkpad e549 z i3 oraz 8 gb ram

Gajwer257 wrote:
    Hp probook 450 z i3 4 gb ram oraz Hd8750 - bardzo dobre wykonanie, małaawaryjnośc.

Możesz napisać co one niby mają wspólnego z seriami biznesowymi? W podanym budżecie nie da się kupić nowego notebook'a z serii biznesowej.

PS. Zorientuj się czy Twoja uczelnia uczestniczy w programie MSDNAA jeżeli tak to spokojnie możesz kupić sprzęt bez systemu operacyjnego, w ramach tego programu otrzymasz z uczelni konto z którego będziesz mógł pobrać legalny system operacyjny plus dodatkowe oprogramowanie.
    User removed account
    User removed account  
    jarekm95
    Level 11  
    Dell ewentualnie mógłby być, choć jednak raczej wolałbym taniej używany kupić. Minus to, że nie działa turbo boost, błyszcząca matryca, no i miałem niemiłe doświadczenie z lapem tej marki. No i jakością nie powalał. Plus bateria.
    ThinkPady spoko, poza wyglądem, zastanowię się, ale trochę szpeci je ten trackpoint - ciekaw jestem czy by to było dla mnie wygodne w obsłudze.
    Acer nie - wolę jakość kosztem wydajności, a acer chyba troszkę pod względem jakości odstaje.
    Hp obawiam się, że jednak mocy może brakować.

Czekam na propozycje używanych (tzn modele - ofert sam poszukam) Chciałbym jednak coś z matem i alu.

Dodano po 7 [minuty]:

A no i tak - lap może być bez systemu - teraz i tak wszystkie z W8. Uczelnia to PWr i chyba akurat uczestniczy w tym programie.
    bmserwis
    Level 36  
    jarekm95 wrote:
    ThinkPady spoko, poza wyglądem, zastanowię się, ale trochę szpeci je ten trackpoint - ciekaw jestem czy by to było dla mnie wygodne w obsłudze.

Zastanów się, więc czy laptopa kupujesz dla wyglądu czy do pracy? Z IBM/Lenovo korzystam od przeszło 10 lat i nigdy mnie nie zawiodły (a korzystam po kilkanaście godzin dziennie nieraz).
    Po kolei:
    -matowa matryca,
    -obudowa z magnezu,
    -pancerne wręcz zawiasy,
    -z trackpointu nie musisz korzystać masz też standardowy trackpad,
    -kieszeń ultrabay, czyli w locie zamiana z dodatkowym dyskiem/napędem/baterią,
    -wygodna stacja dokująca (do pracy w akademiku),
    -na baterii o zwiększonej pojemności do kilku godzin pracy,
    To tak z grubsza.
    jarekm95 wrote:
    Do lapa zechcę zakupić dysk ssd w miejsce napędu optycznego.

Napęd SSD w miejsce dysku pierwotnego, a do kieszeni standardowy HDD (plus zmiana w locie jak wyżej pisałem).
    User removed account
    User removed account  
    bmserwis
    Level 36  
    Jeżeli chodzi o wydajność z SSD, to przykładowo start 36 sekund przy Windows 8 (instalowany rok temu), czyli od naciśnięcia przycisku power do gotowości do pracy. Myślę, że taki wynik jak dla ponad czteroletniego notebook'a jest w zupełności zadowalający.
    jarekm95
    Level 11  
    No kupuję do pracy, ale mimo wszystko wygląd też się liczy. Chociaż jak mówiłem miałem niemiłe przygody z dell - xps l501x - niby spełniałby wszystkie moje wymagania poza matrycą, ale jest słabo wykonany, trzeszczy na łączeniach, matryca się kiwa, a na dodatek szwankował w parę miesięcy po gwarancji.
    Te thinkpady bardzo szybko tracą na wartości - sporo tego w niezłych cenach na aukcjach, ale ja to bardziej postrzegam jak wół roboczy w teren - np idealny dla jakiegoś montera/ wykonawcy sieci.
    Ultrabay dla mnie nie przydatny - nie będę nic dokupował żeby wymieniać, no ewentualnie baterię gdyby słabo trzymał.
    A co do tego ultrabay to powiedz, jak to działa - tam pasują standardowe napędy/kieszenie laptopowe? Czy trzeba jakieś dedykowane? Ultrabay jest też w tych y500 i y510, ale poza dodatkową kartą graficzną żadnych akcesoriów nie znalazłem.
    bmserwis
    Level 36  
    Kieszeń dedykowana jest dla konkretnego modelu (linii np: ode mnie pasuje do T510).
    Oryginalna około 200zł zamiennik około 50zł (od lat używam zamienników bez problemów).
    Napędy także dedykowane dla Lenovo (standardowy nie pasuje). Urządzenia w kieszeni zmieniasz w trakcie pracy laptopa.

Laptop na studia - teleinforamtyka.
    jarekm95
    Level 11  
    Ta kieszeń nie wypada? Jak to się trzyma? Jakiś zatrzask? Wiem, że od spodu jest ten suwak, ale czy to pasuje też do tego zamiennika?
    A takie kieszenie na dobrą sprawę są do każdego lapa, tylko w locie się ich nie zmienia. A napędu i tak używam raz na ruski rok.
    Tak poza tym to mimo wszystko może jakąś gierkę bym na tych studiach odpalił, a nie ma tu dedykowanej grafy.
    bmserwis
    Level 36  
    W takim razie napisz jak już sprecyzujesz swoje wymagania, w tych modelach montowane są karty graficzne do zastosowań właśnie inżynierskich (vide: AutoCAD etc.) certyfikowane do takich zastosowań.

jarekm95 wrote:
    a nie ma tu dedykowanej grafy.

Stosuj terminologię której znaczenie znasz, to akurat jest karta DEDYKOWANA.
    jarekm95
    Level 11  
    Terminologię znam, pisałem o tym thinkpadzie zaproponowanym przez kolegę gajwera. w520 jest poza moim budżetem.