Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zasilacz polecacie do tego PC

smigul 23 Sie 2014 12:32 2121 36
  • #1 23 Sie 2014 12:32
    smigul
    Poziom 19  

Witam, chciałem się poradzić jaki zasilacz polecacie do tych podzespołów : płyta główna Gigabyte GA-H97-HD3; procesor Intel Core i5-4460 3.2 GHz; grafika Sapphire Radeon R9 270X DUAL-X OC 2GB DDR5; pamięć Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP.

0 29
  • Katalog Megger
  • #2 23 Sie 2014 17:07
    Sylwek2910
    Poziom 7  

smigul napisał:
    Witam, chciałem się poradzić jaki zasilacz polecacie do tych podzespołów

SilentiumPC Deus G1 500W 80Plus Bronze w zupełności wystarczy. Ewentualnie możesz nieco dołożyć i kupić mocniejszy SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W. Jeśli nie chcesz aż takiego zapasu mocy to możesz kupić SilentiumPC Deus M1 550W 80Plus Bronze, choć wydaję mi się, że lepiej mieć trochę zapasu i kupić 550W.

0
  • #3 23 Sie 2014 17:12
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

XFX Core 550 będzie dobry i z zapasem.

-1
  • Katalog Megger
  • #4 23 Sie 2014 17:16
    luki56
    Poziom 39  

Sylwek2910 napisał:
    smigul napisał:

SilentiumPC Deus G1 500W 80Plus Bronze w zupełności wystarczy. Ewentualnie możesz nieco dołożyć i kupić mocniejszy SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W. Jeśli nie chcesz aż takiego zapasu mocy to możesz kupić SilentiumPC Deus M1 550W 80Plus Bronze, choć wydaję mi się, że lepiej mieć trochę zapasu i kupić 550W.

Weź wyjdź z tym badziewiem!
    Thermaltake Smart SE Modular 530W lub XFX Core 550W

0
  • #5 23 Sie 2014 17:27
    Sylwek2910
    Poziom 7  

luki56 napisał:

Uzasadnij swoją opinię, bo nie widzę powodu, dla którego można uznać te zasilacze za "badziew".

0
  • #6 23 Sie 2014 17:45
    mario81
    Pomocny dla użytkowników

Na przykład:

EVGA 500B
    XFX Pro 550W
    SeaSonic M12II 520W
    Antec High Current Gamer 520W
    Enermax NAXN82+ ADV 550W
    Be Quiet Pure Power L8 CM 530W
    Corsair CS550M 550W
    Fortron Aurum S 500W

Wszystkie zebrały co najmniej dobre recenzje.

0
  • #7 23 Sie 2014 18:01
    Sylwek2910
    Poziom 7  

Mario81, Twoja wypowiedź w pewnym temacie:

mario81 napisał:
    XFX Pro 450W to znany zasilacz, ma dobrą renomę, jednak podczas testu na znanym zasilaczowym serwisie wyszło, że ma nie najlepszą regulację napięć na linii 12V (ale nadal mieści się w normach).

Natomiast Thermaltake Smart SE Modular 530W to taki polski "fenomen", każdy go poleca, ale raczej nikt nie widział testów... bo takowych rzetelnych chyba nie ma. W końcu 530W, modularne okablowanie i 180 zł, to brzmi suuuper. Jednak na zagranicznych forach ludzie już nie są tacy optymistyczni. Ale mimo wszystko, to w miarę dobry zasilacz do jakiegoś typowego, budżetowego PC.

Zmiana zdania?

Kolego Luki56, Twoja wypowiedź na temat tych zasilaczy (w tym samym temacie):
    luki56 napisał:
    XFX jest bardziej zaufany i pewny. Thermaltake już nie tak bardzo.

Po co więc polecasz coś, czego sam pewny nie jesteś?? Nie ośmieszaj się proszę.

