Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HW Grabber HDMI - nagrywanie HDCP

Korgoth 13 Wrz 2017 03:04 133635 299
  • #271 13 Wrz 2017 03:04
    DymitrSapov
    Poziom 7  

Linz1 napisał:
    Po podłączeniu do komputera oczywiście można poprzycinać materiał, zmieniać bitrate itd.

do komputera podłączamy tylko chcąc zmienić Bitrate lub zmienić o soft (oprogramowanie) ... do komputera co najwyżej podłączamy PenDrive (czy inny dysk USB) z nagranym materiałem
    Linz1 napisał:
    w ID4Mobile występują te same problemy. Co około 25 minut zaczyna się cykl nieregularnych problemów audio, które są bardzo irytujące dla takich perfekcjonistów jak ja. Pod koniec ''cyklu'', dźwięk leci szybciej o ok. 1 sekundę

nie zauważyłem żadnego resynchro, choć nagrywam np Kabarety po 3-4 godziny
    Linz1 napisał:
    Często, podczas nagrywania, nagrywanie potrafi się samoczynnie wyłączyć bądź stworzyć kilkanaście plików, które są nie do skasowania bez formatowania.

tylko jak wyciągniemy PenDrive prze przypadek np
    Linz1 napisał:
    Urządzenia się w szybkim tempie nagrzewają.

nie zauważyłem nic nadzwyczajnego, każde urządzenie się nagrzewa

mam ID4 od jakiegoś czasu (prawie 2 lata) i nie zawiódł mnie

• Mitronik
  • #273 10 Paź 2017 22:52
    Linz1
    Poziom 7  

Myślę, że tak - wygląda identycznie, jak Velocap TBOX Plus, współpracuje z HDCP, jednak proszę się liczyć z wystąpieniem opisywanych przeze mnie wad.

• #274 18 Paź 2017 20:56
    Linz1
    Poziom 7  

Dymitr, mógłbyś napisać, z jakim dyskiem używasz grabbera?

• #275 04 Gru 2017 20:12
    englung
    Poziom 2  

Witam, zainteresowałem się wątkiem, bo moja nagrywarka DVD się wysłużyła i potrzebuje czegoś nowego/nowocześniejszego, może nie tyle nowocześniejszego co spełniającego kilka kryteriów, a czytając ten temat dochodzę do wniosku że chyba jednak trzeba kupić zwykła nagrywarkę DVD z dyskiem. Ale po kolei, to jest dla starszej osoby, nie obytej z komputerem i domowego użytku.
    - Potrzebuję nagrywać najlepiej z HDMI (chociaż może wystarczy i Scart ale idźmy do przodu z rozdzielczością). Mój dekoder to nie oryginał od operatora tylko z Enigma2, ewentualnie Ferguson.
    - Musi być obsługiwane bez PC (tzn jakaś konfiguracja, firmware to OK, ale nie codziennie).
    - Musi mieć pilot i harmonogram nagrań
    - Musi odtworzyć nagrany materiał bez użycia PC
    - Z tego co przeczytałem, to nagrywa się na USB więc to USB powinno móc nagrać ok 6 godzin (rozumiem pojemność USB im większe tym więcej, ale żeby można było tyle nagrać)
    - Dodatkowo najlepiej jakby to nagranie można było odtworzyć na innym urządzeniu - TV, odtwarzacz DVD itp.
    - Jakby jeszcze była funkcja edycji nagranego materiału (nawet te podstawowe jak podział na części, wycięcie przodu, tyłu lub środka bez użycia PC ) to byłoby spełnienie marzeń.

Chociaż cena też odgrywa ważna rolę to, ważniejsze jest spełnienie oczekiwań. Jeżeli któraś z tych nagrywarek/grabberów potrafi spełnić oczekiwania to doradźcie, bo wolałbym coś nowszego niż znowu wydawać na starą stacjonarną nagrywarkę DVD.

• #276 18 Gru 2017 21:17
    costam000
    Poziom 10  

englung napisał:
    Mój dekoder to nie oryginał od operatora tylko z Enigma2, ewentualnie Ferguson.

