Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1.6 - Rozrywana obudowa termostatu

20 Sie 2014 21:36 3234 9
  • Poziom 12  
    Skoda Octavia 1.6 75 kW Silnik BFQ. Witam, rozerwało mi dwa razy obudowę termostatu w miejscu mocowania czujnika temperatury aktualnie wymieniony na oryginał w ASO, nie wiem co mogło to spowodować ponieważ wskaźnik temperatury nie pokazywał aby silnik został przegrzany, w serwisie aktualnie stwierdzono że do wymiany uszczelka pod głowicą po delikatnym osadzie na zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego cena około 2000 zł. Mam pytanie czy ktoś spotkał się kiedyś z taką awarią, temperatura nie wskazuje nic poza normalną temperaturą, w serwisie tak samo powiedziana że przy przebiegu 180 000 km na gazie uszczelka powinna być wymieniona ponieważ może być uszkodzona od samego przebiegu i przy gazie częściej ulega awaria. Mam pytanie czy w Krakowie lub okolicach macie kogoś do polecenia w sprawie diagnozy i wymiany uszczelki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Miałeś robiony test na co2 w układzie chłodzenia ?
  • Poziom 12  
    Waśnie nie miałem muszę gdzieś w Krakowie zlokalizować gdzie można by takie coś zrobić
  • Poziom 39  
    Test na CO2 można jak najbardziej, ale warto sprawdzić sprawność zaworka ciśnieniowego w korku na zbiorniczku wyrównawczym lub chłodnicy (nie wiem jaki układ jest w Octawii).
    Działanie tego zaworu ma zapobiegać przypadkom rozerwania czegoś w układzie chłodzenia.
  • Poziom 12  
    Wymieniłem na nowy ten korek od zbiorniczka wyrównawczego ponieważ też mnie to zdziwiło że nic nie zapobiegło temu rozerwaniu
  • Poziom 12  
    a mam pytanie czy reduktor od gazu może spowodować taki wzrost ciśnienia w układzie że mogło by to spowodować taką usterkę
  • Poziom 39  
    To zależy od konstrukcji, niektóre mogą i wtedy trzeba je poddać naprawie.
  • Poziom 12  
    reduktor KME SILVER
  • Poziom 39  
    Tu będą się musieli wypowiedzieć co ten reduktor znają. Ja z nim nie miałem żadnej styczności.
  • Poziom 10  
    sprawdz cisnienie na tlokach + czy weze puchna i czy nie pobiera wody na dluzszym postoju:)