Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć się sypie po podłączeniu innych urządzeń do switcha z podpiętym routerem

20 Sie 2014 17:26 972 5
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich Forumowiczów,

  mam następujący problem, posiadam switcha TP-Link TL-SF1016DS, do którego w piwnicy podłączony jest internet z kablówki i gniazda internetowe (Ethernet) z całego domu (około 12).
  Do jednego z gniazd na piętrze, a więc tym samym do switcha podpięty jest router TP-Link TL-WR1043NDv2. Sieć bezprzewodowa z jedynie podpiętym routerem działała idealnie. Kiedy jeszcze nie było routera również miałem dostęp do internetu po kablu ze wszystkich gniazd w całym domu. Problem pojawił się, gdy z już podpiętym routerem, chciałem podpiąć w innym pomieszczeniu przez gniazdko kolejny komputer. Wtedy internetu nie było ani w tym podpiętym przez kabel, ani w sieci bezprzewodowej z routera. Samo odłączenie świeżo podłączonego urządzenia nie przywracało połączenia w routerze, dopiero restart switcha w piwnicy przywracało stan pierwotny. Kolejne próby podpięcia innych urządzeń przez inne gniazdka przynosiło podobny skutek, brak neta w całym domu.
  Domyślam się, że istnieje jakiś konflikt, bardzo proszę o pomoc, jak mam go rozwiązać.

  Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Tego właśnie się obawiałem, bo router w piwnicy już mi całej chaty nie pokryje.. no cóż, pozostaje dokupić drugi router.
  Dziękuję za pomoc :) pozdrawiam
 • Moderator - Sieci, Internet
  A nie masz jakiegoś podwójnego lub blisko położonych 2 gniazdek w okolicy środka "aktywnej" powierzchni domu? Można by wtedy postawić router w okolicy tego punktu, jednym gniazdem doprowadzić połączenie z modemu kablówki do portu WAN routera a drugim gniazdem sprowadzić sygnał z portu LAN routera do switcha w piwnicy...
 • Poziom 2  
  Dziękuję bardzo za propozycje, ale aż tak kombinować mi się nie chce. Router już przeniosłem do piwnicy, podpiąłem pod niego kablówę i switcha i mam działającą zarówno bezprzewodówkę, jak i neta w gniazdach, a dalej już sobie poradzę :D Jeszcze raz dzięki!