Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6105/P - Nie pobiera wody , pierze na sucho

pingwin77 21 Sie 2014 15:41 1713 3
  • #1 21 Sie 2014 15:41
    pingwin77
    Poziom 1  

Pralka Whirlpool AWM6105/P nie pobiera wody , pierze na sucho , układ ciśnieniowy
    był czyszczony i jest drożny , żadnych kodów nie wybija na wyświetlaczu , zegar odlicza czas prania , bębnem ładnie kręci , pierze ale na sucho , może ktoś z szanownych kolegów podpowie jak tą usterkę usunąć .
    Dmuchając w membranę chydrostatu słychać jak pracuje , wężyk szczelny , komora powietrzna przy spodzie bębna wyczyszczona (tyle ile się dało ) .
    Elektrozawór wody jednak nie chce puścić , podejrzewam że padł ale nie jestem do końca pewny bo nie sprawdzałem , może ktoś też podpowie jak go sprawdzić czy poprawnie działa , i jakim napięciem jest zasilany .
    Pralka ma swoje lata , parę razy była już reanimowana np. łożyska , szczotki na silniku , pompka spustu wody , i takie tam , dodam bo zapomniałem sitka na dopływie czyste , woda do elektrozaworu dochodzi a dalej już nie .

0 3
  • #2 24 Sie 2014 00:30
    pylos
    Poziom 22  

Elektrozawory są na 230V.Można na próbę podpiąć bezpośrednio do sieci i zobaczyć co się będzie działo.Albo bardziej bezpiecznie podmienić cały dopływ z elektrozaworami od innej pralki,nie musi być ten sam model,ważne żeby wszystko się mieściło wewnątrz.

0
  • #3 24 Sie 2014 12:04
    januszx3
    Poziom 30  

Praca silnika, z pominięciem przełączenia hydrostatu "na pracę", sugeruje uszkodzenie w module programatora ("Moduł programator WHIRLPOOL AWM 6105"):
    Whirlpool AWM 6105/P - Nie pobiera wody , pierze na sucho.
    Oględziny modułu, po wymontowaniu, mogą wskazać miejsce uszkodzenia.

0
  • #4 24 Sie 2014 12:17
    SERWISMAX

Poziom 13  

Interfejs użytkownika przedstawiony w temacie na zdjęciu będzie OK. Na module przypiętym z boku panelu są uszkodzone dzielniki napięć. Należy je wymienić – Oczywiście ma to sens gdy presostat jest sprawny i połączenia między presostatem a programatorem są ok.

0