Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Statecznik Tridonic PC TOP 2x54 T5 i sterownik Tactic 691

21 Sie 2014 21:58 2040 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Zbudowałem niedawno pokrywę do mojego akwarium z oświetleniem 2x54 W(Tridonic PC TOP T5) + 1x54W (DMR ) .
    Postanowiłem ułatwić sobie życie podłączając każdy ze stateczników pod zegar sterujący Grasslin Tactic 691 wszystko wg schematu na zdjęciu:
    Statecznik Tridonic PC TOP 2x54 T5 i sterownik Tactic 691
    Statecznik 1x54 W normalnie się zapala o zaprogramowanej godzinie. Problem jest z drugim (2x54 W). W momencie załączenia się przekaźnika świetlówki się zapalają i błyskają niczym stroboskop.Słychać w tym momencie przełączanie się stycznika w zegarze. Podmieniałem zegary i sytuacja się powtarza. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.
  • Poziom 29  
    A próbowałeś zasilić to poprzez zewn. stycznik, przekaźnik?

Może stycznik w zegarze ma problem z załączeniem ze względu na spory obciążenie w momencie startu.
  • Poziom 2  
    Mogę spróbować podłączyć pod stycznik Schneider LC1K0610B7, bo tylko do takiego mam dostęp. Czy jeśli się okaże że ten stycznik sobie poradzi z moim statecznikiem to jedynym winnym będzie sterownik Tactic?

edit:
    W instrukcji obsługi znalazłem informację że max obciążenie styków wynosi odpowiednio:
    * 2,5A dla obciążenia indukcyjnego
    * 16A przy obciążeniu rezystancyjnym
    Czy faktycznie to za mało dla mojego statecznika?
  • Poziom 2  
    Pytanie teoretyczne:
    Czy powodem może być instalacja w moim mieszkaniu? U mnie jest ona dwużyłowa, nie mam trzeciego kabla tzw. PEN.
  • Admin Elektroenergetyka
    marfra napisał:
    Pytanie teoretyczne:
    Czy powodem może być instalacja w moim mieszkaniu? U mnie jest ona dwużyłowa, nie mam trzeciego kabla tzw PEN.

Chyba miałeś na myśli przewód PE.

To nie jest wina instalacji, tylko Twojego podłączenia. Próbowałeś zastosować zewnętrzny stycznik?
  • Poziom 2  
    Łukasz-O napisał:
    Chyba miałeś na myśli przewód PE.
    Racja, czeski błąd. Mogę spróbować jutro z tym stycznikiem o którym mówiłem parę postów wcześniej, będzie się nadawał? I jeszcze pytanie czy mam podłączyć się przez tylko stycznik zewnętrzny, czy zostawić w instalacji zegar w trybie ręcznym jako załączony?