Ew. Corsair VS Series 550W Ale... Corsair 3 zabezpieczenia vs Silentium PC Deus 6 zabezpieczeń, a o Thermaltake nie wspominając bo nie mogę się doszukać nigdzie informacji na temat jego zabezpieczeń.

0
  • #9 23 Sie 2014 18:23
    luki56
    Poziom 39  

Sylwek2910 napisał:
    luki56 napisał:

Uzasadnij swoją opinię, bo nie widzę powodu, dla którego można uznać te zasilacze za "badziew".

To sobie poczytaj tematy na forum. To jest chiński badziew, tylko obrandowany ,,o Polskie, takie super"
    Sylwek2910 napisał:

Kolego Luki56, Twoja wypowiedź na temat tych zasilaczy (w tym samym temacie):
    luki56 napisał:
    XFX jest bardziej zaufany i pewny. Thermaltake już nie tak bardzo.

Po co więc polecasz coś, czego sam pewny nie jesteś?? Nie ośmieszaj się proszę.

Ew. Corsair VS Series 550W Ale... Corsair 3 zabezpieczenia vs Silentium PC Deus 6 zabezpieczeń, a o Thermaltake nie wspominając bo nie mogę się doszukać nigdzie informacji na temat jego zabezpieczeń.

O Thermaltake tak napisałem, bo nie żadnych testów szczegółowych, ale nie było z nim jak na razie u nikogo problemów

0
  • #10 23 Sie 2014 18:28
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Sylwek2910 napisał:
    smigul napisał:

Sylwek2910 napisał:
    Silentium PC Deus 6 zabezpieczeń

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12615433#12615433

luki56 napisał:
    XFX Core 500W

Jest 450W lub 550W. 500W być może jest, ale nie słyszałem o nim, a napewno w sprzedaży nie widziałem.

Seria CORE i PRO XFX'a to Seasonic, więc śmaiało go można brać jako PSU na lata.
    TT SMART i Corsair CX500 także, ale są wykonane nieco gorzej, niż ww zasilacze i nie wiadomo, jak za kilka lat będą sę sprawować.
    TT SMART 530W, czy też 650W są dobrymi PSU, nadrabiając jakość wykonania i mocą i modularnością.

0
  • #11 23 Sie 2014 18:31
    luki56
    Poziom 39  

Literówka, chodziło mi o 550W, przepraszam za błąd.

0
  • #12 23 Sie 2014 18:38
    swiercm
    Moderator na urlopie...

550tka, to już na prawdę bardzo dobry wybór, tak jak kolega dt1 zauważył. W tym budżecie, chyba, z dostępnych szeroko, nie ma lepszego. Ma wszystko to, co powinien mieć i ma bardzo mocne +12V linie. Jedyny minus to kabelki.:)

0
  • #13 23 Sie 2014 18:49
    mario81
    Pomocny dla użytkowników

Sylwek2910 napisał:
    mario81 napisał:
    XFX Pro 450W to znany zasilacz, ma dobrą renomę, jednak podczas testu na znanym zasilaczowym serwisie wyszło, że ma nie najlepszą regulację napięć na linii 12V (ale nadal mieści się w normach).

Natomiast Thermaltake Smart SE Modular 530W to taki polski "fenomen", każdy go poleca, ale raczej nikt nie widział testów... bo takowych rzetelnych chyba nie ma. W końcu 530W, modularne okablowanie i 180 zł, to brzmi suuuper. Jednak na zagranicznych forach ludzie już nie są tacy optymistyczni. Ale mimo wszystko, to w miarę dobry zasilacz do jakiegoś typowego, budżetowego PC.

Zmiana zdania?

W jakim sensie?

0
  • #14 23 Sie 2014 19:14
    swiercm
    Moderator na urlopie...

mario81 napisał:
    Sylwek2910 napisał:
    mario81 napisał:

Zmiana zdania?

W jakim sensie?

