Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HW Grabber HDMI - nagrywanie HDCP

Korgoth 07 Wrz 2015 14:58 170778 313
    teddy58
    Poziom 11  
    Voodaa napisał:
    Firmware x70 zdejmujący HDCP poniżej

Dzięki, że o nas pamiętasz i dzielisz się softwarem :-)
    Kysio195
    Poziom 8  
    Witam, posiadam dekoder pol--tu HD i urządzenie nagrywa mi niezależnie od wersji oprogramowania noHDCP czy z HDCP z portu HDMI niezależnie od wybranego sygnału hdReady 720p czy FullHD 1080p lub 1080i.
    Problem z dźwiękiem "cmokania" nie naprawił żaden soft, ale używając grabber od pół roku zauważyłem że cmokanie lub całkowity szum w dźwięku występuje za każdym razem w przypadku nagrywania 50fps przy każdej jakości, natomiast przy nagrywaniu 25fps zmian w dźwięku niema. Musiałem zmienić jakość wysyłanego obrazu w dekoderze z 720p lub 1080p na 1080i i urządzenie nagrywa w 25fps-ach.
    Ciekawą rzeczą jest również, że przy nagrywaniu w 25fps grabber obniża ustawioną liczbę Mbps o 50% w stosunku do ustawionych przez program komputerowy. Przy nagrywaniu w 50fps liczba bitów jest zgodna z ustawioną lecz zawsze jest problem z dźwiękiem.
    Nagrywam zawsze grabberem z ustawieniem 720p a dekoder wysyła obraz 1080i.

Dodano po 8 [minuty]:

Pytanie: Czy istnieje szansa że urządzenie mogłoby kiedyś nagrywać z kodekiem MPEG2?
    Kodek ten jest bardziej podatny na edycję, łatwiej wycina się reklamy z pliku, a po wycięciu można zapisać go bez długiego kodowania i błędów jakie pojawiają się w mp4 (po wycinaniu reklam bez ponownego kodowania pliku tzw muksowania).
    teddy58
    Poziom 11  
    Kysio195 napisał:

Pytanie: Czy istnieje szansa że urządzenie mogłoby kiedyś nagrywać z kodekiem MPEG2?
    Kodek ten jest bardziej podatny na edycję, łatwiej wycina się reklamy z pliku, a po wycięciu można zapisać go bez długiego kodowania i błędów jakie pojawiają się w mp4 (po wycinaniu reklam bez ponownego kodowania pliku tzw muksowania).

Za pomocą programu Hauppauge Capture możesz nagrać plik jako .ts czyli mpeg2. Wada tego rozwiązania, to że w proces nagrywania trzeba włączyć pecet. Opisałem to we wcześniejszym poście na stronie 4.
    martindwa
    Poziom 2  
    Czy mozna to podłaczyć miedzy dekoder (nc+) a zewnętrzna nagrywarke DVD (pioneer dvr lx60) ? od słynnego 19 grudnia '14 nie mogę z dysku nagrywarki przegrać fimów na DVD ! Czy HWgraber lub inny to umozliwi?
    imhotep74
    Poziom 2  
    Czy ktoś przetestował ten firmware 7.0 noHDCP? Tzn. czy cmokanie w audio zniknęło i czy synchronizacja audio jest ok? no i czy ten 7.0 wgrywa się toolsem z tej paczki z 7.0?

Co do tego Velocapa to mam pytanie jak się tam zmienia jakość nagrania? Jest jakiś programik, co bu po podpięciu do kompa można modyfikować parametry tak jak w id4mobile?
    costam000
    Poziom 10  
    Może ktoś coś poradzi ??

Znajomy ma 2 urządzenia ID4 - kupione w tym samym czasie.
    Obydwa mają wgrany firmware 70 - na jednym działa noHDCP na drugim nie :(
    Do tego drugiego wgrywałem też wcześniejsze firmware noHDCP i nic - nadal nie przepuszcza.
    Co jest nie tak ?
    imhotep74
    Poziom 2  
    Przetestowałem ten soft 70 no HDCP na swoim grabberze i rzeczywiście przestało "cmokać".
    Kilkanaście nagrań i w każdym dźwięk jest ok. Wcześniej co drugie, trzecie nagranie były zakłócenia.
    Wydaje się, że w końcu wszystko działa ok. Nie trzeba będzie po nagraniu sprawdzać każdego nagrania czy dźwięk jest ok. :)
    maryo14
    Poziom 2  
    witam wszystkich,

Czy ktoś tym urządzeniem nagrywał z sygnału analogowego? U mnie materiał z tego sygnału (przegrane z VHS) po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach obraz jest całkowicie zamazany. Po zgraniu sygnału cyfrowego nie mam takich problemów. Czy jest to spowodowane zbyt niskim bitrajtem? Jakie macie ustawienia bitrate dla sygnałów cyfrowych i analogowych?

pozdrawiam
    teddy58
    Poziom 11  
    maryo14 napisał:
    witam wszystkich,

