Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell agregat prądotwórczy 3 - Agregat nie zwiększa obrotów pod obciążeniem

20 Sie 2014 19:20 5448 6
 • Poziom 9  
  Posiadam agregat jednofazowy, 4-suw 2,8 kW firmy Einhell.
  Agregat odpala właściwie i bez obciążenia pracuje równo. Natomiast po podłączeniu obciążenia np. opalarki w agregacie spadają obroty i ich nie podnosi ale pracuje na niskich. Cały się trzęsie. Powinien sobie zwiększyć obroty do 3000 aby praca była stabilna.
  Regulator odśrodkowy chyba działa bo jak ręcznie mu zwiększę obroty to sam wraca do wolniejszych i odwrotnie.
  Ma ktoś jakiś pomysł?
 • Poziom 34  
  Sprawdź czy nie pękła któraś ze sprężynek na wodziku od odśrodkowego do gaźnika , możliwe też jest "wyrobienie się" układu odśrodkowego .Zaobserwuj jak się zachowuje podczas obciążenia czy wałek się obraca . Obroty silnika powinny zawierać się od 3050 - 3150 RPM bez obciążenia.
 • Poziom 9  
  Sprężynki są na swoich miejscach. Natomiast regulator obrotów pracuje ale jak by w minimalnym zakresie. Chyba trzeba będzie rozpoławiać silnik i zajrzeć do regulatora odśrodkowego.
 • Poziom 11  
  Tego typu agregaty nie zwiększają obrotów tylko mają zachować moment. Mają się kręcić ok. 3000 i już. Po odpaleniu i bez obciążenia ustaw właśnie około 3000 rpm'ów. Podczas obciążania sprawdź czy przepustnica gaźnika jest mocniej otwierana. Może po prostu na biegu jałowym masz ustawione za niskie obroty. To jest nowy generator czy używany? Jeżeli używany to ile może wg. Ciebie mieć motogodzin?
 • Poziom 9  
  Przyczyną był źle ustawiony odśrodkowy regulator obrotów. Trzeba było pokombinować z ustawieniem ( przesunięciem) na zębach.
 • Poziom 9  
  Ale w jaki sposób ustawić odśrodkowy regulator obrotów.

  Proszę o info.
 • Poziom 9  
  Ustawiałem metodą prób i błędów.