Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świadectwo kwalifikacyjne

Morcinek92 20 Sie 2014 19:02 1047 2
  • #1 20 Sie 2014 19:02
    Morcinek92
    Poziom 14  

Witam ,

Jako że ostatnio zakładałem już podobny temat, w tedy chodziło o rozszerzenie świadectwa kwalifikacyjnego o prace kontrolno pomiarowe, które to udało mi się zrobić dzięki lekturze W. Orlika "Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków". Teraz chciałbym rozszerzyć swoje kwalifikacje o uprawnienia dozoru.
    Moje pytanie/prośba czy mógłby ktoś podrzucić jakieś materiały które to pomogą mi w egzaminie, może jakaś lektura? (szukałem w księgarniach lecz z nijakim skutkiem... ). Jakie Wam zadawali pytania jeśli jeszcze pamiętacie :)?

Z góry dziękuję
    Pozdrawiam Marcin

email: marcin.wojciik(malpa)gmail.com

0 2
  • #2 20 Sie 2014 19:21
    Miniax
    Poziom 30  

Poszukaj po rozporządzeniach, zwłaszcza, że bodajże w 2013 roku w temacie nadzoru nad pracami szczególnie niebezpiecznymi dużo się zmieniło.

0
  • #3 20 Sie 2014 20:10
    TWK
    Specjalista elektryk

Osoby funkcyjne, ich obowiązki, które funkcje może jednocześnie sprawować jedna osoba. Sprzęt ochronny, zakresy badania. Czynności wykonywane przed, podczas i po zakończeniu pracy. Zasady BHP (ogólne), pierwsza pomoc. Zasady wypisywania poleceń, jakie prace wykonuje się na jakie polecenie, prace wykonywane w 2 osoby. Jak pomiary to i cały zakres dotyczący orzekania o stanie instalacji - również nieaktualne przepisy i normy, które są potrzebne do oceny starszych instalacji.

0
  Szukaj w 5mln produktów