To dlaczego nie nagrywasz na dekoderze ?
    Nagrania w Enigmie 2 to 'normalny' plik .ts który można sobie z dysku zgrać, edytować i obejrzeć na innym urządzeniu.
    Do tego jest duży dysk HDD i pomieści dużo nagrań.
    Jeżeli masz model bez dysku, to bardziej opłaca się kupić inny dekoder już z HDD niż (wg mnie) grabbera. Na dekoderze masz i pilota i harmonogram itd itp.

• #277 20 Gru 2017 00:45
    kolka02
    Poziom 9  

Witam,
    Czy ktoś dysponuje firmware'em (albo linkiem) do Velocap TBox Deluxe? (najlepiej jakimś starszym)??

• Mitronik
  • #278 16 Sty 2018 15:29
    Linz1
    Poziom 7  

costam000 napisał:
    Nagrania w Enigmie 2 to 'normalny' plik .ts który można sobie z dysku zgrać, edytować i obejrzeć na innym urządzeniu.

Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że dekodery na Linuxie formatują dysk "po swojemu", w związku z czym może nie być możliwe odczytanie zawartości dysku na Windowsie. Zawsze jest opcja przenoszenia przez Internet.

• #279 16 Sty 2018 15:37
    costam000
    Poziom 10  

Linz1 napisał:
    costam000 napisał:

Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że dekodery na Linuxie formatują dysk "po swojemu", w związku z czym może nie być możliwe odczytanie zawartości dysku na Windowsie. Zawsze jest opcja przenoszenia przez Internet.

Nie napisałem że dysk podepniemy sobie do Win i zgramy nagrania ;)

Łączymy się z dekoderem przez ftp i zgrywamy sobie co potrzeba.

• #280 20 Mar 2018 11:01
    Lukasz_z2
    Poziom 3  

Czy udało się Pani rozwiązać problem? Mam podobny problem, choć moje wymagania są mniejsze. Chciałbym już się pożegnać z nc+, ale przy okazji zgrać na komputer/pen drive'a/dysk zewnętrzny całą zawartość z mojego dekodera media box +. Czy jest to w ogóle wykonalne?

• #281 13 Maj 2018 23:00
    Ryniu123
    Poziom 10  

Velocap HA82A PCI-E. Pięknie działał do ostatniego wielkiego majowego update Windows 10. MPC-HC na którym oglądałem sobie programy z kablówki (HDMI) przestał współdziałać i podaje komunikat:
    "nie można utworzyć filtra przechwytującego obraz. "
    VLC jest tylko dźwięk i jest komunikat:
    "Przechwytywanie nie powiodło się: Wybrane urządzenia nie może zostać użyte, ponieważ jego typ nie jest obsługiwany."
    Program dołączony do karty Velocap HD recorder nie współpracuje i podaje komunikat:
    "Szczegółowe informacje na temat wywoływania debugowania w trybie JIT (just in time)
    zamiast tego okna dialogowego znajdują się na końcu tego komunikatu.

************** Tekst wyjątku **************
    System.UnauthorizedAccessException: Odmowa dostępu. (Wyjątek od HRESULT: 0x80070005 (E_ACCESSDENIED))
    w System.Runtime.InteropServices.ComTypes.IMoniker.BindToObject(IBindCtx pbc, IMoniker pmkToLeft, Guid& riidResult, Object& ppvResult)
    w Pirect.Test.MainForm01.MainForm01_Load(Object sender, EventArgs e)
    w System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
    w System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
    w System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
    w System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
    w System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
    w System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
    w System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
    w System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Zestawy załadowane **************
    mscorlib
    Wersja zestawu: 4.0.0.0
    Wersja Win32: 4.7.3101.0 built by: NET472REL1LAST_B
    CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework64/v4.0.30319/mscorlib.dll
    ----------------------------------------
    Velocap HD recorder
    Wersja zestawu: 1.0.0.0
    Wersja Win32: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Users/Ryniu/AppData/Local/Apps/2.0..._480721dfb518a536/Velocap%20HD%20recorder.exe
    System.Windows.Forms
    Wersja Win32: 4.7.3056.0 built by: NET472REL1
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC....0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
    System

CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC...tem/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
    System.Drawing
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC..._4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
    System.Configuration
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC....0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
    System.Core
    Wersja Win32: 4.7.3101.0 built by: NET472REL1LAST_B
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC...4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
    System.Xml
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC...v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
    DirectShowLib-2005
    Wersja zestawu: 2.1.0.38603
    Wersja Win32: 2.1.0.38603
    CodeBase: file:///C:/Users/Ryniu/AppData/Local/Apps/2.0....0000_480721dfb518a536/DirectShowLib-2005.DLL
    MediaFoundation
    Wersja zestawu: 3.0.0.0
    Wersja Win32: 3.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Users/Ryniu/AppData/Local/Apps/2.0...001.0000_480721dfb518a536/MediaFoundation.DLL
    ImageButton
    Wersja zestawu: 1.0.0.0
    Wersja Win32: 1.0.0.0
    CodeBase: file:///C:/Users/Ryniu/AppData/Local/Apps/2.0...2a_0001.0000_480721dfb518a536/ImageButton.DLL
    DirectShowLib.Utils
    Wersja zestawu: 1.0.5305.38646
    Wersja Win32: 1.0.5305.38646
    CodeBase: file:///C:/Users/Ryniu/AppData/Local/Apps/2.0...0000_480721dfb518a536/DirectShowLib.Utils.DLL
    mscorlib.resources
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC....0_pl_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
    System.Windows.Forms.resources
    CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC...561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll

************** Debugowanie w trybie JIT **************
    Aby włączyć debugowanie w trybie just in time (JIT), plik .config tej
    aplikacji lub komputera (machine.config) musi mieć
    wartość jitDebugging ustawioną w sekcji system.windows.forms.
    Aplikacja musi być również skompilowana z włączonym
    debugowaniem.

Na przykład:

<configuration>
    <system.windows.forms jitDebugging="true" />
    </configuration>

Gdy debugowanie JIT jest włączone, wszystkie nieobsługiwane wyjątki
    są wysyłane do debugera JIT zarejestrowanego na komputerze
    i nie są obsługiwane w tym oknie dialogowym."

Velocap przeinstalowałem, kodeki przeinstalowałem Microsoft .Net Framework nic się nie da zrobić, najnowsza wersja połączona na stałe z sytemem.

Czy ktoś coś doradzi?

• #282 27 Cze 2018 20:12
    jacky68
    Poziom 1  

Rozwiązanie tego problemu:
    1 Otworzyć ustawienia Windows
    2 Wejść w prywatność
    3 kamera przełącznik na włączone
    U mnie po takim zabiegu działa Velocap.

• #283 03 Lip 2018 22:24
    westg
    Poziom 10  

Mam ten geabber i mam problem z podłączeniem Odtwarzacza VHS. może mi ktoś podać schemat połączenia. Przejściówka ma żeńskie czincze żółty, czerwony, zielony, niebieski i podwójne gniazdo białe i czerwone to zapewne wejścia audio stereo. Z VHS tylko gniazda EUROSCART. Jak podłączam tylko żółty to mam rca i sygnał wizji przechodzi. Jednak co chwila czarny ekran i grabber przerywa nagrywanie. Na chwilę miga dioda ANALOG jakby sygnał był przerywany. Czy powinienem mieć jakiś specjalny kabel RGB jesli tak to dysponuję odpowiednią ilością kabli i złącz by zrobić sobie odpowiedni kabelek. Niestety potrzebny mi schemat co z czym połączyć między wtyczką SCART i jakie kable wyprowadzić ? Czy tylko RGB czy również jakaś synchronizacja żółtym ?
    Bardzo proszę o pomoc bo mam sporo starych VHS do zdygitalizowania zanim odejdą w niepamięć...

• #284 15 Sie 2018 18:53
    kunikord
    Poziom 9  

Witam wszystkich !

Mam problem z moim grabberem :(
    Na poczatku wszystko bylo ok ale po dwoch latach uzytkowania nastapil problem z uruchomieniem .Po wlaczeniu zasilania musze czekac okolo 5 min zanim sie uruchomi. Na domiar zlego okolo trzy dni temu nastapilo zanikanie obrazu na TV ( np. 50 sek jest obraz a nastepnie na 20 zanika ) sprawdzilem nagrany material i to samo.
    Po podlaczeniu graberra do kompa -komp widzi , moge wgrac oprogramowanie i zmieniac ustawienia .
    Jezeli uwazacie ,ze to wina graberra to gdzie moge dokonac serwisu grabbra odplatnie oczywiscie .

