Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s40 1,8 1996 - Pytania dot. auta które mnie nurtują

gun22 22 Sie 2014 14:47 732 4
  • #1 22 Sie 2014 14:47
    gun22
    Poziom 9  

Czy jeśli silnik jest wyłączony to mogę wachlować biegami bez wciskania sprzęgła w celach naukowych, ucząc przyjaciela?
    Czemu jak mi bieg nie wchodzi a jak wcisnę sprzęgło to wchodzi, przecież silnik jest wyłączny.

Czemu jak wcisnę hamulec to łatwiej zwolnić i zaciągnąć ręczny? (tarcze)

0 4
  • #2 22 Sie 2014 15:13
    FORMAT4G
    Poziom 12  

Skrzynia biegów składa się z wielu kół zębatych . Przełączanie biegów to zazębianie ze sobą różnych kół zębatych co powoduje zmianę przełożenia . Zęby kół nie zawsze pasują ze sobą więc zmiana biegów powoduje minimalny obrót kół zębatych jeżeli sprzęgło nie jest wciśnięte to ten minimalny obrót jest niemożliwy bo musiałby się także ruszyć , wciśnięcie sprzęgła rozłącza silnik ze skrzynia biegów .
    Naciśnięcie hamulca odciąża mechanizm uruchamiania hamulca ręcznego , powodując że zwolnienie jego jest łatwiejsze .

0
  • #3 23 Sie 2014 08:45
    gun22
    Poziom 9  

Można wahlować biegami bez sprzęgła gdy silnik jest wyłączony?

A czemu uważa się że bębny są lepsze do ręcznego niz tarcze?

0
  • #4 23 Sie 2014 09:25
    FORMAT4G
    Poziom 12  

Zmiana biegów bez pracującego silnika niczemu nie grozi po za wypracowywaniem się mechanizmu jak podczas normalnej eksploatacji . Tarcze są lepsze od bębnów co widać w wyposażeniu pojazdów słaby silnik - bębny , mocniejszy oczywiście tarcze .

0
  • #5 23 Sie 2014 09:46
    gun22
    Poziom 9  

Ale czemu do ręcznego uwaza się że lepsze są bebny do ręcznego?

A wyjaśnij mi proszę od czego zależy czy sprzęgło chodzi lekko czy nie gdy jest hydrauliczne.

Oraz czy jak wprowadzę auto na 4tys na postoju i będzie na luzie i będę wciskał i puszczał sprzęgło to będzie się ono ślizgać?

A w dieslu co się stanie jak nie będziemy czekać aż świece zaczną grzać tylko odrazu odpalamy?

0