Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ile sie bierze za robocizne -montaz alarmu

k.rol 26 Maj 2005 09:36 84646 66
  • #31 26 Maj 2005 09:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #32 26 Maj 2005 13:14
    mdzalewscy
    Poziom 10  

ja myśle iż przy kompletnym alarmie (okablowanie + montaż + konfiguracja) powinno się brać, drugie tyle co alarm, ja mówię o fachowej kompletnej robocie, każda czujka osobny kabel, wszystko poprawnie skonfigurowane, czujki ruchu, dymu, gazu + kontraktony (minimum tyle ile drzwi wejściowych, maksimum tyle co wszystkich otwieranych otworów)

inaczej nie wiem jak utrzymać rodzinę na godnym poziomie

• #33 26 Maj 2005 14:35
    IGS

Poziom 21  

biore 50 z od punktu, niewazne jaki to punkt, lacznie z zasilaniem centrali i linia tel.-tylko punkt zew i centrala licze sobie 80 pozatym poza marza hurtowa, czyli upustu w gr. 8-15 % ( w tv 20%)ktory zostaje wmojej firmie doliczam jeszcze 10 % ale to u nie ktorych klientow jesli mam podstawy
    powyzsze tyczy sie alarmowki i tv dozory inne uslugi to inna beczka.
    pozdrawiam

• #34 28 Maj 2005 17:47
    zbyslaw
    Poziom 13  

Ja stosuję zasadę 50% wartości zamontowanego sprzętu (ceny oczywiście detaliczne).
    Druga sprawa - nie montuję sprzetu używanego i taniego oraz manipulatorów LED (niewielka oszczędność w całości a mniej problemów z obsługą klijenta).
    Alarm ma być tak zamontowany, żeby nie poprawiać i nie jeździć bez sensu do klijenta. Jadę na obiekt i montuję sprzęt sprawdzony. Łatwiej jest w warsztacie posiedzieć parę godzin, niż kilka dni u klijenta. Oczywiście dokumentacja powykonawcza i zaklejone kody dla właściciela. Czerwona teczka na zakończenie powoduje, że większość płaci niezłe górki i wszyscy są zadowoleni. Mogę spokojnie pojechać na konserwację i wypić z klijentę kawę i mam na to czas.
    Mam kolegę, który zakłada alarmy za 100 zł - doprowadza mnie do szału - później dzwoni i mówi, że nie ma pracy i pieniędzy, sprzęt zawsze najtańszy i jeździ i poprawia - bezsensu.
    Samochody 500zł robocizna za 6 - 8 godzin pracy jak się chce dobrze i odpowiedzialnie założyć alarm.
    Oczywiście licencja II-stp. i autoryzacja mile widziane.
    Pozdrowienia.

• #35 09 Cze 2005 00:24
    Danieloos
    Poziom 25  

Sami widziecie jak to wygłąda z tymi montażami ceny są różne i napewno jakość wykonanej pracy też, za 100zł-150zł (plus załącznik po pracy :D ) to ja moge bratu założyć alarm do samochodu po godzinach pracy, ale nie dawno się dowiedziałem że w centrum miasta (śląsk) znalazł się warsztat co montuje alarmy za 140zł. do samochodów , to już są kpiny a warsztat już funkcjonuje kilka lat. Bez komentarza.

Dodam jeszcze że dzisiaj trudno o klienta, bo fabrycznie samochody już wyjeżdzają z zabezpieczeniami.

• #36 31 Sie 2005 16:50
    elektronik8
    Poziom 19  

wojteksct napisał:
    Do tego doszły dwa dojazdy z powodu wady dwóch czujników.

To co klijent ma płacić za to że jedziesz do zepsutych czujników, chyba on zamawial dobry alarm a nie zepsuty:DA z drugiej strony niemożna tak przesadzać z tymi cenami i liczyć jak żyd za matke. Bo trudno jest wejść na rynek ale łatwo strcic klijentów.

