Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrealizować przełączanie wentylatora w laptopie na pełne obroty

JokoPS 21 Sie 2014 20:43 1101 6
  • #1 21 Sie 2014 20:43
    JokoPS
    Poziom 15  

Witam. Mam laptopa w którym jest 3 pinowy wentylator. Sterownie prędkością oborotową odbywa się napięciem.
    Chciałbym zastosować na przewodzie dodatnim przełącznik tak aby w jednym położeniu było ustawienie standardowe w drugim położeniu połączony został + z + gniazda USB. Pozwoliło by mi to uzyskać maksymalne obroty wentylatora w dowolnej chwili.

I tu moje pytanie czy muszę jeszcze zmieniać masę na tą z USB czy może pozostać masa z gniazda wentylatora??
    Czyli wystarczyło by wprowadzić modyfikacje tylko na przewodzie dodatnim.

Pozdrawiam

0 6
  • #2 21 Sie 2014 20:54
    marek216

Poziom 43  
  • #3 21 Sie 2014 20:59
    JokoPS
    Poziom 15  

Dlatego ze w posiadanym przezmnie laptopie maksymalne obroty wentylatora włączają sie przy ok 95 stopniach (priorytetem producenta teraz jest cisza a dopiero potem temperatury_. Ponadto mam mocno podkręconą grafikę i zależy mi jak na najmniejszych temperaturach.

Dlatego chciałbym mieć możliwość podczas obciążenia ustawić max obroty wentylatora.

0
  • #5 22 Sie 2014 11:38
    JokoPS
    Poziom 15  

Niestety mój laptop nie współpracuje z tym programem.Z tego co czytałem nie da sie w żaden sposób programowo sterować wentylatorem w tym laptopie.

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

Ponawiam pytanie z pierwszego postu będzie działać prawidłowo tak podpięty wentylator?

0
  • #7 24 Sie 2014 09:44
    JokoPS
    Poziom 15  

Tak, niestety sie nie da.

0