Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.0 - Po włączeniu świateł TID gaśnie

20 Sie 2014 20:17 8256 13
  • Poziom 10  
    Witam. Tak jak w temacie. TID podświetla się tylko do momentu włączenia świateł. Po włączeniu świateł podświetlenie gaśnie. Podkręciłem jasność podświetlenia na max,niestety to nie pomaga. Po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku na panelu TIDa,podświetlenie także nie działa. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić? Względnie jak uczynić żeby podświetlenie było cały czas,już po przekręceniu kluczyka w stacyjce i wyłączało się także od kluczyka? Tak żeby podczas jazdy było dokładnie widać co wyświetla? Z góry dzięki za pomoc.[/quote]
  • Poziom 38  
    Ucinasz przy wtyczce od TIDa przewód od podświetlenia i już nie reaguje na włączania świateł. Kolor przewodu szary z zielonym albo szary z czarnym. Jeden jest z włącznika świateł a drugi ze "ściemniacza". Niestety nie pamiętam który.
  • Poziom 27  
    Popieram w pełni wypowiedź przedmówcy. Też naprawiałem to u żony i były to zimne luty na gnieździe. Z tego co pamiętam wystarczy wyjąć 2 kratki środkowe nawiewu, tam będą w rogach 2 śruby które odkręcammy i i możemy już TIDa podnieść do góry, odpiąć, wyjąć i przelutować.
  • Poziom 11  
    Nic dodać nic ująć zimne luty to częsty problem, daj znać czy sobie poradziłeś, choć to nic trudnego to nie zawsze po zastosowaniu się do instrukcji wszytko wraca do normy. Złośliwość rzeczy martwych.
  • Poziom 10  
    Kolego ladamaniac,mi nie chodzilo o to zeby podświetlenia w ogóle nie było tylko o to,żeby po przekręceniu kluczyka w stacyjce podświetlenie było cały czas,żeby np podczas jazdy było ciągle podświetlone. Resztę sprawdzę i dam znać. Tylko-tu być może głupie pytanie-jak sprawdzić które luty są uszkodzone i które są odpowiedzialne za całą tą sytuację.
  • Poziom 38  
    Własnie wtedy masz podświetlenie cały czas. Jak dostaje sygnał z przełącznika, że światła włączone to przyciemnia wyświetlacz, żeby nie raził.
  • Poziom 10  
    Czyli ucinamy przewód łączący włącznik świateł z TIDem,o ile dobrze zrozumiałem? Czy włącznik świateł łączący się ze ściemniaczem? Szczerze to nie mam pojęcia jak to jest tam w środku 'urządzone'. W opisie schematu znalazlem takie coś:
    Pin5-12V ze stacyjki-czarny
    Pin6-12V jeśli światła zapalone-szaro zielony
    Pin7-regulowane napięcie podświetlenia-szaro czarny
    Który z tych kabelków odciąć żeby podświetlenie było cały czas od momentu przekręcenia kluczyka w stacyjce,żeby nie gasnęło po włączeniu świateł?
  • Poziom 38  
    Tego właśnie nie pamiętam, robiło się to czasem w Astrach i Corsach po wprowadzeniu obowiązku jazdy na światłach. Jak nie chcesz psuć przewodów, możesz wyjąć wsuwki z wtyczki. Na pewno któryś z szarych.
  • Poziom 27  
    Przecież w corsie zawsze jest podświetlone jak ma się włączone światła i nie ma co kombinować. Popraw te gniazdo/luty na wszystkich pinach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Tak, dokładnie, ściemnia się, ale jest nadal podświetlone, po to, aby przy jeździe w nocy nie raziło po oczach - dlatego jest podłączone do regulatora jak w większości aut. Czasem aby sprawdzić czy tam nie łączy wystarczy lekko puknąć/uderzyć to tid od góry.
  • Poziom 10  
    Panowie, po dłuższej przerwie witam ponownie z tym samym problemem. Nie miałem ostatnio czasu, więc dopiero dziś zajrzałem do tego nieszczęsnego TID-a. Postanowiłem iść za radą kolegi ladamaniac. Po prostu chcę włączyć podśweitlenie na stałe, tak jak pisałem wcześniej. Kolega napisał, żeby odłączyć/przeciąć któryś z kabelków: szaro-zielony, szaro-czarny... Otóż po rozkręcaniu i wyjęciu wyświetlacza, moim oczom nie ukazały się żande kabelki w tej kolorystyce. Mam jedyne taki oto zestaw: zielono-baiły, brązowo-biały, niebiesko-czerwony, brązowo-czerwony, niebieski, czerwony, biało-czerwony, brązowo-czarny, czarny, czarno-biały, brązowy, niebiesko-biały. Który z kolegów wie, który kabelek odpowiada za to, żeby TID nie wyłączał się przy włączeniu świateł? Kombinowanie z wypinaniem nie wchodzi w grę (kabelki są na stałe we wtyczce). Będę zatem musiał ucinać, więc wypadało by to zrobić prawidłowo za pierwszym razem;) Proszę o doradzenie i pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Weź woltomierz i zobacz, na którym pojawia się napięcie po przekręceniu włącznika świateł. Mogą być dwa takie przewody.
    Sprawdź też na tej stronie, jest rozpiska do wyświetlaczy Opla:
    Kablomania