• #285 17 Sie 2018 15:04
    kunikord
    Poziom 9  

Witam ponownie,
    urzadzenie zostalo wycofane z produkcji. Brak mozliwosci naprawy pogwarancyjnej.

Ma ktos moze propozycje co mozna kupic w podobnej cenie ?

• #286 07 Lis 2018 12:31
    G3orG3PL
    Poziom 2  

PENGO 4K HDMI Grabber sprzęt za 160€, ciekaw jestem jak to się spisuje bo ma HDMI 2.0

Jakieś opinie na jego temat??

• #287 10 Gru 2018 00:27
    adWroc
    Poziom 3  

G3orG3PL napisał:
    PENGO 4K HDMI Grabber sprzęt za 160€, ciekaw jestem jak to się spisuje bo ma HDMI 2.0

Jakieś opinie na jego temat??

Z opisu:
    "Does not support HDCP"

• #288 10 Gru 2018 12:39
    erdalove
    Poziom 9  

Do zgrania materiału po HDMI zabezpieczonego HDCP możemy wykorzystać jedno z tych urządzeń:

YK918H - podstawowy model
    YK928H - dodatkowe wyjście do połączenia z PC
    YK940 - wyższy model, zgramy dodatkowo VHS czy DVD, pilot, wybór jakości, rozdzielczości, zaplanowanie nagrania.

oraz oryginalne wyroby od ClonerAlliance
    HDML-Cloner Box - podstawowy model
    HDML-Cloner Box Evolve - wyższy model, zgramy dodatkowo VHS czy DVD, pilot, wybór jakości, rozdzielczości, zaplanowanie nagrania.
    HDML-Cloner Box Pro - najwyższy model tego producenta, jedna z najlepszych nagrywarek tego typu na rynku. Dodatkowo wbudowany odtwarzacz plików, streamowanie LIVE. Mogę szczerze polecić bo sam używam m.in. do zgrywania materiału z TurboBoxa NC+.

• #289 10 Gru 2018 20:12
    G3orG3PL
    Poziom 2  

No to lipa przeoczyłem tak ważny szczegół.

Dodano po 5 [minuty]:

erdalove napisał:
    Do zgrania materiału po HDMI zabezpieczonego HDCP możemy wykorzystać jedno z tych urządzeń:

YK918H - podstawowy model
    YK928H - dodatkowe wyjście do połączenia z PC
    YK940 - wyższy model, zgramy dodatkowo VHS czy DVD, pilot, wybór jakości, rozdzielczości, zaplanowanie nagrania.

oraz oryginalne wyroby od ClonerAlliance
    HDML-Cloner Box - podstawowy model
    HDML-Cloner Box Evolve - wyższy model, zgramy dodatkowo VHS czy DVD, pilot, wybór jakości, rozdzielczości, zaplanowanie nagrania.
    HDML-Cloner Box Pro - najwyższy model tego producenta, jedna z najlepszych nagrywarek tego typu na rynku. Dodatkowo wbudowany odtwarzacz plików, streamowanie LIVE. Mogę szczerze polecić bo sam używam m.in. do zgrywania materiału z TurboBoxa NC+.

Kurcze, czekałem aż ktoś odpisze aż w końcu poszedłem na grubo.
    HDFury Vertex + GoBlue + Elgato Game Capture HD60 Pro zobaczymy co z tego wyjdzie.

• #290 25 Gru 2018 22:24
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam.

Mam problem, mianowicie wymieniłem sobie dekodery cyfrowego polsatu przy przedłużeniu umowy i nie zauważyłem że nie mają wyjścia SCART.

Problem tkwi w tym że zawsze zgrywałem materiały na stacjonarną nagrywarkę DVD z dyskiem twardym 250GB. Niestety teraz nie mam jak zgrywać transmisji sportowych i innych programów które nie mogę oglądnąć na bieżąco. Bądź chcę oglądać wielokrotnie.

I co teraz ?
    Chciałem kupić telewizor z nagrywaniem USB lecz się dowiedziałem że z dekodera polsatu nie będzie możliwe nagrywanie.