• #37 31 Sie 2005 23:31
    zbylo6
    Poziom 11  

Witam wszystkich czepiaczy czujek!
    Ja osobiście staram się tak skalkulować cenę, aby wartość robocizny ( w tym kabla ) zawierała się na poziomie 50-60% wartości sprzętu.
    Pozdrawiam.

• #38 08 Wrz 2005 09:35
    cobraver
    Poziom 13  

podam ciekawostkę:
    nie dalej jak wczoraj przyjechała pani mesiem ML ,blondi jak z anegdot
    zapytała o ceny autoalarmów
    podałem najniższą cenę autoalarmu 600zł lub blokadę skrzyni biegów 500zł
    zapytała o samą cenę montażu podałem 250 zł
    odpowiedziała ,że jej pracownice w sklepach mają po 3,50 na godzine:cry:
    zaproponowałem zakup autoalarmu u mnie w cenie 350zł i powierzenie montażu jednej z pracownic bo nawet jakby montowała 3 dni po 8 godzin
    to nam daje 84 zł za robociznę najlepsze było jak zaproponowała opuszczenie o te 166 zł !!! i obietnica odwdzięczenia w przyszłosci:D

powiedziałem ,że nie bardzo ale zapytam chłopaków i jak ew. złożą się na te 166 zł we trzech to ile gotowa jest im poświęcić czasu i w jakim zakresie tej obietnicy:D
    a wychodzi ,że każdy po 8 godzin :!:
    i tyle ją widziałem:D

• #39 09 Wrz 2005 09:37
    RafalRadom
    Poziom 17  

Witam.

gmail napisał:
    Montowałem ostatnio alarm w lokalu centralka, manipulator, syrena zew., 4 czujki nadajnik z anteną do ochroniarzy koszt. montażu 150zł ok. 10% wartości sprzętu

Za takie ceny szczerze bym powiesił. Czy się zastanowiłeś nad tym, że prowadząc firmę trzeba zapłacić jeszcze niemałe obciążenia. A co z amortyzacją sprzętu, samochodu, telefonami, ewentualnymi dojazdami gwarancyjnymi etc. Z takimi cenami to bym się nawet miesiąc nie utrzymał. No chyba, że instalujesz na lewo.

Człowieku, czy ty niezdajesz sobie sprawy ile szkody przynosisz innym?
    Po tego typu "instalatorach" słyszę czasami od klientów teksty typu: " Panie? a jaką ja mam pewność, że potem Pana znajdę, bo ostatnio był u mnie taki jeden i nie dokończył roboty,...." ........... i tak dalej.
    Po takich tekstach, to jest mi co najmniej przykro.
    Zajmiję się alarmami od blisko 10 lat. I klient zawsze ma ze mną kontakt. 24 godziny na dobę.

150 zł!? Nawet bym się na twoim miejscu do takich cen nie przyznawał

Pozdrawiam.

• #40 10 Wrz 2005 22:58
    Pati
    Poziom 27  

Prawda jest taka że jest dużo ludzi którzy montują alarmy samochodowe tylko do prostych aut i oni mają kompleksy i zaniżają często cenę swoich "usług" a potem przyjeżdza klient do warsztatu gdzie zrobią każde auto i mówi że tam bolek robi za stówe! Wiadomo że auta różniąsię od siebie zdecydowanie i nie można mówić tu o jednej kwocie dla każdego auta. Uśredniając ja montuję alarmy ze sprzętem od 350 do 450 netto i daję dwa lata gwarancji i tym staram się walić konkurentów. Ceny 250 zł trochę straszą klienta podobnie jak 900. Ale teraz chyba podniosę gwarancję do 3 lat bo to i tak się nie psuje tylko centralne zamki nieraz padają ale to made in china a z tym ciężko walczyć! Staram się tłumaczyć klientom żę jakość alarmu to tylko część zabezpieczenia a sposób montażu to druga większa część. A to że bolek montuje alarm w 2 godziny na skrętkę a kable wystają z popielniczki to zobaczą dopiero po montążu albo wcale a takie auto jest już niezabezpieczone jak należy.

