Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

termet GCO-DP-23-57 - Ciągła praca wentylatora i brak pracy c.w.u oraz c.o

ŁukaszBadowski 20 Aug 2014 10:58 1755 3
    ŁukaszBadowski
    Level 11  
    Witam.
    Mam problem z moim termetem. Wczoraj około 17 zobaczyłem, że nie leci ciepła woda z kranu. Poszedłem do pieca. Zastałem dziwne objawy. Cały czas chodzi wentylator (ten przy szybie kominowym), zawsze on włączał się wtedy gdy piec zaczynał grzać wodę. Teraz pracuje cały czas, nawet wtedy gdy przekrętła są w pozycji "off/reset". Jeśli chodzi o kontrolki to zależnie co przekrętłem ustawie, wskazuje prawidłowo, ale mryga na przemian zielona z wszystkimi (te wszystkie tylko delikatnie cmią), a piec i tak nie grzeje i tak i na c.w.u i na c.o.
    Bardzo prosze o pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bro2004
    Level 28  
    Nie napisałeś które diody palą się i w jakim odstępie. Jedna dioda jest czerwona i dwie zielone. Ma to wielkie znaczenie, określić jaki to błąd.

Tutaj masz instrukcję Link

Polecam jednak wizytę serwisanta Termet.
    ŁukaszBadowski
    Level 11  
    Kontrolą pali się odpowiednio zgodnie z tym co chce używać np. Włączeniu przekretlo na c.w.u wspina kabel do gniazdka. Włącza się wentylacji, a kontrolka od c.w.u pali się normalnie na zielono ale jest to troszkę rzadziej bo jest oba za każdym razem poprzedzana trzema lekko cmiacymi kontrolka i tak na przemian. Obracając kranu nic się nie zmienia.
    ŁukaszBadowski
    Level 11  
    Był u mnie serwis z termetu po dłuższym czasie;/
    Serwisanci stwierdzili, że uszkodzeniu uległa płyta główna.
    Dzisiaj bądz jutro mają przyjechać i wymienić płytę. Po mam nadzieję udanej naprawie napisze czy wszystko ok i zamknę temat.