Myślałem nad VELOCAPem ale dowiaduje się z tego wątku że są problemy z synchronizacją dźwięku ?
    Tutaj chciałbym zapytać, jak sprawa wygląda z PerfectCap - jest droższy bo 725zł, ale czy występuje też problem z synchronizacją dźwięku z obrazem ? Na plus to że można odtwarzać na telewizorze nagrane materiały.
    Nie wiem czy tak się da ale na nagrywarce DVD jak nagrywałem materiał to w każdej chwili mogłem zatrzymać zatrzymać nagrywanie przez pauzę, np reklama, w PerfectCapie też tak można ? No ale jak byłby problem z dźwiękiem to odpada.

Umowę podpisałem parę dni temu, myślałem aby wymienić ten dekoder EVOBOX lite na EVOBOX PVR ale nie wiem czy będzie to teraz możliwe, i czy w ogóle jest dostępny przy pakiecie familijnym ?
    No ale znowu problem ze zgrywaniem na dysk komputera, płytę DVD. Czytałem że jest to niemożliwe, ale gdyby udało się wymienić za niewielką dopłatą to bym się pewnie zdecydował, przynajmniej tymczasowe rozwiązanie.

Myślałem też na zakupem konwertera HDMI do SCART oraz rozgałęźnika HDMI i nagrywać dalej na dyszku mojej nagrywarki DVD. Czy takie konwertery na allegro z chin za 50zł, z polski za ok 80zł to coś są warte ? Czy będzie jakieś pogorszenie jakości w stosunku do tego co wychodzi przez EURO z poprzedniego dekodera HD 3000 ?

• #291 27 Gru 2018 14:36
    Linz1
    Poziom 7  

Witam, niestety w Velocapie, przynajmniej w moim egzemplarzu, są problemy z synchronizacją dźwięku. Wcześniej było też opisywane wyżej cmokanie, ale po naprawie nie miało to już miejsca, w kwestii synchronizacji nic się nie zmieniło. To jest tzw. audio drift - przez pierwsze kilka minut jest normalnie, aż do ok. 25 minuty, gdzie audio leci ok. 200-300 ms szybciej niż powinno, później wraca do normy, lecz tylko przez kilka minut i cykl się powtarza. Testowałem to na czterech dekoderach i w każdym to samo, także z Evoboxami PVR - wszystkie ustawienia dźwięku, obrazu i nic. W grabberze ID4Mobile to samo, tak więc wychodzi na to, że to nie tylko mój egzemplarz. Słyszałem teorię, że podobno w różnych Velocapach jest co innego w środku i w jednych są te problemy, a w drugich nie. Z tego co słyszałem od jednego ze źródeł, zapis PerfectCapa w dużym stopniu nie odbiega od zapisu Velocapa i podobno występuje ten sam defekt. Nie jestem jednak w stanie tego zagwarantować, gdyż nigdy nie testowałem PerfectCapa osobiście. Z resztą pytań nie jestem w stanie pomóc.

• #292 27 Gru 2018 14:52
    erdalove
    Poziom 9  

Polecam oryginalne wyroby od ClonerAlliance. HDML-Cloner Box, HDML-Cloner Box Evolve oraz HDML-Cloner Box Pro. PerfectCap to jest właśnie podróbka Box Pro. Sam korzystam z Box Pro i mogę szczerze polecić, używam m.in. do zgrywania materiału z TurboBoxa NC+ i tu problem z desynchronizacją dźwięku nie występuje.

• #293 03 Sty 2019 20:07
    piotrek power
    Poziom 27  

erdalove napisał:
    Polecam oryginalne wyroby od ClonerAlliance. HDML-Cloner Box, HDML-Cloner Box Evolve oraz HDML-Cloner Box Pro. PerfectCap to jest właśnie podróbka Box Pro. Sam korzystam z Box Pro i mogę szczerze polecić, używam m.in. do zgrywania materiału z TurboBoxa NC+ i tu problem z desynchronizacją dźwięku nie występuje.

Gdzie można kupić taki sprzęt i ile kosztuje ?
    Na allegro nie znajduję, chyba że błędnie wpisuje w wyszukiwarkę.

Odnośnie Perefctcap-a otrzymałem odpowiedź od sprzedawcy:
    "Dźwięk w nagraniach jest w pełni zsynchronizowany. Opisywane problemy wynikają raczej ze stosowania niepoprawnie formatowanych lub zbyt wolnych dysków."

