Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers 2 Funcyjny - cały czas się grzeje

Roker3333 23 Aug 2014 08:59 2355 4
 • #1
  Roker3333
  Level 2  
  Junkers 2 funkcyjny cały czas się grzeje ... Gdy temperatura ustawiona jest na 0 włącza się (a nie powinien) i cały czas się grzeje po minucie jest już na piecu 100 stopni ... Wiecie co to może być ?
  Nie ma też przepływu (pompa chodzi dobrze) jest ogólnie przepływ zimnej wody gdy piecyk jest włączony ale nie zapalony gdy się go zapali zaraz się nagrzewa do 100 stopni i nie ma przepływu o co chodzi ? co mogło paść ? o co chodzi z tą temperaturą ? dlaczego jak jest temperatura ustawiona na 0 czyli piecyk nie powinen się włączyć a się włącza i grzeje do oporu ? Proszę o odpowiedź ; >
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Podaj symbol urządzenia ZW....?????? Wina po stronie termostatu, włącznika c.w. , czujnika temperatury NTC , zakamienienia iglic albo płyty głównej.
 • #3
  Roker3333
  Level 2  
  Typ ZW - 20ke 23s5395 rok produkcji 98 czyli to wszystko mogło paść ?
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Najczęściej jest wina termostatu na płycie głównej. Był ten temat już wielokrotnie opisywany. Poszukaj info po symbolu junkersa ZW20KE. Regulacja i konserwacja termostatu jest możliwa.Wymiana płyty, nieopłacalna z uwagi na koszty i archaiczną budowę samego kotła..... Oczywiście mogą być inne przyczyny, te które wymieniłem. Poszukaj serwisanta który dobrze zna ten model kotła, nie warto ściągać do urządzenia kogoś nie znającego urządzenia.