Kolego Sylwek2910. W Zasilaczach, tak jak w innych podzespołach PCta, niektóre wady, że tak napiszę, czy też braki, wychodzą dopiero po czasie, a niektóre niedociągnięcia, są niwelowane już po zgłoszeniu usterek przez Producentów PSU.
    Dlatego, nie ma co kruszyć kopii, o słowa, które padły spod palców mario81 w tym przypadku, bo nawet ja, ten który swego czasu, nagminnie polecał OCZ 500W CXS, przyznaję, że te zasilacze okazały się niewypałem. Dlatego, należy wyciągnąć wnioski na przyszłość i polecać 100% pewniaki, a takimi na dzień dzisiejszy są produkty XFX serii Core, zwłaszcza 450W i 550W, które goszczą pod strzechami od dawna i jakoś oprócz kilku sporadycznych przypadków, nie słyszałem, czytałem, by te PSU zawiodły. W jednym przypadku wentylator hałasował, ale czy tak na prawdę to wina samego PSU, czy inne czynniki - tego nie wiemy.

Nie wiadomo, jak wyjdą testy po latach użytkowania TT SMART i czy nie podzieli losu większości mało znanych PSU, ale dopóki żadne przesłanki, które za nimi nie są podawane, czy to nieoficjalnie, czy już oficjalnie, to trzeba to zaznaczyć w polecaniu i można, z pewną dozą ostrożności, polecać.

Na dzień dzisiejszy, jeśli miałbym kupić SPC Deus, to mocno bym się zastanowił. Tak samo jak seria VS, GPA czy AGT.
    Od niedawna poleca się Zalmana, na który także trzeba zwrócić uwagę i ostrożnie czekać na porządne testy lub opinie Użytkowników.

Cóż, wszystko się zmienia, jak w kalejdoskopie.
    To nie grzech zmienić zdanie. Grzechem jest nie zmienić zdania, mimo, że wszystko wskazuje, że jednak nie do końca jest tak, jak powinno być.

0
  • #15 23 Sie 2014 19:57
    Sylwek2910
    Poziom 7  

swiercm napisał:

Dlatego, należy wyciągnąć wnioski na przyszłość i polecać 100% pewniaki, a takimi na dzień dzisiejszy są produkty XFX serii Core, zwłaszcza 450W i 550W, które goszczą pod strzechami od dawna i jakoś oprócz kilku sporadycznych przypadków, nie słyszałem, czytałem, by te PSU zawiodły. W jednym przypadku wentylator hałasował, ale czy tak na prawdę to wina samego PSU, czy inne czynniki - tego nie wiemy.
    Na dzień dzisiejszy, jeśli miałbym kupić SPC Deus, to mocno bym się zastanowił.

No właśnie... Firma XFX złą firmą nie jest, ale dlaczego tak na "wejściu" dyskwalifikujecie serię SPC? Poza przypadkiem, który podałeś, że komuś nie chciał się uruchomić komputer również nie zaobserwowałem. Paru znajomych ma zasilacze z serii SPC już dłuższy czas i sobie chwalą, bo nie mieli z nimi problemów. Jak napisałeś o hałasowaniu wentylatora, czy innych przypadkach w XFX... Niestety, tak będzie zawsze - złośliwość rzeczy martwych.

Nawet w doskonałej serii zasilaczy może się komuś przytrafić "feler" i nie ma, co odrzucać sprzętu po jednym przypadku. Z drugiej strony, jeśli każdy będzie omijał wszystko, o czym tylko usłyszy złą opinię "bo komuś, coś tam" to nigdy nie będzie pewnej opinii, do póki samemu się nie sprawdzi :).

Dziękuję Kolego swiercm za konwersację. Ostateczna decyzja i tak należy do smigul, więc pozostaje mi jedynie życzyć wyboru zasilacza, który będzie mu służył, jak najdłużej.
    Pozdrawiam serdecznie Sylwester.