Prawda jest taka że fachowiec musi wiedzieć za co pracuje a wtedy jego praca na pewno ma większą jakość! Mobilizacja jest najważniejsza.

A co do alarmów obiektowych to zajmuję się tym tylko praktycznie dla znajomych bo kiedyś kolega chciał potem jego kolega jak zobaczył i potem kolegi kolegi kolega i tak trochę ich założyłem. Takie dwudniówki z powiadomieniem GSM np 6 czujek centrala Ca5to koszt części dla klienta około 1400zł. z tego mam około 250i montąż około 350zł. Nie jest to dużo i na pewno powinno być więcej bo jak piszecie reklamacje też się zdażają i trzeba je wkalkulować. Pozdrawiam!

• #41 16 Paź 2005 12:05
    marcinek77
    Poziom 15  

Jak liczycie robocizne w telewizji dozorowej?
    procentowo od sprzetu? od punktu?
    Ja zajmuje sie alarmami w budynkach..a tv zajmuje sie sporadycznie..ale coraz czesciej i zabardzo nie wiem jakie stosowac stawki?

ps.jak liczycie konserwacje w SSWiN i CCTV??

• #42 16 Paź 2005 19:17
    Miwhoo
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

U mnie cena zależy od auta. Wiadomo, że im więcej rozbierania i przerabiania tym drożej, zależy głównie od tego ile czasu zajmuje 1 człowiekowi zrobienie wszystkiego... Samą instalację staram się robić jak najdokładniej za każdym razem. Inaczej jest traktowane auto, w którym jest standardowy układ [sterowanie centrala, comfort itd] i inaczej, jak już wspomniano wcześniej, S klasa...

- central za drzwi od 50PLN w górę w zależności od nakładu pracy
    - podstawowa wersja alarmu 150PLN w górę

osobno doliczam ceny dodatkowych modułów [domykanie szyb, sterowanie centralnym]

Co do alarmów w budynkach, to jest tak, że do ceny sprzętu doliczam ok 50-70% ceny zamontowanego sprzętu, ale te granice są bardzo płynne i też zależą od nakładu pracy... Inna cena za przeniesienie czujnika o 1 metr i inna, gdy z kablami trzeba się motać jak w labiryncie, bo mieszkanie jest wykończone i klient nie życzy sobie popsuć świeżo malowanej ściany....

• #43 18 Kwi 2006 01:29
    Ulrich
    Poziom 2  

Witam

Proszę o pomoc w wycenie systemu alarmowego (robocizny). Otóż system będzie miał co najmniej 28 czujek + kilka kontaktronów. System opierać się będzie na Satelu + 3 manipulatory. Kabli do pociągnięcia jest ponad 700m. Dodatkowo poproszono mnie o założenie i zaprogramowanie centralki telefonicznej w firmie.

Proszę was o pomoc w wycenie takiej instalacji Alarm + centralka tel.

PS. Cały system znajdować będzie się wewnątrz (zero czujek zewnętrznych itp. jedynie sygnalizator).

Pozdrawiam

• #44 18 Kwi 2006 08:04
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Weź 100% kosztu materiałów, pamiętaj, że oprócz kosztu samego montażu będą jeszcze serwisy awarie itd. no i oczywiście szkolenia personelu rekonfiguracje itd. Musisz sobie to tak skalkulować żeby "za chwilę" nie zacząć dokładać do interesu

• #45 18 Kwi 2006 09:03
    RafalRadom
    Poziom 17  

Pamiętam czasy, gdzie brało się 100% wartości sprzętu jako robociznę. Dzisiaj tak to już nie jest. Niestetyt. Jak dam 100 %, to nikt u mnie nie zechce zlecać pracy. W tym konkretnym przypadku roboty jest sporo. Zazwyczaj przy robieniu kosztorysu, cena robocizny wychodzi mi na poziomie 50 % wartości urządzeń. Sądzę, że na takim poziomie powinieneś to skalkulować.
    Pozdr.

