Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7

23 Sie 2014 12:07 1212 11
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie wiem ze post stary i przerabiany ale prosze mi wierzyc robilem wszystko zanim tutaj napisalem.
    Walcze z tym kompem 10ty dzien juz, rowniez wiem ze ten komputer o ktorym pisze jest przed potopowy ale uzywam go w biurze jako cctv serwer i do przegladania stron chcialem miez mozliwosc obejrzenia filmu od czasu do czasu podczas nagrywania i przegladania stron (poprzednia grafika dawala rade tzn cielo ale nie zawieszalo systemu!)

poprostu nic nie dziala nawet przegladarka od czasu do czasu mi pada podczas przegladania stron

cpu: athlon xp 2800+
    mob: ga-7vasfs
    ram: 3gb 333 mhz (one sa 400mhz ale zmniejszylem ze wzgledu na szyne w cpu)
    hdd: 80gb
    grafika : wymieniony radeon 9600 256mb na HD 4650 gigabyte AGP!
    zasilacz: powertec 420w

zainstalowalem wszystkie mozliwe sterowniki i hotfixy ( czyscilem stery za kazdym razem) postawilem 3 wersje XP i teraz windows 7 bezskutecznie ciegle mi zawiesza kompa nie ma mowy o grach 3d a w xp przy najnowszych sterach nie dziala mi LAN ....

nie moglem nigdzie znalesc 4in1 dla tej karty pod win7 (nie wiem czy trzeba ) i gigabyte strona nie ma moojej plyty glownej...? nie wiem juz co robic i gdzie jest problem za slaby procek /"? plyta nie ogarnia ? nadmieniam ze nie uzywam nawet hdmi tylko vga ( odinstalowalem hd audio) prosze o pomoc inaczej sprzedam ta karte i dalej bede siedziec na 256 w biurze i wspominac z nostalgia jaki kiedys bylem dumny z tej grafy.
  • Admin grupy komputery
    Na początek pokaż SMART dysku.
  • Poziom 10  
    Bardzo dziekuje za zainteresowanie , rzeczywiscie jak siada system najpierw slysze zatrzymanie dysku ale nigdy z nim nie mialem pproblemow i jak podlacze stara grafike i robie jej stress test to nic nie siada a nizej smart

gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7
  • Admin grupy komputery
    Dysk jest OK. Pora sprawdzić zasilacz - pomiary miernikiem lub jego wymiana na inny - lepszej jakości.
  • Moderator na urlopie...
    Do HD 4650, uzyj sterów od Szafira stąd:

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=275&lid=1#

Daj mi zrzut z GPU-Z - obie zakładki.

VIA 4in1 nie są sterownikami do karty graficznej, a do chipsetu płyty głównej i portów i innych urządzeń wchodzących w skład MOBo.
    Pod XP, zainstaluj VIA 4in1 443 lub VIA Hyperion.

Poza tym, powinieneś przy zmianie karty graficznej, zrobić to tak:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869870.html

Zwłaszcza wykonaj porządnie CLR_CMOS i ustaw BIOS tak, jak powinien być.

Sprawdź działanie karty na Linux Lubuntu z LIVECD.
  • Poziom 10  
    Miernikiem rozumiem aby na wlaczonym kompie sprawdzac wtyczki i kabel czarny i czerwony czy ma 12v? Mamspeedfana ktory pokazuje napiecia tez.

Tak jak wspominalem wczesniej stery nie dzialaja mi nawet na nowo postawionym systemie (wlasnie postawilem 7ke i najnowsze stery ati 13.9 wieczorem wroce pod xp.)-wczesniej zainstaluje gpu-z izrobie zrzut
    Wiem ze 4in1 sa do chipsetu natomiast uczono mnie ze trzeba je insttalowac przed grafika lecz nie ma sterow pod dokladnie moja plyte ale zainstaluje te co mi podales dziekuje. Ps czy 4in1 trzeba instalowac win7 tez?
  • Moderator na urlopie...
    sebanwo napisał:
    Miernikiem rozumiem aby na wlaczonym kompie sprawdzac wtyczki i kabel czarny i czerwony czy ma 12v? Mamspeedfana ktory pokazuje napiecia tez.

Tak jak wspominalem wczesniej stery nie dzialaja mi nawet na nowo postawionym systemie (wlasnie postawilem 7ke i najnowsze stery ati 13.9 wieczorem wroce pod xp.)-wczesniej zainstaluje gpu-z izrobie zrzut
    Wiem ze 4in1 sa do chipsetu natomiast uczono mnie ze trzeba je insttalowac przed grafika lecz nie ma sterow pod dokladnie moja plyte ale zainstaluje te co mi podales dziekuje. Ps czy 4in1 trzeba instalowac win7 tez?

Nie instaluj nowszych.
    Instaluj 11.8 ewentualnie 12.6.
    Na nowszych może być problem.

Pod Win7, jeśli są sterowniki do chipsetu - instaluj. Na Windowsowych, jak widać, mogą być problemy.

Ważną rzeczą przy zmianie GPU, jest CLR_CMOS i ustawienie odpowiednie BIOSU a już szczególnie przy Radeonach na starszych platformach, zwłaszcza na chipsetach VIA KTxxx. To są problematyczne chipsety. Na SIS czy na Intelach nie masz takich komplikacji, jak właśnie na KTxxx
  • Poziom 10  
    gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7 gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7 gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7 gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7 gigabyte hd4650 - hd4650 sterowniki zawieszaja kompa pod XP lub win7

Dodano po 16 [minuty]:

wszystkie pomiary miernikiem prawidlowe

Dodano po 1 [minuty]:

PS w biosie za duzo szczerze mowiac nie grzebalem; co sugerujesz abym ustawil w biosie ? baterie wyciagne za chwile na 30 min
  • Poziom 17  
    A pytanie podstawowe które wydaję mi się wcześniej powinno paść...

Skąd instalujesz sterowniki z oryginalnej płytki czy z neta ?
  • Poziom 10  
    a więc tak pliki-sterowniki ściągam z internetu gdyż kupiłem grafikę bez płytki. Ściągnąłem i zainstalowałem (na czysty system) najnowsze sterowniki pod xp jak i win 7 - były problemy.

mam pytanie odnośnie bios co mógłbym tam ewentualnie zmienić gdyż za dużo sam nie grzebałem. właśnie stawiam na nowo windows 7 bo cały system padł , czy warto zainstalować aktualizacje windows przed instalowaniem grafiki ? (.net4 itp..?)

i ostatnie pytanie jeśli po instalacji windows ustawie punkt odzyskiwania systemu to czy będę musiał za każdym razem odinstalować sterowniki podczas testów czy wystarczy że wrócę do punktu wyjścia ?

pozdrawiam przepraszam za błędy