Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna grzeje się w stresie.

Magik1996 21 Sie 2014 14:40 1383 13
  • #1 21 Sie 2014 14:40
    Magik1996
    Poziom 9  

Witam,

Mój problem polega na przegrzewającej się karcie graficznej GeForce GT 630. Co ciekawe nie ma z nią problemów w spoczynku czy też korzystaniu z internetu. Problem pojawia się, gdy wchodzę do gry. Nagle temperatura z 45 stopni skacze do 72 stopni. Sprawdzałem to wieloma programami m.in. SpeedFan, GPU-Z, HWMonitor, Everest. Przykładowo teraz włączyłem komputer, minimalna temperatura tj. od razu po włączeniu było 31 stopni, po włączeniu gry temperatura momentalnie skoczyła do 70 stopni, teraz jak siedzę na necie to temperatura wynosi 47 stopni. Próbowałem już czyszczenia karty tj. wyciągnąłem z magistrali i dokładnie oczyściłem z kurzu. Niestety nic to nie dało.

Mój sprzęt:
    Płyta: Gigabyte GA-N650SLI-DS4L
    GPU: GeForce GT 630
    CPU: Intel core 2 duo 6700
    Zasilatorek: XFX Pro 450W
    Dysk: WDC WD16 00AAJS-00PSA

PS: Dodam, że poza kartą nic więcej mi się nie grzeje.

0 13
  • TermoPasty.pl
  • #2 21 Sie 2014 14:44
    KSRhaziel
    Poziom 36  

A w obudowie masz dużo wentylatorów? Przepływ powietrza w obudowie komputera jest prawidłowy?

0
  • #3 21 Sie 2014 15:08
    Magik1996
    Poziom 9  

Tzn. mam jeden dodatkowy wentylator z tyłu obudowy który wpuszcza chłodne powietrze do obudowy. Do tej pory wszystko było ok. Nie wiem czasem czy problem nie tkwi w zasilaczu. Wymieniany był niecały tydzień temu i po wymianie coś dziwnego się stało. Otóż jak założyłem ten nowy zasilacz i włączyłem komputer to chciałem postawić i normalnie obudowę i przysunąć ją do ściany. W tym momencie jak dosunąłem do ściany obudowę to naglę wentylator w karcie zaczął mi tak jakby chodzić na 100%. A wczoraj też coś dziwnego się działo otóż ten wentylatorek nieszczęsny zaczął non stop od początku się krecić tzn. zakręcił się na rozruch i zamiast ruszyć normalnie to znowu się na rozruch zakręcił i tak non stop kręcił się jak po wciśnięciu power. Dopiero jak wyłączyłem komputer i włączyłem znowu wystartował normalnie.

0
  • #4 21 Sie 2014 15:08
    problem.z.ko
    Poziom 25  

A pasta termoprzewodząca dawno zmieniana była? Kup jakąś dobrą i zmień.
    Na radiator daj wentylator, chociażby taki mały.
    Zasilacz masz markowy, ale mimo to sprawdź miernikiem jego napięcia.

0
  • #5 21 Sie 2014 15:13
    Magik1996
    Poziom 9  

Pasty jeszcze nie wymieniałem tą kartę mam z 1,5 roku może mniej.

Dodano po 1 [minuty]:

Dorzucam screen z HWMonitor jakby ktoś chciał zobaczyć.

Karta graficzna grzeje się w stresie.

0
  • TermoPasty.pl
  • #6 21 Sie 2014 15:14
    wariato
    Poziom 43  

A gdzie się ta karta przegrzewa skoro osiąga 70 stopni? Jaka to wersja karty? Jakie ma chłodzenie? Jaką masz obudowę i jak stworzoną cyrkulację powietrza?

0
  • #8 21 Sie 2014 15:28
    wariato
    Poziom 43  

Nie widać na screenie żeby się ta karta przegrzewała. Ma normalne temperatury jak na zastosowane bardzo kiepskie chłodzenie.

0
  • #9 21 Sie 2014 15:41
    Magik1996
    Poziom 9  

Tak nie widać bo program dopiero włączyłem przed chwilą w spoczynku

0
  • #10 21 Sie 2014 15:44
    wariato
    Poziom 43  

Więc ile ma podczas grania/obciążenia? Jak nie przekracza 85 stopni to nie wiem gdzie szukasz problemu.

0
  • #11 21 Sie 2014 15:45
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Magik1996 napisał:
    Tzn. mam jeden dodatkowy wentylator z tyłu obudowy który wpuszcza chłodne powietrze do obudowy.

Co do zasady chłodne powietrze powinno być wciągane na froncie, a z tyłu wyrzucane ciepłe. Jeżeli wentylator na tyle wciąga Ci powietrze, to czas najwyższy go obrócić, żeby wyrzucał.

http://highlab.pl/2012/07/jak-poprawic-system-chlodzenia-komputera/

0
  • #12 21 Sie 2014 16:03
    Magik1996
    Poziom 9  

W stresie ma niby te 70 stopni, może to nie dużo ale to nie zmienia faktu, że gry mi przycina... Na ułamek sekundy tak jakby się obraz przycinał co jest bardzo uciążliwe.

0
  • #13 21 Sie 2014 16:10
    wariato
    Poziom 43  

Magik1996 napisał:
    że gry mi przycina... Na ułamek sekundy tak jakby się obraz przycinał co jest bardzo uciążliwe.

To na pewno nie wina temperatury... Raczej słabej optymalizacji gry lub za starego komputera, który nie spełnia wymagań gry - i to byłby raczej pewniak. Za dużo wymagasz od sprzętu.

0
  • #14 21 Sie 2014 19:10
    Magik1996
    Poziom 9  

No polemizowałbym z kolegą... Akurat wymienione przeze mnie gry chodziły mi bez zarzutów na dokładnie tym sprzęcie który wyżej wymieniłem. Nie wiem z czym jest problem ale ten problem na pewno jest... Jeżeli nic się nie przegrzewa a po zmianie zasilacza dalej wszystko działało to do głowy przychodzi mi tylko... MONITOR ... Tak monitor... Otóż tak się składa, że właśnie wczoraj zmieniłem monitor. Dokładniej mówiąc w starym monitorze sfajczyły się kondensatory i na włączenie monitora musiałem czekać nawet 2h (ta lampka z przodu zielona non stop migała i czarny ekran był). Właśnie wczoraj wymieniłem monitor na dokładnie taki sam jak stary (szukałem najtaniej bo akurat przy kasie nie jestem.) czyli LG Flatron L1718S (dodam, że używany). Po tej zmianie tak dziwnie mi wentylator zaczął w karcie chodzić jak już wyżej pisałem. Tak wiem "Co ma piernik do wiatraka?". Nie twierdzę, że coś ma tylko stwierdzam fakt.

0