• #46 24 Kwi 2006 21:54
    artbar7
    Poziom 2  

Ja biorę:
    alarm+syrena z wł.zas.+czujniki ultradzwiękowe+wstrząsówka na prealarm+ przekaźnik do odcięcia-150zł+koszty sprzętu z wysyłką (w tym rabat)
    centralny zamek-40zł od drzwi+koszty sprzętu z wysyłką (w tym rabat)
    sensorowa blokada-50zł+koszty sprzętu z wysyłką (w tym rabat)
    Rejon łódzki miasto:Piotrków Tryb.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w montażu i dwóch klijentów dzienniem

• #47 27 Kwi 2006 19:44
    velhecz
    Poziom 13  

A ile bierzecie za podpięcie sterownika radiowego do fabrycznego zamka w Oplu Astrze F? Zapłaciłem 70pln, sprzęt był mój.

• #49 27 Kwi 2006 23:33
    artbar7
    Poziom 2  

za samą robociznę wziąlbym w granicach 80 do 100zł.
    Pozdrowionka!!

• #50 28 Kwi 2006 12:36
    kordel
    Poziom 25  

A ja mam troche inne pytanko. Spotkal sie ktos moze z kradzieza auta albo wlamaniem do posesji po zamontowaniu alarmu? Ostatnio moj znajomy mial taki problem: Koles przyszedl do niego zeby mu alarm zamontowal, ale jak juz wspomnieliscie Ci najbardziej "bogaci" sa najbardziej skapi. Wyszlo na to, ze sam sobie kupil alarm (oczywiscie yszlo na to, ze wiecej zaplacil niz mu kumpel oferowal) no ale zamontowal ten alarm. Koles po raz drugi z ciezkim sercem placil, ale zaplacil. I po jakis trzech miesiacach mial wlamanie i oczywiscie naslal poliscje na kumpla, ze to pewnie on bo alarm montowal i wie co i jak. Tyle dobrego, ze zamontowana byla tam centralka, syrena, czujniki tylko na drzwiach wejsciowych i tylnych, a czujnik ruchu na dworze przed domem (tak klient chcial to tak ma), a wlamywacze wybili szybe w oknie, cos tam ukradli i uciekli, wiec tu nie bylo o czym nawet gadac. A wy spotkaliscie sie z takimi przypadkami? Albo np., ze dom dobrze chroniony a jednak byl wlam. I co policja na to? I co Wy na to?

• #51 28 Kwi 2006 13:27
    RafalRadom
    Poziom 17  

A jakże. Osobiście się z taką sytuacją spotkałem. Pewna hurtownia zleciła mi założenie alarmu. Urządzenia zostały zdjęte z innego obiektu przez praconików hurtowni. Jak ja zobaczyłem te "czujki", to w pierwszym odruchu omówiłem. Po chwili doszedłem do wniosku, że zamontję to, tak jak chce kierownik hurtowni. Na zleceniu opisałem powierzone mi urządzenia oraz moje obawy co do ich sprawności i skuteczności. Zamieściłem dodatkowo także klauzulę, tak by z czystym sumieniem mógł spać, że wziwązku z tym nie odpowiadam za ich nieprawidłowe działanie, a klientowi znane są wady i ograniczenia systemu. Po zamontowaniu alarmu, dodatkowo w protokole odbiorczym swoje uwagi i zalecenia umieściłem, co pokwitował mi klient. Po miesiącu była pierwsza próba włamania. Klient dalej twierdził, że nie będzie modernizował systemu. Po upływie następnego miesiąca była kolejna próba włamania. Tym razem ukoronowana niewielkim sukcesem. Po tygodniu trzeci włam. Tym razem bardzo skuteczny. Okazało się, że wykazane w protokole moje uwagi, co do powierzonych urządzeń okazały się trafne. Kierownik hurtowni do końca nie chciał modernizować systemu. Jak się okazło po czasie, alarm był mu potrzebny wyłącznie do zniżek w ubezpieczeniu. Teraz to i ja się zastanawiam, czy wten sposób nie nabijał sobie kasy z odszkodowań. Ja byłem kryty, dzięki odpowiedniemu zleceniu i protokółowi odbiorczemu. W tym przypadku i trzeba było zrobić to samo. Zawsze będzie ktoś, kto będzie bezkrytycznie wcielał błędne polecenia klienta w życie. Jak ja tego nie zrobię, zrobi to ktoś inny. Trzeba jednak się odpowiednio zabezpieczyć lub wiedzieć kiedy sobie odpuścić.
    A Policja? W takim przypadku trzeba by chyba coś udowodnić takiemu instalatorowi. Same pomówienie nie wystarczy. Policjanci nie są głupi. Jeśli było tak jak piszesz, to można spać spokojnie.
    Pozdr