Czy ktoś tym urządzeniem nagrywał z sygnału analogowego? U mnie materiał z tego sygnału (przegrane z VHS) po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach obraz jest całkowicie zamazany. Po zgraniu sygnału cyfrowego nie mam takich problemów. Czy jest to spowodowane zbyt niskim bitrajtem? Jakie macie ustawienia bitrate dla sygnałów cyfrowych i analogowych?

pozdrawiam

To co opisujesz bardziej mi wygląda jak zatarcie głowicy magnetowidu po odtworzeniu kasety wideo, która była nieużywana przez kilka ładnych lat. Nośnik w takich kasetach często sypie się jak drobna mąka i zakleja głowicę. Innego racjonalnego wyjaśnienia nie widzę....
    maryo14
    Poziom 2  
    teddy58, film z kasety mogę cały obejrzeć na TV podczas zgrywania bez problemu. Tylko nagranie ma te problemy. Wg mnie to grabber wprowadza jakieś zmiany lub ma problem z sygnałem. Dlatego zastanawiałem się czy ustawienie bitrate ma na to jakiś wpływ.
    We właściwościach plików (tak pokazuje windows) tych felernych nagrań zauważyłem że ilość klatek na sek jest od 27 do 38, w zależności od nagrania. Z dzwiękiem nie ma problemu.
    arekm
    Poziom 16  
    erdalove napisał:
    Do arekm, płaciłeś przez PayPal czy kartą, jaka kwota wyszła w PLN, doliczyli opłatę za cło, VAT; czy rzeczywiście wysyłka jest za free?

Paypalem, akurat z salda dolarowego więc nie przeliczało mi z PLN. Przyszło bez cła/vat. Wysyłka była zgodnie z opisem na aukcji.
    erdalove
    Poziom 9  
    Dzięki za info. Dziś właśnie zamówiłem. Też płaciłem PayPalem, przewalutowanie to groszowe sprawy. Czekam na przesyłkę.
    pionee11
    Poziom 9  
    Mam pytanie do arekm. Czy ten sprzęt który kupiłeś na eBay to to samo co ID4MOBILE GRABBER albo Velocap. Czy mogę tym urządzeniem zgrywać materiał z dekodera turbobox nc+,od razu po wyjęciu z pudełka i podłączeniu HDD. Czy trzeba wgrywać jakieś alternatywne oprogramowanie.
    arekm
    Poziom 16  
    Tamtych nie miałem więc ciężko mi powiedzieć.

Mój to ten: https://www.youtube.com/watch?v=WFBL_ZSbn-U (autor pokazuje go tam także wewnątrz).Wszystkie zdaje się robione są na tym samym chipsecie.

nc+ nie posiadam ale upc z dekodera mediabox nagrywa bez cudowania z alternatywnym oprogramowaniem.
    pionee11
    Poziom 9  
    Wiec podpinasz do dekodera wlaczasz nagrywanie i leci na HDD. Wydaje się że za takie pieniądze około 200zl sprzęt warty uwagi. Nagrany materiał jest dobrej jakości
    mikimoll
    Poziom 1  
    maryo14 napisał:
    witam wszystkich,

Czy ktoś tym urządzeniem nagrywał z sygnału analogowego? U mnie materiał z tego sygnału (przegrane z VHS) po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach obraz jest całkowicie zamazany. [..]

pozdrawiam

Też mam problemy z analogiem(cyfrowego nie testowałem). Próbuję zrzucać z kamery oraz z magnetowidu i w losowych momentach przerywa mi zapis na pendrive. Czasem wychodzi z tego plik z rozsypanym indeksem, czasem plik o zerowej długości. Nie ma szansy żebym mógł wrzucić kasetę 180-tkę i wrócić za 3 godziny po wynik.

Różne firmware (tylko 70 jeszcze nie wrzucałem), różne pendrivy (myślałem że zapis jest za wolny - ale pożyczyłem dość szybkiego Patriota i jest to samo, różny bitrate....).

Przy nagrywaniu na pc też dzieją się cuda (zarówno na programie od Hauppage jak i alternatywych , nawet na starym dobrym VirtualDub próbowałem). Windows 8, chwilowo nie mam dostępu do starszego.

Zaczynam odnosić wrażenie że nie o "analogowców" tutaj chodziło :) .

pozdrawiam,
    michał
    pionee11
    Poziom 9  
    Pytanie do [b]arekm[b]Czy ty juz wlutowałeś u siebie gniazdo Micro USB, jest gdzieś opis jak to zrobić samemu. Nagrany materiał może mieć dowolną pojemność czy jest ograniczona do 2 GB. Z zabezpieczonym materiałem nie ma problemów?
    arekm
    Poziom 16  
    Wlutowałem (o czym wspominałem tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14882323#14882323). Opisu nie ma bo to dość proste - znajdujesz pasujące gniazdo micro usb, lutujesz, tyle (moje ciut nie pasowało - konkretnie te boczne nóżki metalowe od korpusu gniazda ale wystarczyło je nieco wygiąć).

W sumie to co zgrywałem wychodziło mniejsze niż 2GB więc nie wiem.