Tak w ogóle jaki format jest odpowiedni do takiej nagrywarki, a co to zbaczy że dysk za wolny. Sam interfejs jeśli jest 2.0 w nagrywarce to jest za wolny, chyba że zapis na dysk jest z szybkością jak w 3.0 ?

Dysk mam od laptopa Seagate 500GB 2,5 i mam adapter SATA USB. i kopiując jeden duży plik przez USB 3,0 mam prędkość 75-95 MB/s, natomiast przez 2,0 18-22MB/s. Ciekawe jaki transfer jest wystarczający do takiego nagrywania przez tego Perfectcapa. Nagrywałbym raczej w HD 720p. Czy te problemy z synchronizacją dźwięku występowały we wszystkich rozdzielczościach nagrywania ? Sprzedawca niby twierdzi że problem nie występuje.

Czego oczekuję, do tej pory nagrywałem w jakości poniżej DVD bo emitowany kanał był w HD ja zaś nagrywałem przez dekoder ale SCART, jakość no słaba, jeszcze jak kanały nie były w HD to była jakość lepsza, teraz to nie wygląda dobrze, ale z takiej jakości cyfrowej nawet 576p byłbym zadowolony więc nie oczekuję jakiś super efektów. I te 700zł to raczej mój limit na chwilę obecną.

Ale chciałbym obejrzeć na telewizorze to co nagram bez dodatkowych kombinacji.
    I co jeszce, sprzedawca nie udzielił mi odpowiedzi, jak nagrywam materiał to chciałbym mieć możliwość włączenia pauzy nagrywania, czy Perfectcap daje takie możliwości, czy tylko stop i nowy plik. I później edycja na komputerze pozostaje ? Jakiś program, aby połączyć np 30 plików w jeden ?

• #294 04 Sty 2019 09:24
    erdalove
    Poziom 9  

Na Allegro jest średni i najwyższy model, na ebay-u wszystkie trzy modele.

Korzystałem z Perfectcapa jakiś czas temu. Pierwsza wersja zakupiona około 2 lata temu miewała problemy z rozsynchronizowanym dźwiękiem. Tak nagrany plik był w zasadzie niemożliwy do naprawy. Radziłem sobie w ten sposób że po prostu zgrywałem dany materiał jeszcze raz. Druga próba była zazwyczaj udana. Egzemplarz zakupiony niedawno działał już poprawnie, myślę że producent mógł usunąć tą poważną wadę nagrywarek z tej serii. Czy wszystkie egzemplarze będą działać poprawnie trudno powiedzieć. Dłuższy czas zgrywałem za pomocą nagrywarki nagrania z Turborecordera NC+ i mając pewne doświadczenie wiem że do poprawnego zgrywania wystarczy szybki, 100% sprawny pendrive 2.0 sformatowany na NTFS. Na szybkim pendrive 3.0 potrafiły być przycięcia obrazu. Do oryginalnych wyrobów ClonerAlliance dodawany jest (nie w każdym egzemplarzu) pendrive 2.0 więc myślę że nagrywarka jest przystosowana głównie do tej szybkości.

Problemy z synchronizacją dźwięku występowały przy wszystkich rozdzielczościach. Jakość 720p jest przy 60kl/s i minuta nagrania zajmuje dokładnie tyle samo co 1080p przy 30kl/s. Skok jakości w porównaniu do SD zgrywanym poprzez scart będzie i to znaczny. Do wyboru są trzy tryby jakości, przy najlepszym 1080p (16MB) minuta nagrania zajmuje około 100-110MB i jakość obrazu jest naprawdę dobra. Ja zgrywam w drugim trybie gdzie minuta 1080p zajmuje około 60-70MB i ta jakość mi wystarcza (na plazmie 42" Panasonica jakość jest bez zarzutu). Trybu pierwszego nie polecam. Za około 700zł można kupić HDML-Cloner Box Evolve (średni model od ClonerAlliance - ten z zielonym logo). Nie ma możliwości pauzy, rec-stop i kolejny plik. Do wszystkich nagrywarek dołączone jest oprogramowanie służące do prostej edycji, cięcie, łączenie itp.

