Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp DV9608nr - Uruchamia sie tylko bez podpiętej matrycy.

21 Sie 2014 16:04 639 4
 • Poziom 16  
  Witam.

  Posiadam laptopa Hp dv 9608nr.

  Jakiś czas temu popsuła się w nim grafika. Została wymieniona na nowa. Jednak po tej naprawie laptop miał problemy z włączenie. Znaczy po naciśnięciu guzika power niby się uruchamiał wiatrak krecił itd tylko brak obrazu. Po którym razie jednak załapywał i działał. Serwis nie uwzględnił reklamacji bo jak się włączył to obraz był wyświetlany poprawnie. Teraz jednak uruchamia się na chwilę i zaraz gaśnie. Okazało się że po odłączeniu taśmy z matrycą i podłączeniu zewnętrznego monitora obraz jest wyświetlany i wszystko działa. Uruchamia się dosłownie za każdym razem. Próbowałem podmienić matrycę odwiedziłem kilka sklepów ale nie mieli matrycy 17 cali jak moja tylko 15. zatem na matrycy 15cali i drugiej taśmie nic nie polepszyło się. Nie mogłem zdobyć tylko inwertera do zamiany. Czy to oznacza że coś jest z kartą graficzna czy może to inna usterka? Jeden z znawców u których byłem stwierdził ze wyglada to tak jak by się wyłaczał z powodu przeciążęnia na lini zasilania matrycy. Ale nie wiedział jak to naprawić. Chodzi mi żebym nie musiał wydawać kolejnych grubych $ za naprawę a jeżeli to wina grafiki to chcę mieć dowód i powód żeby oddać na gwarancję i zeby to naprawili raz a dobrze.
 • Zasilacze UPS
 • Spec od komputerów
  Cojestzajete napisał:

  Jakiś czas temu popsuła się w nim grafika. Została wymieniona na nowa. Jednak po tej naprawie laptop miał problemy z włączenie. Znaczy po naciśnięciu guzika power niby się uruchamiał wiatrak krecił itd tylko brak obrazu. Po którym razie jednak załapywał i działał.

  Obstawiam że grafika nie została wymieniona tylko grzana lub rebalowana.

  Cojestzajete napisał:

  Serwis nie uwzględnił reklamacji bo jak się włączył to obraz był wyświetlany poprawnie.

  Ile gwarancji dostałeś?


  Cojestzajete napisał:
  Okazało się że po odłączeniu taśmy z matrycą i podłączeniu zewnętrznego monitora obraz jest wyświetlany i wszystko działa.

  To nie oznacza że grafika jest sprawna.

  Cojestzajete napisał:
  Nie mogłem zdobyć tylko inwertera do zamiany.

  Nie jest to problem z inwerterem.

  Cojestzajete napisał:
  Jeden z znawców u których byłem stwierdził ze wyglada to tak jak by się wyłaczał z powodu przeciążęnia na lini zasilania matrycy.

  Raczej nie.
  Cojestzajete napisał:
  a jeżeli to wina grafiki to chcę mieć dowód i powód żeby oddać na gwarancję i zeby to naprawili raz a dobrze.

  Tak obstawiam.
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 16  
  Czyli rozumiem że problem włączania był spowodowany ta właśnie grafiką.. A jaki jest sposób aby potwierdzić tą diagnozę? Co do samej grafy to była ona kupiona nowa bo nawet dostałem stara. I tam było coś że trzeba kupić odpowiedni rocznik powyżęj 2010 a ta była z 2011. wszystko mi wyjaśniał i pokazywał. Ale mogła przecież nowa być uszkodzona. Gwarancji dostałem rok wiec jeszcze mam z 3-4 miesiące aby to zgłosić. Tylko chce mieć dowód aby mnie nie odesłali z powrotem.
 • Spec od komputerów
  Cojestzajete napisał:
  Czyli rozumiem że problem włączania był spowodowany ta właśnie grafiką.. A jaki jest sposób aby potwierdzić tą diagnozę?

  Na odległość niestety nie.
  Cojestzajete napisał:
  Co do samej grafy to była ona kupiona nowa bo nawet dostałem stara.

  Ha Ha Ha.
  Ty kupiłeś układ?
  Cojestzajete napisał:
  Gwarancji dostałem rok wiec jeszcze mam z 3-4 miesiące aby to zgłosić. Tylko chce mieć dowód aby mnie nie odesłali z powrotem.

  Tego ja na odległość nie mogę Ci dać.
 • Poziom 16  
  Nie nie kupowałem. Przy odbiorze dostałem taki zielony kwadracik. I powiedział że niektórzy to jakoś wygrzewają czy pieką w piekarniku, a oni dają nowe. Brzmiał przekonywująco. Czyli to nie jest raczej nic innego niż ta grafa? W takim razie zawiozę to i zobaczę co mi powiedzą. Dzięki za wskazówki.