Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Demontaz sprzęgła sprężarki Nissan Almera

mgorol 22 Sie 2014 18:20 3840 8
  • #1 22 Sie 2014 18:20
    mgorol
    Poziom 10  

Witam

Jak zdjąć sprzęgło sprężarki klimy Almera Tino 1.8 benzyna. Sprzęgło pokazałem na zdjęciu. Wiem że w niektórych sprężarkach wkręca się dłuższą śrubę w miejsce śruby wykręconej ze środka i działa jak ściągacz. Boję się użyć większej siły żeby czegoś nie urwać. Jeśli miał ktoś styczność z taką albo podobna sprężarką to bardzo proszę o podpowiedź

1 8
  • #3 22 Sie 2014 21:36
    mgorol
    Poziom 10  

Dzięki za rozświetlenie tematu. Mam tylko pytanie czy jeśli wkręcę śrubę w otwór to mogę oprzeć na niej ściągacz? Gwint jest tylko na wałku. Dobrze rozumiem?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Sie 2014 09:10
    gajdek419
    Poziom 17  

Gwint M6 jest we wałku - co do śruby to conajmniej klasy 10.9

1
  • #5 23 Sie 2014 11:52
    mgorol
    Poziom 10  

Udało się zdjąć mniej więcej takim ściągaczem jak twój. Dziękuję za pomoc. I ukazał się obraz zniszczenia

Mam kilka pytań w związku z tym.

1) Czy jest możliwość zakupu części zamiennych do takiej sprężarki a ściślej do sprzęgła bo sama sprężarka wydaje się bez zarzutu. Mam problem z "wygooglowaniem" takiego typu sprężarki. Czy 2J551 to typ sprężarki ?

2) Łożysko o numerze 35bd219dum1 Nigdzie u polskich sprzedawców nie znalazłem takiego łożyska. Są ale na zagranicznych stronach. Czy jest może jakiś zamiennik ?

3) Na powierzchni cewki i przeciwległej są fragmenty warstwy hmm czegoś. Czy to jest jakaś istotna warstwa dla działania elektromagnesu czy jest to jakiś nalot i po prostu to wyczyścić. Przed demontażem załączała się bez problemu. Rozebrałem ze względu na okropny hałas

0
  • Pomocny post
    #6 23 Sie 2014 21:42
    gajdek419
    Poziom 17  

Typ sprężarki to CVC a producent Calsonic (szukaj czesci po cvc nissan)
    a łożysko: wpisz po prostu wymiary 35x55x20
    A te kawałki to pozostałości po metalowych drobnych kawałkach które się wtopiły

0
  • #7 24 Sie 2014 11:15
    mgorol
    Poziom 10  

Znalazłem DELPHI CVC i części wyglądają tak samo jak moje. Myślę że to będzie to, ale wolę sie upewnić zanim kupię

Łożysko
    Tarcza

I jeszcze pytania odnośnie naprawy. Łożysko jest bardzo solidnie zabezpieczone. Po prostu na siłę wycisnąć na prasie, czy jest jakiś inny sposób?

Jaka powinna być szczelina pomiędzy tarczami sprzęgła. Gdybym składał stare tylko przetoczone to zmniejszyłbym podkładkę o tyle ile przetoczę, ale muszę wymienić tarczę i nie bardzo wiem jaką przerwę ustawić. Jak precyzyjnie musi to być ustawione ?

0
  • #8 24 Sie 2014 13:28
    gajdek419
    Poziom 17  

Spzredawcy w/w czesci ma na stronach instrukcje co do Twoich pytan

0
  • #9 24 Sie 2014 21:30
    mgorol
    Poziom 10  

Zasadniczy problem tego wątku rozwiązany więc zamykam. Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc dla Gajdek 419

0