• #295 08 Sty 2019 16:29
    piotrek power
    Poziom 27  

Kupiłem Perfectcap ma być świeża z listopada tego roku. Będziemy testować jak przyjdzie. Gdyby był problem można zwrócić. Darmowy zwrot Inpost do 14dni.

• #296 11 Sty 2019 16:35
    piotrek power
    Poziom 27  

erdalove napisał:
    Na Allegro jest średni i najwyższy model, na ebay-u wszystkie trzy modele.

Korzystałem z Perfectcapa jakiś czas temu. Pierwsza wersja zakupiona około 2 lata temu miewała problemy z rozsynchronizowanym dźwiękiem. Tak nagrany plik był w zasadzie niemożliwy do naprawy. Radziłem sobie w ten sposób że po prostu zgrywałem dany materiał jeszcze raz. Druga próba była zazwyczaj udana. Egzemplarz zakupiony niedawno działał już poprawnie, myślę że producent mógł usunąć tą poważną wadę nagrywarek z tej serii. Czy wszystkie egzemplarze będą działać poprawnie trudno powiedzieć. Dłuższy czas zgrywałem za pomocą nagrywarki nagrania z Turborecordera NC+ i mając pewne doświadczenie wiem że do poprawnego zgrywania wystarczy szybki, 100% sprawny pendrive 2.0 sformatowany na NTFS. Na szybkim pendrive 3.0 potrafiły być przycięcia obrazu. Do oryginalnych wyrobów ClonerAlliance dodawany jest (nie w każdym egzemplarzu) pendrive 2.0 więc myślę że nagrywarka jest przystosowana głównie do tej szybkości.

Problemy z synchronizacją dźwięku występowały przy wszystkich rozdzielczościach. Jakość 720p jest przy 60kl/s i minuta nagrania zajmuje dokładnie tyle samo co 1080p przy 30kl/s. Skok jakości w porównaniu do SD zgrywanym poprzez scart będzie i to znaczny. Do wyboru są trzy tryby jakości, przy najlepszym 1080p (16MB) minuta nagrania zajmuje około 100-110MB i jakość obrazu jest naprawdę dobra. Ja zgrywam w drugim trybie gdzie minuta 1080p zajmuje około 60-70MB i ta jakość mi wystarcza (na plazmie 42" Panasonica jakość jest bez zarzutu). Trybu pierwszego nie polecam. Za około 700zł można kupić HDML-Cloner Box Evolve (średni model od ClonerAlliance - ten z zielonym logo). Nie ma możliwości pauzy, rec-stop i kolejny plik. Do wszystkich nagrywarek dołączone jest oprogramowanie służące do prostej edycji, cięcie, łączenie itp.

Witaj.

Niestety występuje problem z synchronizacją dźwięku, narazie na Pendrive przetestowałem, od 22 min traci synchronizację dźwięk z obrazem.

Co jeszcze na taki minus, przy odtwarzaniu nie można przeskoczyć np do połowy filmu, a przewijanie działa tylko do 2X, wartości 4X, 16X, 32X... nie powodują przyspieszenia odtwarzania.
    Czy podobnie jest w urządzeniu od ClonerAlliance, jeśli chodzi o przewijanie nagranego materiału na urządzeniu w FullHD ?

Dysk musi mieć swoje zasilanie, więc jutro spróbuję je dorobić i sprawdzić; z tego co sprawdziłem to odtwarza format nośnika sformatowanego na FAT32 i NTFS, exFAT nie widział.
    Odrazu spytam tutaj o to samo, czy Box Evolve też obsługuje te same formaty, nie czyta exFAT. I dysk musi mieć swoje zasilanie ?
    To jest nie problem, ale tak dla porównania.

No i nieszczęsny dźwięk chyba się potwierdzi.
    Pewnie odeślę towar w ramach zwrotu.