Zabezpieczony z dekodera UPC się zgrywa poprawnie, innych nie testowałem.
    pionee11
    Poziom 9  
    Pytanie do arekmMam już tę nagrywarkę, nagrałem materiał w jakości 1080p.Jak wybrać opcję żeby nagrywało w jakości 1080i?
    G3orG3PL
    Poziom 6  
    Witam. Czytam ten temat z ogromnym zainteresowaniem, bo od dłuższego czasu poszukuje takiego sprzętu. Chciałbym zgrywać w jak najlepszej jakości z N... . I teraz już nie wiem czy lepszy iD4mobile grabber czy Velocap a może Hauppage lub jakiś inny sprzęt. Oczywiście bez HDCP. Fajnie jakby nie dzielił na mniejsze pliki tylko całość i w 1080.
    erdalove
    Poziom 9  
    Jestem bardzo zadowolony z TeVii vel Velocap itp. (52$ z ebay-a), chorowałem na taki sprzęt od 7 lat, od kiedy wziąłem dawną TV N. Bez problemu radzi sobie z HDCP z Turboboxa 500GB. Nie ma żadnych problemów z obsługą. Można zgrywać w trzech jakościach: HD 1080i (25 klatek), 720p (50 klatek) oraz SD 576p (50 klatek). 1080i i 720p zajmują podobną objętość - 1.95GB to ok. 28 minut nagrania w bardzo dobrej jakości. Nagrywarka dzieli nagrania co 1.95 GB, każdy kolejny plik jest automatycznie dogrywany. Po połączeniu odpowiednim programem nie ma śladu po cięciu pliku.
    marcinfx
    Poziom 2  
    Voodaa napisał:
    Firmware x70 zdejmujący HDCP poniżej

Wszystko działa pięknie,dźwięk w końcu super, tyle, że po przejściu na x70 nie mogę przestawić się na 1080. Sprawdzałem testerem - diody działają :-). Ma ktoś pomysł?
    lufa9999
    Poziom 17  
    Mam pytanie: jakiego programu używacie do edycji nagranego materiału? Ja ogólnie działam na Corel Videostudio x8, ale on nie widzi mi dźwięku w plikach, tylko samo video. Muszę najpierw konwertować pliki do innego formatu, a dopiero wtedy mogę je dobrze przeedytować. Chodzi o AAC. Możecie mi polecić jakiś inny, w miarę prosty program żeby od razu można było obrabiać w nim film? Potrzebuję tylko wycinać reklamy, nic poza tym.
    teddy58
    Poziom 11  
    lufa9999 napisał:
    Możecie mi polecić jakiś inny, w miarę prosty program żeby od razu można było obrabiać w nim film? Potrzebuję tylko wycinać reklamy, nic poza tym.

Sam zawodowo pracuję na Premiere Pro CC 2015 ale to duży kombajn. Znajomym zawsze polecam Mpeg Video Wizard Link. Bardzo prosty program i na dodatek nie ma praktycznie żadnych wymagań sprzętowych, chodzi dosłownie na każdym komputerze.
    lufa9999
    Poziom 17  
    teddy58 napisał:

Sam zawodowo pracuję na Premiere Pro CC 2015 ale to duży kombajn. Znajomym zawsze polecam Mpeg Video Wizard Link. Bardzo prosty program i na dodatek nie ma praktycznie żadnych wymagań sprzętowych, chodzi dosłownie na każdym komputerze.

Próbuję Premiere Pro CC 2015 i nie mogę dojść którym klawiszem wykonuje się cięcie plików. We wcześniejszych wersjach było chyba "s", ale tutaj to nie działa. Możesz mi pomóc?
    teddy58
    Poziom 11  
    lufa9999 napisał:

Próbuję Premiere Pro CC 2015 i nie mogę dojść którym klawiszem wykonuje się cięcie plików. We wcześniejszych wersjach było chyba "s", ale tutaj to nie działa. Możesz mi pomóc?

Na timelinie CTRL K . Jest też "żyletka".
    lufa9999
    Poziom 17  
    OK. Doszedłem. A jakie parametry ustawiasz w exporcie pliku? Na co zwrócić uwagę? Jak mam materiał w rozdzielczości 1280x720, bitrate 5000 to jakie, mniej więcej, ustawienia np. pliku avi byś preferował? Tak, żeby plik nie był większy niż oryginał...
    teddy58
    Poziom 11  
    lufa9999 napisał:
    OK. Doszedłem. A jakie parametry ustawiasz w exporcie pliku? Na co zwrócić uwagę? Jak mam materiał w rozdzielczości 1280x720, bitrate 5000 to jakie, mniej więcej, ustawienia np. pliku avi byś preferował? Tak, żeby plik nie był większy niż oryginał...

Używam pluginu TMPGEnc Movie Plug-in AVC for Premiere Pro i renderuję do mkv przy ustawieniu 3 Mbps. Przy rozdziałce 1280x720 daje to około 2 gb pliku wynikowego dla filmu 90 minutowego i bez widocznego pogorszenia jakości.