Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ERB 4032 nie chłodzi, miga światło wewnętrzne i kontrolki

22 Sie 2014 11:52 2577 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość.

Posiadam 8 letnią lodówko zamrażarkę Electrolux ERB 4032 na dwóch agregatach.
    Pojawiła się awaria i lodówka przestała chłodzić, a po otwarciu drzwi światło wewnętrzne pulsuje. Na wyświetlaczu zamrażalnika pokazuje aktualną temperaturę, wyświetlacz lodówki wskazuje kreskę i miga kontrolka awarii.

Jak wyłączę lodówkę to ta kontrolka awarii miga wyraźnie, a przy włączonej lodówce dziwnie szybko i niewyraźnie przerywa. Zaniosłem płytkę z przekaźnikami do elektryka (bo totalnie się na tym nie znam) i okazało się, że wszystko jest ok.

Wspomniał coś o bezpieczniku chyba magnetycznym, który czasami może wyskoczyć i trzeba go docisnąć, ale gdzie to jest i jak wygląda to nie mam pojęcia. Dodam, że jak wszystko jest włączone to jest totalna cisza, nic nie stuka nic nie pracuje.

Proszę o pomoc przed serwisową :) Wielkie dzięki. Pozdrawiam Wszystkich
    Mariusz
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    W mojej lodówce Liebherr ICUS 30130 mrugało światło. Chyba nie zawsze ale nieraz przy tym miganiu światła w rytm mrugania wyłączał i włączał się agregat. Przyczyną tego był kondensator logo firmy "M" 68 uF K 275V, który znajduje się na górze lodówki w płytce elektronicznej panelu sterowania, ja wyjąłem lodówkę z zabudowy, następnie wysunąłem po wciśnięciu zaczepów panel do przodu, wyjąłem go i ostrożnie wy haczyłem płytkę z zaczepów i ją wyjąłem. Płytka będzie wisieć na kablach, należy wówczas wylutować stary kondensator i wlutować nowy. Ja kupiłem na Allegro kondensator firmy TENTA "TE" MKP680nF 275V AC 0,68uF to kondensator MKP R=22,5 przeciwzakłóceniowy (0,68uF) 680nF/275VAC (400V DC).
    Wymiary 26x8x17mm(szarokość x długość x wysokość), Raster: R=22,5mm. Po wymianie kondensatora lodówka działa poprawnie. Koszt tego kondensatora to 1,35 zł + przesyłka. Kto ma trochę zdolności technicznych spokojnie zrobi to sam.