Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitory odsłuchowe czy głośniki stereo do 500 zł.

M1ck11 20 Aug 2014 14:27 1452 0
    M1ck11
    Level 11  
    Witam. Najpierw trochę informacji:

1) pokój: 20 metrów kwadratowych, panele podłogowe i dywanik, meblościanka i dwa łóżka.
    2) muzyka: słucham wszystkiego właściwie ale głównie House/Trance i rzadko rapu.
    4) budżet: 500 zł
    5) rozmiar: niewielkie, nadające się na biurko
    6) dodatkowe wyposażenie: chciałbym by zestaw posiadał pilota, ale nie jest to warunkiem koniecznym
    7) zasilanie: nie mam miejsca na wzmacniacz lub amplituner, i szukam zestawu kompaktowego - aktywne kolumny.

A teraz troszkę ode mnie. Otóż na studiach zamieszkałem w bloku, więc zbyt głośnych kolumn fizycznie nie dam rady umieścić. Strasznie zależy mi na jakości dźwięku, bo zestaw 5.1 kolegi z mieszkania mnie nie satysfakcjonuje. Myślałem więc o monitorach odsłuchowych np Alesis Elevate 5. Miałem okazję słyszeć ALESIS M1 ACTIVE MK2 i się po prostu zakochałem. Wiem jednak, że do 500 zł nie osiągnę takiego efektu. Zależy mi na głębokim dźwięku, odpowiednim basie, bo bez tego nie da się poczuć muzyki house. Nie lubię jasnych i suchych brzmień. Nie zależy mi też na tym, aby kolumny grały na całe mieszkanie, ale w odległości metra czy dwóch gdzie będę siedział chciałbym usłyszeć jak najlepszy dźwięk.
    Brałem pod uwagę też zwykłe kolumny podstawkowe Microlab Solo 6c, ale jak widzę spora część ludzi sprzedaje ten zestaw 3 miesiące po zakupie, a Alesis-ów nie widziałem jeszcze używanych na sprzedaż. Dobrą opinią cieszą się również Edifier R1280T oraz Modecom MC-SHF80U . I nie wiem co wybrać.
    Podstawowa sprawa, czy czytając moje preferencje lepsze będą Monitory bliskiego pola, czy coś w stylu Solo 6c?

Proszę o poradę.