Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic - Brak mocy, brak ciśnienia na turbinie

20 Sie 2014 23:39 3912 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam Renault Scenic 1.9 dci 2000r. Ostatnio dostała awarii, mianowicie nie ma mocy,auto chodzi tak jakby nie mniało turbo, żaden błąd się nie wyświetla. Turbina nie daje praktycznie żadnego ciśnienia, wgle nie wypycha przewodu wylotowego. Auto nie kopci. Sprawdzono zawór EGR, przepływomierz, wtryskiwacze, elektrozawór turbiny. Odkręcałem również wydech od turbo i wylot, łopatki są całe, lekko się kręcą, podłączony komputer nie pokazuje zadnych błędów. Dodam że turbina 2 miesiące po regeneracji. Nie mam już pomysłu co to może być.. byłbym wdzięczny za jakieś porady.
  • Poziom 10  
    Złamana oś turbo
  • Poziom 2  
    Dzisiaj wyjęliśmy turbine na zewnątrz, wizualnie wydaje się sprawna, łopatki całe, oś nie ukręcona, zapadka działą jak należy. Założyliśmy turbo znowu ale bez przykręcania wydechu i teraz kopci, tak jakby był kat zapchany, no ale cisnienia nadal brak..
  • Poziom 30  
    A co było powodem regeneracji? Jeśli poprzednia turbina dawała olejem do chłodnicy powietrza to może nie została wyczyszczona z oleju. Może brak podcisnienia na zaworze sterowania turbiną. Jak hamulce? Nic się nie dzieje dziwnego z pedałem, tak jakby serwo nie działało?
  • Poziom 2  
    Samochód naprawiony!!! Okazało się że uszkodzony jednak był elektrozawór turbiny, co najlepsze wymienialiśmy go wcześniej ale na zamiennik i nie było efektu, dopiero montaż używki ale oryginalnej przyniósł skutek. Dziękuje za próbe pomocy. Pozdrawiam i zamykam temat