Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalWork SafetyMetalWork Safety
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6105/P - Nie pobiera wody , pierze na sucho

21 Sie 2014 15:41 2157 3
 • Poziom 1  
  Pralka Whirlpool AWM6105/P nie pobiera wody , pierze na sucho , układ ciśnieniowy
  był czyszczony i jest drożny , żadnych kodów nie wybija na wyświetlaczu , zegar odlicza czas prania , bębnem ładnie kręci , pierze ale na sucho , może ktoś z szanownych kolegów podpowie jak tą usterkę usunąć .
  Dmuchając w membranę chydrostatu słychać jak pracuje , wężyk szczelny , komora powietrzna przy spodzie bębna wyczyszczona (tyle ile się dało ) .
  Elektrozawór wody jednak nie chce puścić , podejrzewam że padł ale nie jestem do końca pewny bo nie sprawdzałem , może ktoś też podpowie jak go sprawdzić czy poprawnie działa , i jakim napięciem jest zasilany .
  Pralka ma swoje lata , parę razy była już reanimowana np. łożyska , szczotki na silniku , pompka spustu wody , i takie tam , dodam bo zapomniałem sitka na dopływie czyste , woda do elektrozaworu dochodzi a dalej już nie .
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • MetalWork SafetyMetalWork Safety
 • Poziom 22  
  Elektrozawory są na 230V.Można na próbę podpiąć bezpośrednio do sieci i zobaczyć co się będzie działo.Albo bardziej bezpiecznie podmienić cały dopływ z elektrozaworami od innej pralki,nie musi być ten sam model,ważne żeby wszystko się mieściło wewnątrz.
 • MetalWork SafetyMetalWork Safety
 • Poziom 31  
  Praca silnika, z pominięciem przełączenia hydrostatu "na pracę", sugeruje uszkodzenie w module programatora ("Moduł programator WHIRLPOOL AWM 6105"):
  Whirlpool AWM 6105/P - Nie pobiera wody , pierze na sucho.
  Oględziny modułu, po wymontowaniu, mogą wskazać miejsce uszkodzenia.

 • Poziom 13  
  Interfejs użytkownika przedstawiony w temacie na zdjęciu będzie OK. Na module przypiętym z boku panelu są uszkodzone dzielniki napięć. Należy je wymienić – Oczywiście ma to sens gdy presostat jest sprawny i połączenia między presostatem a programatorem są ok.