Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HW Grabber HDMI - nagrywanie HDCP

Korgoth 03 Lut 2019 16:23 176679 314
    Linz1
    Poziom 8  
    Dobrym sposobem jest włączenie sobie filmu na VLC albo jakimś innym odtwarzaczu ze spowolnioną prędkością i wtedy stwierdzić, czy dźwięk jest w danym nagraniu zsynchronizowany. Nie zapominajmy również o tym, że często ten problem stoi też po stronie telewizji - w Polsat News prawie wszystko jest rozsynchronizowane, co, przynajmniej mnie, zniechęca do oglądania tego kanału. Tak samo na "Wydarzeniach" głównej anteny Polsatu, co gdzieś było już opisywane, ale chyba nie na tym forum.
  • OptexOptex
    G3orG3PL
    Poziom 6  
    Linz1 napisał:
    Dobrym sposobem jest włączenie sobie filmu na VLC albo jakimś innym odtwarzaczu ze spowolnioną prędkością i wtedy stwierdzić, czy dźwięk jest w danym nagraniu zsynchronizowany. Nie zapominajmy również o tym, że często ten problem stoi też po stronie telewizji - w Polsat News prawie wszystko jest rozsynchronizowane, co, przynajmniej mnie, zniechęca do oglądania tego kanału. Tak samo na "Wydarzeniach" głównej anteny Polsatu, co gdzieś było już opisywane, ale chyba nie na tym forum.

Rozwiązałem problem.To nie jest tania opcja, wręcz przeciwnie. HDFury Vertex + GoBlue wszystko idzie;) to są zabezpieczenia. Plus karta Elgato Game Capture HD60 Pro , najlepsza ale najdroższa opcja.
    kafej666
    Poziom 1  
    Witam,

Czy Ktoś używał do zgrywania z NC+ ADB NCP-4740SF - wifi Premiumbox+
    grabbera Velocap 1000 plus TBOX Full HD z powodzeniem ?
  • OptexOptex
    Linz1
    Poziom 8  
    G3orG3PL napisał:
    Rozwiązałem problem.To nie jest tania opcja, wręcz przeciwnie. HDFury Vertex + GoBlue wszystko idzie;) to są zabezpieczenia. Plus karta Elgato Game Capture HD60 Pro , najlepsza ale najdroższa opcja.

Moim zdaniem, najlepiej rozwiązać problem, kupując niezależny dekoder, niekoniecznie z Linuxem i nagrywać programy bezpośrednio na pendrive. W Linuxie, jak wiadomo, kopiujemy pliki przez Internet, a niektóre dekodery, jak np. Cryptobox, wymagają specjalnego programu do odszyfrowania nagrania. Trzeba pamiętać, żeby od operatora wziąć moduł lub nieparowaną kartę, których obecnie na rynku coraz mniej. I nie ma problemu ani z cmokaniem, ani z obrazem, ani z synchronizacją - wszystko nagrywa się jako bezpośredni strumień .ts z telewizji. Kosztuje to też na pewno znacznie mniej.

Chyba, że ktoś chce zgrać sobie z dekodera stare nagrania, lub stać go na różnorodne eksperymenty związane z nagrywaniem przez przechwytywanie HDMI, to już inna kwestia.
    sportman
    Poziom 1  
    Ostatnio mam problemy z Velocap TBox mini z dekoderem Wifibox Premiem od NC+. Kiedy dekoder podłączony jest pod tą nagrywarkę co jakiś czas dekoder przestaje wyświetlać obraz, dźwięk i w tym momencie nie można nic zrobić. Aby można było znowu coś nagrać trzeba dekoder zresetować, odłączyć od prądu i wtedy można nagrywać do momentu pojawiania się po raz kolejny tego problemu. Sprawdzałem też bezpośrednie podłączenie dekodera do TV i tam tych problemów nie ma. Ewidentnie występuje jakiś problem pomiędzy przesyłaniem obrazu z dekodera do Velocap. Czy ma ktoś jakiś pomysł co można z tym zrobić, bo nagrywarka przez ponad 1,5 roku działała bezbłędnie a teraz nie można za bardzo nic nagrać bo co jakiś czas pojawia się opisany powyżej problem.
    StarryCavaler
    Poziom 1  
    Witam! Przez kilka lat do przegrywania z dekodera tv używałem wewnętrznej karty przechwytującej hdmi marki id4mobile. Często zdarzały się zakłócenia podczas nagrywania. Wtedy system trzeba było restartować (ponowne uruchomienie programu nie wystarczało) i całe nagranie powtarzać (jeśli chciało się zaoszczędzić sobie dodatkowej roboty z montażem). To jednak było do przełknięcia, bo jeśli nagranie przebiegało bez komplikacji to obraz i dźwięk były czyste. Pomijam fakt widocznego czasem przeplotu, bo karta ta nie umożliwia nagrywania 1080p.
    Ostatnio jednak pojawił się nowy problem. Kiedy podłączam dekoder do karty, nie mogę na nim zmienić proporcji obrazu (z 16:9 na 4:3, jeśli chcę przegrywać stary film). Obraz wyświetla się tylko w formacie 16:9 i jest rozciągnięty na boki. Problem ten nie występuje, gdy dekoder podłączam do telewizora. Wtedy proporcje mogę ustawiać. Na komputerze, w oprogramowaniu od karty, możliwości zmiany formatu nie ma. Dekoder to Horizon z upc. Sprzęt przez cały czas był ten sam. Żadne ustawienia nie były w międzyczasie zmieniane. Nie pomogło ani przywrócenie ustawień fabrycznych w dekoderze ani ponowna instalacja sterowników karty i oprogramowania (ArcSoft ShowBiz 3.5) na komputerze. Czy miał ktoś podobny przypadek z Horizonem?
    pawel maciazek
    Poziom 2  
    To pudelko rzeczywiscie dziala ale mam problem dostalem to urzadzenie ale bez plyty z oprogramowaniem.Moze ktos ma prosilbym uprzejmie o pomoc.
    westg
    Poziom 10  
    Które pudełko ? Bo w temacie mowa o kilku !
    pawel maciazek
    Poziom 2  
    Pozdrawiam.Chodzi mi o program do grabera
    ID4 MobileHD video grabber XBOX ONE PS4 VHS.
    pawel maciazek
    Poziom 2  
    Pozdrawiam.Dziekuje za oprogramowanie.Wszystko gra.Jestem zadowolony i koncze temat.Pawel Maciazek
    pawel maciazek
    Poziom 2  
    Narązie nagrywa płynnie tylko format 720.
    Format 1080 nie nagrywa.Nagrywam tylko na nośnik zewnętrzny ze względu na niemożność uruchomienia oprogramowania
    zdysku ktory żąda jakiegoś kodu.
    anubis2009
    Poziom 1  
    Witam.
    Czy ktoś miał styczność z Velocap PLUS 2w1 Grabber HDMI 1080p HDCP, jeżeli tak to czy warto zakupić to urządzenie?
    Jest w dość rozsądnej cenie allegro.pl/oferta/nowy-velocap-plus-2w1-grabber-hdmi-1080p-hdcp-pc-8119066705
    Głównie zgrywałbym sport i filmy dokumentalne na dysk zewnętrzny. Źródło dekoder Multimedia IPS3000