Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Einhell agregat prądotwórczy 3 - Agregat nie zwiększa obrotów pod obciążeniem

20 Aug 2014 19:20 6549 6
 • Level 10  
  Posiadam agregat jednofazowy, 4-suw 2,8 kW firmy Einhell.
  Agregat odpala właściwie i bez obciążenia pracuje równo. Natomiast po podłączeniu obciążenia np. opalarki w agregacie spadają obroty i ich nie podnosi ale pracuje na niskich. Cały się trzęsie. Powinien sobie zwiększyć obroty do 3000 aby praca była stabilna.
  Regulator odśrodkowy chyba działa bo jak ręcznie mu zwiększę obroty to sam wraca do wolniejszych i odwrotnie.
  Ma ktoś jakiś pomysł?
 • Level 34  
  Sprawdź czy nie pękła któraś ze sprężynek na wodziku od odśrodkowego do gaźnika , możliwe też jest "wyrobienie się" układu odśrodkowego .Zaobserwuj jak się zachowuje podczas obciążenia czy wałek się obraca . Obroty silnika powinny zawierać się od 3050 - 3150 RPM bez obciążenia.
 • Level 10  
  Sprężynki są na swoich miejscach. Natomiast regulator obrotów pracuje ale jak by w minimalnym zakresie. Chyba trzeba będzie rozpoławiać silnik i zajrzeć do regulatora odśrodkowego.
 • Level 11  
  Tego typu agregaty nie zwiększają obrotów tylko mają zachować moment. Mają się kręcić ok. 3000 i już. Po odpaleniu i bez obciążenia ustaw właśnie około 3000 rpm'ów. Podczas obciążania sprawdź czy przepustnica gaźnika jest mocniej otwierana. Może po prostu na biegu jałowym masz ustawione za niskie obroty. To jest nowy generator czy używany? Jeżeli używany to ile może wg. Ciebie mieć motogodzin?
 • Level 10  
  Przyczyną był źle ustawiony odśrodkowy regulator obrotów. Trzeba było pokombinować z ustawieniem ( przesunięciem) na zębach.
 • Level 10  
  Ale w jaki sposób ustawić odśrodkowy regulator obrotów.

  Proszę o info.
 • Level 10  
  Ustawiałem metodą prób i błędów.