• #52 28 Kwi 2006 15:10
    kordel
    Poziom 25  

W tym konkretnym przypadku sprawa zakonczona. Nie ma co sie martwic. Ale pytalem o to jak instalator kupuje nowy alarm i go montuje to co sie dzieje po wlamie.

I jeszcze jedno: mam oferte za granica, jest budowany supermarket, koles wygral przetarg i wiadomo, zeby mu sie wszystko oplacilo to musi ludzi z polski zatrudnic. Ja mam akurat oferte na zamontowanie calej elektryki, alarmow i telefonow. Oczywiscie co do alarmu to go tylko instaluje, uruchamiam i reszta mnie nie obchodzi. Ale co w przypadku wlamu? Przeciez polacy to robili... Jakies sugestie?

A co do wyceny za robocizne to nie da sie tak konkretnie powiedziec. Zalezy od regionu, wielkosci lokalu itd. Np. jak kupisz tani alarm i do tego 20czujek i prowadzic do kazdej przewody i syrenke w jakims dziwnym miejscu, ze tez jest problem z przewodem to moze wyjsc tak, ze za ten alarm zaplacisz 2000zl i zarobisz 1000zl, a za alarm z dwiema czujkami i syrena zaplacisz 1500zl i zarobisz 800zl, a jaka roznica w robociznie. Ale generalnie podtrzymam ustalenia - nie mniej niz 50%.

• #53 29 Kwi 2006 18:41
    covall
    Poziom 11  

Przeczytałem ten post i dochodzę do wniosku że ci co alarmy w samochodzie za 150zł zakładają to cena bardziej wynika z tego że przy okazji sobie ćwiczą na różnych furkach ,rozkręcanie , okablowanie czyli przyjemne z pożytecznym :D
    Ja po pierwsze rzadko zakładam alarmy powierzone przez klientów , mam na to starą śpiewkę :czy jak idziesz do knajpy to bierzesz własną wódką żeby było taniej :D
    po drugie sypię cenę wyższą niż wychodzi montaż z moim alarmem , a na koniec uświadamiam klienta że gwarancję to będzie miał tylko na instalację, i jeśli coś stanie się z centralą to każda moja interwencja będzie płatna .
    a to przykładowe ceny :
    podstawowy sam montaż alarmu 300zł i więcej
    centralne 300zł dwoje drzwi z siłownikami
    centralne 450zł czworo drzwi z siłownikami
    elektroniczna blokada zapłonu 170zł

Alarmy w samochodach zakładam od 92' uważam siebie za dobrego fachowca i tacy montażyści to dla mnie żadna konkurencja .

I na koniec najważniejsze DOBRY FACHOWIEC CENI SWOJE USŁUGI.

