Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik AMICA EBI81074 - Wyświetlacz szaleje

22 Sie 2014 07:45 6225 17
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam piekarnik AMICA EBI81074 z którego ogólnie jestem zadowolony lecz ostatnio pojawił się problem z panelem sterującym.
    Piekarnik ma trzy lata, po roku eksploatacji problem z panelem który został wymieniony na gwarancji. Tak na marginesie grzyby wysuszył mi na popiół :cry:
    Obecnie od kilku dni przy próbie zmiany ustawień, wyświetlacz robi się czerwony i po chwili system się "restartuje" albo trzeba go zrestartować przez odłączenie od zasilania.
    Gwarancja się skończyła i szukam możliwości zakupu takiego elementu lecz nie mogę nigdzie w sieci znaleźć panelu do tego sprzętu, a może on jeszcze nie jest stracony, może istnieje możliwość naprawy?
    Co koledzy biegli w tej dziedzinie mogą poradzić?
    Poniżej link do filmiku z objawami:
    https://www.youtube.com/watch?v=26D3r_bOWo8
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dziękuję za informację, to już przynajmniej wiem jaki typ panelu jest w moim piekarniku. Strona Amici moim zdaniem nie funkcjonuje jak należy i z tego miejsca bezpośrednio kupić tego (jak i żadnego innego) podzespołu się nie da :(
    Oczywiście jeśli nie uda się naprawić tego panelu wtedy będę zmuszony kupić nowy.
    Bardzo mnie ciekawi cena takiego urządzenie ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Cena nowego panelu jest rzeczywiście zaskakująca, prawie 50% ceny piekarnika. Co prawda producent pomimo zakończenia gwarancji jest skłonny dać kilkanaście procent upustu na nowy jednak zanim się zdecyduję na taki wydatek chciałbym spróbować naprawić ten który "ma problemy". Jednak aby go przekazać elektronikowi to muszę go zdemontować :?
    Szukałem na forum jakiejś porady jak zdemontować panel jednak znalazłem opisy tylko do starszych wersji piekarnika. W moim nie widzę wkrętów mocujących a nie chciałbym potrzaskać szybki panelu.
    Proszę o jakiś krótki opis jak się dobrać do panelu.
  • Poziom 9  
    Problem nadal nie rozwiązany więc chciałbym odświeżyć nieco temat.
    Otóż panel zdemontowałem i wg oceny fachowca pod względem elektronicznym urządzenie jest sprawne (z wyjątkiem białej ścieżki na wyświetlaczu).
    Problem podobno na 90% jest natury programowej i możliwe iż wystarczy zamontować do układu sprawną kartę pamięci z nieuszkodzonym oprogramowaniem.
    Moje pytanie brzmi, czy ktoś mógłby mi sprzedać taką kartę do tego typu piekarnika lub udostępnić sam obraz takiej pamięci? Można go łatwo zrobić np programem USB Image Tool.
  • Poziom 9  
    Witam

Ma ktoś w Was obraz karty microSD?

Czy ktoś ma sprawny wyświetlacz bez ,,krzaczków" błędu error card SD;
    Bardzo bym prosił o wsparcie kontakt PW/@

Dzięki
  • Poziom 10  
    Podłącze się do tematu, po 4 latach padł mi piekarnik RBI81074, objawy są takie że nic nie działa, zero zasilania choć nie ma śladów aby coś się spaliło. Obstawiam wyświetlacz, nie uśmiecha mi się wydawać 900 zł na nowy, czy macie jakieś alternatywne rozwiązanie ?
  • Poziom 9  
    A może zasilacz zioom?
    Zmierzyłeś czy jest napięcie na szelce podłączeniowej do Panelu?
  • Poziom 9  
    To jest panel, i zdjęcie jest kiepskie, wykonaj nowe z oddali,

Odłącz panel, z tego co widzę są wtyczki- kostki.
  • Poziom 10  
    Dałem lepsze zdjęcia, rozumiem że mam sprawdzić czy z "zasilacza" płynie napięcie na wyświetlacz ?
  • Poziom 9  
    od razu lepiej ;)
    jest tam taka szara szelka w lewym górnym roku płytki, ona powinna doprowadzić Cię panelu z wyświetlaczem tak?

Kilka pytań
    1. Czy po otwarciu, drzwi zapala się światło?
    2. Czy wyświetlacz się podświetla? zobacz po ciemku bo może być podświetlony a wyświetlać czarny obraz
    3. Tam szelka to właśnie wyjście na wyświetlacz, musiał byś odpiąć ją i zmierzyć czy jest tam napięcie na tych pinach, powinno być stałe chyba 24VDC

Jeśli jest wychodzi - problem z wyświetlaczem
    Jeśli nic nie ma - problem z tą płytką bądź innym elementem
  • Poziom 9  
    Ja sugerowałbym w pierwszej kolejności sprawdzić czy jest zasilanie 230V z sieci, w moim piekarniku brązowy i niebieski przewód w bawełnianej osłonce biegnący ze złączki na górze piekarnika do modułu zasilacza.
    Jednak jeśli nie masz wiedzy na temat elektryczności to może lepiej poproś o pomoc kogoś kto coś wie w tym temacie gdyż o nieszczęście nie trudno! Piekarnik AMICA EBI81074 - Wyświetlacz szaleje Piekarnik AMICA EBI81074 - Wyświetlacz szaleje
  • Poziom 38  
    "zlokalizowałem spalony rezystor, wymieniłem i jak podłączyłem znowu go wywaliło" - ileż można ciągle o tym samym? To popularna usterka, ten rezystor nie pali się sam z siebie. Do sprawdzenia mostek prostowniczy (ew. dioda - nie wiem co tam jest), do wymiany scalak przetwornicy (zdjęcie niewyraźne, podejrzewam że jakiś TNY). Sądząc po okopceniach płytki drukowanej od strony bottom jakiś warystor do wymiany a przynajmniej do wymontowania.
  • Poziom 11  
    Chciałbym podpiąć się do wątku, czy udało się komuś wygrać z tym błędem error card SD? Wiem że klon karty SD mógłby pomóc tylko skąd taki klon znaleźć. Może ktoś z was takowy posiada?
  • Poziom 11  
    Gdyby ktoś nadal miał problem odsyłam Link

Mi się udało:)