Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki dysk twardy za ok. 200zł?

Tipplerr 20 Aug 2014 12:50 948 9
    Tipplerr
    Level 11  
    Witam chciałbym kupić dysk twardy do mojego komputera, najlepiej aby to było 1000GB, ponieważ jak słyszałem są niewiele droższe od 500GB.
    Cena to powiedzmy ok. 200zł, ale wolałbym żeby było jak najtaniej przy czym żeby nie był gorszy od obecnych dysków.

Specyfikacja:
    - MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1
    - Intel Core i5-2300 CPU @ 2.80GHz
    - Pamięć fizyczna: 4080 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
    - AMD Radeon HD7700 Series
    - Dysk fizyczny SAMSUNG HD080HJ (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    - Dysk fizyczny WDC WD1600AVJS-63WNA0 (149 GB, IDE)
    - Płyta główna: ASRock P67 Pro3
    - FORTRON 450W GOLD 80+ FSP450-60EGN

Pozdrawiam
    Tipplerr
    Level 11  
    Dlaczego? Jakieś uzasadnienie lub jeszcze inne propozycje? :)
    Tipplerr
    Level 11  
    Wydaje się być dobrą opcją. Chciałbym mieć jeszcze parę pytań.
    Czy opłaca mi się zmieniać obudowę czy coś w tym stylu?
    Posiadam taką: http://image.ceneo.pl/data/products/360766/i-mustang-1082a-400w.jpg
    Ponad 8 lat będzie mieć.
    Pytam, ponieważ jak włączę jakąkolwiek grę to mi komputer strasznie "buczy" słychać go z 3x głośniej niż normalnie. Jeżeli np. jestem na internecie itp. jest cicho.
    the_fifth_horseman
    Level 32  
    To raczej problem z chłodzeniem.
    Tipplerr
    Level 11  
    Tylko czy powinienem coś robić w tej sytuacji.
    w1c3k
    Level 9  
    Spróbuj przedmuchać obudowę w środku z kurzu na pewno pomorze ( jak będziesz dmuchał z kompresora to uważaj na siłę , kondensatory lubią fruwać :) ) . Możliwe że wiatraki na chłodzeniu procesora i karty graficznej lekko się zużyły i ich łożyska powoli zaczynają huczeć co przy połączeniu z wysokimi obrotami daje lekki hałas. Możesz je ściągnąc i zobaczyć czy pod naklejką mają może dziurkę na smarowanie , jeżeli tak to kropelka oleju powinna pomóc.

Wicek
    Tipplerr
    Level 11  
    Po zakupie nowych części tak mam. Przedmuchiwanie nic nie dało. Wiatraczek i karta graficzna były kupione nowe ;)
    w1c3k
    Level 9  
    To w takim razie zwykły boxowe chłodzenie na procesorze wchodzi pod obciążeniem na 5000 obr/min i przenosi wibracje na obudowę , to samo może się tyczyć karty graficznej . Musisz otworzyć obudowę i zobaczyć czy któraś z części nie wchodzi w wibracje . Temperaturę możesz podnieść 3d markiem.