• #54 17 Sie 2006 14:38
    mat1as
    Poziom 10  

witam mam pytanko do was:

Mam passata b3 1990 rok - mam alarm z czujkami w środku z syreną tylko piloty od mojego alarmu si zniszczyły przez cały okres użytkowania i nie działąją - alarm ma 10 lat. Teraz chce kupić albo sam sterownik centralnego zamka z pilotai i funkcją alarmu lub jakąs samą cetralkę alarmu z pilotami i do tej centralki podłączyć te czujniki w środku i syrenę .
    1) czy takie coś jak kupienie nowej samej centralki z pilotami jest możliwe - czy jest możliwe do takiej centralki podłączenie tych czujek i syreny tak jak jest w tym alarmie comam teraz???
    2) ile wzięlibyście za montaż za taką robotę- przypominam że cała instalacja jest wszystkie czyjki są tylko chodzi o wymianę samej centralki z pilotami.

czekam na odpowiedź

• #55 22 Sie 2006 22:20
    Pati
    Poziom 27  

Jeżeli czujniki są w osobnym module to pewnie uda sięje podłączyć do nowego alarmu, jeżeli są wbudowane w centralke to musisz je też zdemontować lub założyć nowe.

A co do kosztów takiej instalacji to nie jestem za tym aby oszczędzać przesadnie i zostawiać np. syrenke która ma 10lat. czy też zostawiać skorodowany czujnik pod maską. A żeby go wymienić (odkręcić) to nieraz więcej roboty niż założyć jak go nie było wcale!!!

JA zakładam alarm np. za 380zł taki nienajgorszej jakości, do takeigo wraka jak b3 zniżyłbym z 30 z uwagi na wątpliwy sens tego montażu aby zmotywować klienta. czyli wszystko za 350 zł.+ 2lata gwar. na wszystko. Jeżelio zmieniałbym tylko centralke to zapłaciłbyśu mnie około 220zł. i gwarancja jak wiadomo niepełna zawsze mogę coś zarzucić że to wina czegoś co zostało w aucie stare. A jak wszystko jest moje to po prostu klient do mnie przyjeżdża i naprawe ma zawsze za darmo.

Oszczędność 140 zł i 2 lata straconej gwarancji to się nie opłaca dla klienta!!! I dla nas instalatorów też nie!!! Ja wole zrobić alarm od podstaw zarobić więcej trochę nie mieć wątpliwych sytuacji i ja jestem zadowolony i klient. Najgorzej jak klient zaczyna przeliczać i wszyscy na tym źle wychodzą wiem co mówie bo robie to od 6-u lat!

I jeszcze propo ceny to uważam że montaż np do Golfa III to chyba każdy robił to powinien kosztować najmniej 180 zł! Bo jak wiadomo reklamacje sie zdarzają i to zazwyczaj nie c winy instalatorów bo Ci doświadczeni nie popełniają błędów jak naciągnięte kable czy niepolutowane kable lecz ja zazwyczaj trafięna wadliwe partie części np czujniki które nie chcą za cholere sie wyregulować lub sie właczają same, albo ostatnio podło mi pare syrenek od tych lipcowych upałów - ie dawały rady 10 % padło.

Pozdrawaim!!!!

• #56 23 Sie 2006 10:58
    mat1as
    Poziom 10  

Może i stary ale nie parch bo mój 16 letni passat jest chyba jedynym autem przy którym nic nie trzba robić tylko lać paliwo i stadnardowe wymiany - mam juz najechane około 200 tys kilmometrów i nigdy mnie to auto nie zawiodło . DLatego takie uwagi jak wrak zostaw dla siebie bo jestem pewien że jakbyśmy spotkali się na trasie to nie dałbyś mi rady żadnym innym złomem a pozatym za taką cenę za wymiane centralki ????? czowieku to ja sobie sam wymienie i zmieszcze się w 110 zł żadna przy tym filozofia a jak mam dawać komuś 3 razy tyle ile jest warta sma centralka to jusiałbym na głowę upaść z 10 piętra
    ps. wkurzyłeś mnie tym tekstem że b3 to wrak dobrze że nie napiałes teog na forum vwzone bo by cie zjedli ...

nara

• #57 23 Sie 2006 13:59
    MARKY266
    Poziom 16  

Ci co za alarm do Golfa 3 śpiewają 180 zł za sam montaż -to raczej na Śląsku nie mieliby prawa bytu,u nas taki montaż robią maks za 150zł.