• #297 11 Sty 2019 20:10
    erdalove
    Poziom 9  

Przeczuwałem że problem z dźwiękiem może nadal występować ale nie chciałem wprost odradzać zakupu. BOX-a Pro od ClonerAlliance używałem tylko do zgrywania materiału więc nie pomogę w kwestii szybszego przewijania, odsprzedałem go jakiś czas temu. Teraz korzystam z BOX Evolve, do zgrywania używam pendrive, z dyskami nie testowałem, używam ich tylko do przechowywania danych (mam tylko 2TB i 4TB więc podejrzewam że nagrywarka mogłaby mieć problemy z wykryciem takich pojemności). BOX Evolve obsługuje FAT32 i NTFS, exFAT nie sprawdzałem. Znajomy zakupił ostatnio nagrywarkę z tej samej serii co PerfectCap tylko niższy model, oferowany jako Velocap (chodzi po 500-600zł). Ja korzystałem z niej przed PerfectCapem. Używa ją około 3 tygodnie i jak na razie nie zauważył problemów z dźwiękiem.

• #298 11 Sty 2019 23:58
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam.
    Chyba trochę przedwcześnie wydałem werdykt.

Co ciekawe problem z desynchronizacją u mnie występuje tylko jak odtwarzam video na telewizorze. W 22 min następuje taki przeskok obrazu jakby klatka uciekła i dźwięk idzie sobie a obraz sobie, zaś na komputerze też jest ten przeskok ale nie powoduje on dalszej desynchronizacji dźwięku z materiałem.

Plik w 1080p 30 kl/s, (jeden film pisze 29.99 inny 30.04) II tryb 10 MB/s trwający 1 godz zajmuję ok. 4-4,5GB czy to jest dobry wynik ?
    Spróbuję jeszcze po testować.
    Nie idzie mi żaden dysk, bo bym sprawdził czy to przewijanie lepiej działa, nie wiem może w diviX działą ? No ale nagrywa w MPEG 4 więc powinno działać też w tym formacie ?

• #299 13 Sty 2019 21:14
    Linz1
    Poziom 7  

Przecież to wszystko opisywałem i ostrzegałem przed tym. Dźwięk się rozjeżdża, odtwarza się coraz szybciej w stosunku do obrazu i w ok. 25 minucie następuje przeskok do normalnego i tak co 25 minut.

I to raczej, przynajmniej w moim przypadku, był przeskok polegający na zmianie dźwięku (ucięciu paru milisekund), a nie zmiany w obrazie.

• #300 16 Sty 2019 01:09
    piotrek power
    Poziom 27  

Jutro muszę albo dokonać zwrotu albo zostawić sobie tę nagrywarkę.

Jest przeskok, ale jeśli taki film odtwarzamy na komputerze obraz z dźwiękiem nie ulega desynchronizacji. Jest cały czas ok. Albo na tyle minimalny że tego nie zauważam.

Natomiast testowałem taki nie do końca poprawnie zapisany plik u sąsiada na 5 letnim telewizorze LG i ten sam problem, desynchronizacja jest ogromna ok 1 do 2 sek. Natomiast już nowy telewizor Samsunga utrzymuje film cały czas w dobrej synchronizacji mimo przeskoku.

No ale mój telewizor LCD jest 10 letni i nie ma nawet portu USB. Więc chciałbym oglądać na Perfectcap i się nie da przy takiej desynchronizacji, pomaga przepuszczenie takiego pliku przez program: Pazera_Free_MP4_Video_Converter wówczas na Perfectcapie nie ma problemu z desynchronizacją, ale troszkę tracę na jakości po takiej konwersji, bez żadnych zmian rozdzielczości, bitrate. Może przez to że dałem Veryfast prędkość.

Pozostaje przetestować jeszcze nagrywanie w HD 60 kl/s, i na komputer. No nie wiem co mam zrobić, zostawić czy odesłać ?

Na niektóych aukcjach z Veleocap wyczytałęm że problem może występować w rozdzielczości 1080i, ten dekoder polsatu ma niby 1080p, ale czy na pewno ? Czy to nie jest jakaś interpolacja ? Poprzedni dekoder polsatu miał tylko 1080i.
    Może problem jest w tych klatkach że raz jest 29,97, raz 30, raz 30,04 ?

Tak wygląda problem przy odtwarzaniu na Perfectcap:
    https://youtu.be/wwag9bpyErU

Ten sam plik odtwarzam na komputerze, lub nowym telewizorze Samsunga bezpośrednio z USB i jest ok.

PS. U mnie jest tak że następuje desynchronizacja przy przeskoku, któy to czasami jest w 5 min filmu, czasami 10, 15 , 20 min. A czasami cały film 30 minutowy jest ok.