Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Previleg - podłączenie płyty ceramicznej do piekarnika

bzyk02 21 Sie 2014 22:51 2940 0
  • #1 21 Sie 2014 22:51
    bzyk02
    Poziom 10  

Witam, przeszukałem całe forum i internet lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, wiec zakładam ten temat. Mam pewien problem, ostatnio "zdobyłem" płytę grzewczą ceramiczną Previleg 55 CAD 13 ZO
    i chciałbym ją podłączy do piekarnika (IGNIS AKL 760/IX/01 5,5kW) który teraz pracuje z płytą żeliwną, i tu moje pytanie czy jest wogóle taka możliwość? Z piekarnika wychodzą 4 kostki po 4 kable na każdy palnik z osobna.
    Natomiast z płyty ceramicznej wychodzi kostka w której jest 11 kabli, po 2 kable na palnik (sprawdziłem dając na nie prąd 230V), 2 kable (przypuszczam) na kontrolki i 1 na uziemienie.
    Rozebrałem tą płytę i posprawdzałem gdzie jaki kabelek idzie i zrobiłem mały schemat 2 palników (drugie 2 pola mają jeszcze dodatkowe pola grzewcze włączane za pomocą dodatkowych przycisków)
    Gdy podałem prąd 230V pod zaznaczone na zdjęciu numerami 1,2,3,4 przewody to każdy z palników szybko się nagrzewał aczkolwiek nie wiem czy osiągał swoją maksymalną moc. Ale nie wiem teraz czy za pomocą piekarnika mógłbym sterować tą płytą, i czy dało by rade połączyć to ze sobą? Nie chce za bardzo kombinować by moja żona gotując obiad nie wypaliła mieszkania :D będę wdzięczny za każde porady i sugestie! :D

Sprawdziłem jeszcze że po załączeniu płyty prąd jest na czerwonym i brązowym kablu. Do tego sprawdziłem w jakim położeniu pokrętła na piecu (1-6) prąd jest na kablach. Zrobiłem 2 tabelki w jednej sprawdzałem probówką elektryczną a w drugiej żarówką 230V. Szczałkami zaznaczyłem na jakim kablu dotykałem probówką, a w drugiej tabelce gdzie była podłączona żarówka. Żółte pola to te gdzie świeciła żarówka i probówka.

0 0