Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rexroth zawory proprcjonalne

20 Sie 2014 21:17 1119 12
  • Poziom 6  
    Witam
    Szukam kogoś kto mi pomoże pokieruje lub naprawi dwa rozdzielacze firmy rexroth.
    1. 0811402073 zawór sterowania wstępnego(karta katalogowa RD29151)
    2. R901272516 ciśnieniowy zawór redukcyjny(karta katalogowa RD29276)

Czy istnieje na polskim rynku ktoś solidny lub jakaś porządna firma która specjalizuje się w tego typu naprawach, firma Rexroth bierze za naprawę ponad 2/3 wartości więc nie jest to opłacalne, lepiej kupić nowy.
  • Poziom 24  
    0811402073
    Jakie są objawy? nie działa, czy niekontrolowane ruchy?
  • Poziom 6  
    1. 0811402073 zawór sterowania wstępnego(karta katalogowa RD29151) - nie osiąga ciśnienia górnego.
    2. R901272516 ciśnieniowy zawór redukcyjny(karta katalogowa RD29276)- małe ciśnienie, wygląda że elektronika szaleje.
  • Poziom 24  
    0811402073
    Może być przytarty/przyblokowany tłoczek. Rozbierz i sprawdź. W RD29151 masz przekrój zaworu.

R901272516
    Jeśli jest rozbieralny, wyjmij elektronikę i sprawdź luty, a także wtyczkę i gniazdko.
    Jeśli są potencjometry, sprawdź czy są sprawne. Nie reguluj, ani nie zmieniaj ich ustawień.
  • Poziom 6  
    misiek1111: to wszystko zostało zrobione co napisałeś, lutów zimnych brak chociaż zostały poprawione, potencjometry wszystko wyczyszczone na cacy. Dziękuje za pomoc, zauważyłem na polskim rynku brak specjalistów w tym temacie.
  • Poziom 24  
    Bo to nie jest proste.
    Do prawidłowej naprawy potrzebne jest stanowisko kontrolne, które pewnie ma tylko producent. A brak dostępu do elektroniki i druk wielowarstwowy płytek załatwia resztę.

Skąd wiesz, że 0811402073 jest uszkodzony? problem może leżeć gdzie indziej. W karcie sterującej, czujniku LVDT, albo w zaworze sterującym.

Gdzie to coś pracuje?
  • Poziom 6  
    Ten 0811402073 pracuje przy pompie głównej hydrauliki(wibroprasa typu hess do kostki brukowej). Tak masz rację doskonale to napisałeś"Bo to nie jest proste"- straszna nisza na polski rynku w tym temacie. Zrobiłem oględziny tych dwóch zaworów w dwóch poważnych solidnych polskich firmach specjalizujących się w hydraulice siłowej odpowiedz bardzo podobna do twojej "W karcie sterującej, czujniku LVDT, albo w zaworze sterującym". + problemy z elektroniką. Szukam kogoś kto pokona temat lub mnie pokieruje do kogoś silnego w elektronice rexroth. Dzięki misiek1111: dobry kierunek.
  • Poziom 6  
    Zawór wysłałem do jednego z użytkowników. Temat podbijam, nadal poszukuje specjalistów którzy sobie poradzą z rexroth-em. Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Witam minął rok od walki z naprawą w/w elektrozaworów, dwie firmy na polskim padły(nie poradziły sobie z naprawą). Temat podbijam bo jest to ogromna nisza na naszym polskim rynku, czy ktoś zna firmę która poradzi sobie z naprawą elektrozaworów BOSHREXROTH?
    Ja niestety muszę naprawiać elektrozawory tylko i wyłącznie u producenta czyli w BOSHREXROTH gdzie naprawa to 3/4 wartości elektrozaworu, wiadomo że jest to duży koszt w okolicach 6-10tys.zł.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Poszukaj na rynku niemieckim. Tam szybciej znajdziesz firmę, która naprawia zawory.
    Daj znać jak coś znajdziesz,
  • Poziom 6  
    Witam
    misiek1111: pomysł super, chociaż dla Mnie trudny do zrealizowania z powodu braku znajomości języka niemieckiego. Nie zmienia to faktu że postaram się przypatrzyć rynkowi niemieckiemu w tym temacie, dziękuje.