Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer nie wykrywa mikrofonu

22 Aug 2014 13:48 1368 8
  • Level 15  
    Witam.
    Dzisiaj zakupiłem nowe słuchawki HS-800 Fatal1ty (są to słuchawki z mikrofonem) sądziłem że problem z mikrofonem ustanie, lecz myliłem się, w przednim panelu działają tylko słuchawki a jak podłącze mikrofon to buczy a system go nie wykrywa, w tylnym panelu jest wszystko okej, lecz podczas słuchania muzyki po prostu ciszej jest ją słychać niż w przednim panelu (gdzies tak o 20%). To są moje dwa problemy, które proszę Was o pomoc.
  • Level 41  
    Witam,
    Co to za komputer ?
    wyglada na to ze masz pokrecone kable w zlaczu, pewnie ktos wlozyl zla wtyczke w plyte, niektore maja na jednym kablu kilka wtyczek w roznych standardach.
    Mikrofon buczy ?
    Pozdrawiam
  • Level 15  
    viayner wrote:
    Co to za komputer ?

AsRock 760GM-GS3
    viayner wrote:
    Mikrofon buczy ?

Zależy, jak poruszam tym wejsciem mikrofonu w porcie to tak, albo jak dmucham w mikrofon to słysze taki szum.

Dodano po 47 [minuty]:

A co do glosnosci słuchawek to wyczytałem że moja karta nie posiada wzmacniacza na karcie dźwiękowej i powinienem sobie dokupić, ale mam przecież przedni panel ale tam znowu nie działa mikrofon :/
  • Level 14  
    Buczy jak podłączysz z przodu czy z tyłu? Sterowniki przeinstalowałeś?
  • Level 15  
    tylko z przodu buczy, tak przeinstalowalem.
  • Level 28  
    Witam!

Tu sterowniki nie są problemem niemal na pewno - skoro poruszanie wtyką w gnieździe wywołuje jakiś efekt, to szukałbym tam też problemu - trzeba sprawdzić, czy gniazdo mikrofonowe nie jest jakoś uszkodzone (a te w przednich panelach to chłam straszliwy). Warto też sprawdzić, czy wszystko jest właściwie podłączone do płyty głównej - być może masz na niej dwa złącza, które mogą nazywać się "HD" i "Analog", bądź podobnie. Należy zatem sprawdzić, czy zmiana tego gniazda coś zmienia.
    Pytanie zasadnicze - czy wcześniej działało i przestało, czy też nie działało cały czas?

Pozdrawiam! \m/
  • Level 15  
    No to ten kabel jest chyba od przedniego panelu:

A to jest chyba tylko od włączenia komputera i tych led:
    Komputer nie wykrywa mikrofonu Komputer nie wykrywa mikrofonu

Od przedniego panelu już nie ma więcej złącz.
  • Level 28  
    Wedle instrukcji tej płyty:

...zaiste w jednym punkcie można podłączyć front panel. Jednakże... wystarczy zagłębić się w lekturę tejże, ażeby odnaleźć malutki kluczyk-wskazówkę. Dzięki niej możesz dokonać analizy wyprowadzeń front panelu i sprawdzić, czy wszystko się zgadza z tymi z rozpiski. Co więcej...

warto przyjrzeć się dokładniej punktowi 2 (punkty A, B, C). Być może to właśnie jest rozwiązanie, tudzież kierunek, jaki obrać należy w poszukiwaniach?

Pozdrawiam! \m/
  • Level 15  
    Niewiele z tej instrukcji rozumiem, np: "A: Connect Mic_IN (MIC) to MIC2_L" ale jak ??? Przecież te złącze da się tylko włożyć jednym sposobem. Nic z tego nie rozumiem, wolałbym, aby ekspert mi doradził jak to zrobić.