Osobiście za golfa 3 biorę 140zł,widać macie się jeszcze dobrze skoro chcecie
    kroić od 180 zł za tak "zawiłe i skomplikowane" auto jak Golf3-a tak na marginesie ile śpiewacie za Astrę 3 2005 na pełnym Can-ie,z 1500?

Na innym forum wyczytałem jeszcze lepszy numer:"ustawienie Ciche/głośne załączanie alarmu w Seo Perfect-60 zł"

• #58 24 Sie 2006 01:03
    Pati
    Poziom 27  

Spoko matlas nie oburzaj sie tak! NIe chodzi mi o to że twój wrak bo przecierz go nie widziałem raczej chodziło mi o to że ogólnie te autko są raczej rozpadające bo z takimi je kojaże niech inni sie wypowiedzą bo my zaczynamy byś tu stroną. Ale mi one kojażą sięz takimi padalcami co drzwi sie otwierają jak w ciągniku. ALe to moje subiektywne odczucie i nikomu nic nie zarzucam tak więć sie nie burz.

Stwierdzenia że ty wolisz za 110 sam se włożyć też są lekko nie dojrzałe bo nie rozmawiamy tu o tym kto sam se umie wożyć ;) tylko o tym kto komu i za ile, spójż na temat. Dobrze że jesteś bystry i sam se potrafisz włożyć.

Co do ceny za robocizne golfa III to 150 to raczej najmniej biorę bo jak mam dać 2 lata gwarancji i spędzić tam z 6 h na montażu (montażu nazwanym po imieniu a nie wżuceniu centralki byle gdzie i podłączeniu kabli byle jak) bo montaż potrafie zrobić w 2h. To musze mieć z tego 150 nie wiem jak Wy! Ogólnie to wychodzę na tym tak że jak montuje swój sprzęt czy do golfa III czy do IV czy passata czy astry II czy BMW to najmniej mam 200 ale tak maksymalnie 280 jak taki alarm bez czujek. Jak dojdą jakieś czujki np ultra + wstrząs dwustrefowy + jakiś antynapad to mam nawet 350 za 8h pracy a co!!!! Ale jest to wykonane jak najlepiej potrafie! Do lepszych furek to doliczam extra np do A3 2005 czy ostatnio A4 2005 to doliczałem 50-100 jakoś tak chośc nie ma tam zbytnich rewelacji. No ale było to moje pierwsze spotkanie z tymi autkami.

Tak więc nie napinajcie sie za mocno bo tu sie dyskutuje a nie kłuci!!!

Pozdrawiam!

Dodano po 10 [minuty]:

A ijeszcze jedno matlas:

mat1as napisał:
    ..... czowieku to ja sobie sam wymienie i zmieszcze się w 110 zł żadna przy tym filozofia a jak mam dawać komuś 3 razy tyle ile jest warta sma centralka to jusiałbym na głowę upaść z 10 piętra .....

nara

Z takim podejściem to zwariujesz jak przyjdzie Ci wymienić np. pierścień na tłoku u mechanika. Zapłaciż za robotę kilkadziesiąt razy więcej niż za części.

A i przypomniała mi sie taka babcia co jak byłem na praktyce w serwisie odbierała tv po naprawie. Rachunek 120 zł był ok dopóki nie spytała się o cenę uwalonego tranzystorka i rezystorka. Jak się dowiedziała że to razem kosztuje 22gr pln to omal nie rozniasła serwisu. Pefnie 22zł by jej pasowało choć to i tak " bitka" 10000%)

NIESTETY TO ROZUMOWANIE JEST BŁĘDNE!!!

• #59 13 Wrz 2006 13:02
    aaazibi
    Poziom 11  

Witam autoalarm w Stilo montowałem sobie sam ale chętnie dam 150 zł jak tu niektórzy oferują żeby podłączyli resztę

• #60 13 Wrz 2006 14:50
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

MARKY266 napisał:
    ile śpiewacie za Astrę 3 2005 na pełnym Can-ie,z 1500?

ja montuję SEO PERFECTA CAN'owego od 850zł za centralę + ultra + syrenkę bez własnego