Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabi 1.4 MPI - Wyrwany kabel z parownika ?

20 Sie 2014 19:57 1023 5
  • Poziom 7  
    Przestał mi działać gaz w skodzinie.
    Umówiłem się do mechanika na sobotę ale dziś zerknąłem na parownik i zauważyłem że mam jakiś wiszący kabelek.
    Może ktoś mi podpowie do czego on ma być podpięty ?
    Pasuje w miejsce oznaczone strzałką, ale widziałem na innych fotkach w sieci i mam wrażenie że czegoś tam mu jeszcze brakuje.
    Próbowałem wciskać w otwór jak na zdjęciu, ale efektu żadnego.
    Auto przełącza się na gaz i gaśnie.

Od jakiegoś czasu był problem z instalacją.
    Po przełączeniu się na gaz, auto gasło. Odpalałem wtedy ponownie ale już na gazie i było OK. Jak silnik się zagrzał to działało wszystko tak jak należy benzyna-> gaz

Fabi 1.4 MPI - Wyrwany kabel z parownika ?

Jeśli ktoś by mógł mi pomóc lub naprowadzić choć gdzie szukać
    byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Możesz sprawdzić czy do zasilania są doprowadzone dwa kable? Jeden to +12V a drugi masa. Musisz sprawdzić miernikiem czy ten kabel nie jest właśnie masa i czy ma połączenie na minus z akumulatora
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 7  
    nece616 napisał:
    Możesz sprawdzić czy do zasilania są doprowadzone dwa kable? Jeden to +12V a drugi masa. Musisz sprawdzić miernikiem czy ten kabel nie jest właśnie masa i czy ma połączenie na minus z akumulatora

Od tej niby wtyczki jeden przewód wchodzi do parownika a drugi do wiązki kabli.
    Ale pójdę zmierzyć co tam na nim jest.
    Generalnie jeśli jest odłączony to czy +12V czy masa i tak instalacja nie powinna działać. Dobrze kumam ?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam Panowie to jest czujnik temperatury parownika.

• Poziom 21  
    Pomarańczowy przewód podepnij na masę parownika albo wymień ten czujnik na nowy i będzie wszystko ok.
  • Poziom 11  
    tylko pamietaj ze jak bedziesz mial pominiety czujnik i podpiety tak jak pisze tiges auto nie bedzie czekalo na rozgrzanie zeby przelaczyc na gaz tylko bedzie przelaczalo niezaleznie od temperatury silnika/parownika i jak bedzie silnik zimny bedzie gasl ,zimny gaz po dluzszym czasie uwali membrany w reduktorze i jesli nie bedziesz potrafil ich sam wymienic gazownicy dolicza ci wymiane parownika :D wiec odzaluj kilka zl na czujnik (pelno na allegro) link orientacyjny bo nie mialem czasu szukac ale kupowalem do siebie chyba za 15 zl

Moderowany przez Pawel wawa:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym). Link usunięty.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m...e=wszystkie+działy&bmatch=seng-v6-p-2-mt-0718