Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Xcover bateria słabo trzyma.

22 Sie 2014 00:44 2349 8
  • Poziom 8  
    Witam posiadam telefon Samsung Galaxy Xcover. Bateria w tym telefonie trzyma zaledwie 4 godz. po naładowaniu do 100%. Chciałem to zmienić więc kupiłem do niego baterię zamienną o parametrach: pojemność - 1600mAh i napięciu 3,7V. Problem w tym że nie mam zielonego pojęcia jaką ładowarkę mogę do niej dobrać. Jakie parametry ładowarki mogłyby być? Jaki powinien być prąd ładowania w ładowarce oraz jakie powinna mieć napięcie wyjściowe? Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 16  
    Do tego telefonu nic innego jak minimum 2100 mA i DC 5 V, czyli inaczej 2,1 ampera i napięcie wyjściowe 5 V. To spokojnie powinno wystarczyc, co więcej taką ładowarką naładujesz już każdego smartfona a nawet i tablet.
  • Poziom 8  
    Będę ładował baterię w telefonie. A czy 2100 mA to nie za dużo jak na taki telefon?
  • Poziom 8  
    Jeżeli będzie mały prąd ładowania to raczej nie doładuje baterii tak jak powinna, a jeżeli za duży to przeładuje, bynajmniej mi się tak wydaje choć mogę się mylić...
  • Poziom 42  
    Nic się nie przeładuje ! ładowaniem zajmuje się specjalistyczny układ, który na bieżąco monitoruje parametry ładowania i temperaturę baterii, , a optymalny prąd ładowania to 1/10 pojemności, więc policz.
  • Poziom 16  
    dombak2 napisał:
    Jeżeli będzie mały prąd ładowania to raczej nie doładuje baterii tak jak powinna, a jeżeli za duży to przeładuje, bynajmniej mi się tak wydaje choć mogę się mylić...

Bateria zawsze sie naładuje do końca, tylko jeśli ładowarka ma mały amperaż to po prostu czas ładowania będzie dłuższy niż przy ładowarce o większym amperażu, takiej jak np. 2,1 mA. Nie ma czegoś takiego że bateria się przeładuje.
  • Poziom 8  
    Dzięki bardzo za odpowiedź, pozdrawiam.