0
  • #16 23 Sie 2014 20:10
    luki56
    Poziom 39  

Polecamy pewniaki, SPC tym nie jest. Prawda jest taka że SPC to tania chińszczyzna zapakowana w ładne opakowanie.

0
  • #17 23 Sie 2014 20:33
    Sylwek2910
    Poziom 7  

luki56 napisał:
    Polecamy pewniaki, SPC tym nie jest. Prawda jest taka że SPC to tania chińszczyzna zapakowana w ładne opakowanie.

Poważnie?... Błagam, poczytaj/pooglądaj za nim zaczniesz się wypowiadać. Myślałem, że nie będzie konieczne wstawianie tutaj tego filmiku i sam go znajdziesz - widocznie szukanie boli, przykre.

Link

Możesz mi wierzyć, lub nie ale nie chwali go dlatego, że zapłacili mu za to, więc powstrzymaj się od takich bzdur.

0
  • #18 23 Sie 2014 20:39
    mario81
    Pomocny dla użytkowników

Odnośnie tej regulacji napięć w XFX Pro 450W (podejrzewam, że o to koledze chodziło), wg jednego testu wyszło, że przy symulowanym obciążeniu typu cross load, napięcie na linii 12V wahało się znacznie, ale tak czy inaczej wartości mieściły się w normach:
    http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story2&reid=224

Swoją drogą, w przypadku wersji 550W wyszło podobnie:
    http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story2&reid=225

Jak wiadomo takie warunki (cross load) pokazane na teście nie są powszechne (375W obciążenia na 3.3V i 5V natomiast 24W na 12V, albo 0W na 3.3 i 5V natomiast 528W na 12V, heheh), jednak dobrze wiedzieć, że te dwa XFX radzą sobie nawet w takich nierealnych sytuacjach i nie wywalają jakichś kosmicznych wartości, poza specyfikację.

0
  • #19 23 Sie 2014 20:45
    Sylwek2910
    Poziom 7  

Przyjacielu mario81. Nie chodzi o to, jak wypadły testy napięć w tym zasilaczu vs tym, lecz o to, że Kolega luki56 swoją wypowiedzią udowodnił tylko i wyłącznie fakt ten, że wypowiada się na temat czegoś, czego zupełnie nie zna (może nie chce poznać) i nie przyjmuje do wiadomości tego, że może być w błędzie.

Kolego luki56, daruj sobie ten nacisk na wybór zasilacza bo to zależy tylko od autora tematu, co wybierze. Dziękuję, dobranoc.

0
  • #20 23 Sie 2014 20:47
    luki56
    Poziom 39  

Sylwek2910 napisał:
    luki56 napisał:

Poważnie?... Błagam, poczytaj/pooglądaj za nim zaczniesz się wypowiadać. Myślałem, że nie będzie konieczne wstawianie tutaj tego filmiku i sam go znajdziesz - widocznie szukanie boli, przykre.

Link

Możesz mi wierzyć, lub nie ale nie chwali go dlatego, że zapłacili mu za to, więc powstrzymaj się od takich bzdur.

Chłopie nie wciskaj mi tu żadnych recenzji, tylko zobacz kto to robi. Robi to SAMA, chiński producent

0
  • #21 23 Sie 2014 20:49
    rradek01
    Poziom 25  

luki56 napisał:

Potwierdzam te słowa, już od samego początku tak twierdziałem, jeszcze za nim na wciskali ludziom te zasilacze na forach komputerowych.
    Prawda jest taka że Silentium PC robi badziew i nie tylko zasilacze, ta firma jest nastawiona czysto na zysk olewając klientów.
    No ale na szczęście już coraz mniej ludzi daje sie nabierać i coraz mniej mamony im wpada.

Mieli swoje 5 minut tak jak WIWA wypuszczając buble całymi wielkimi seriami a nawet modelami.

Co do tematu, wybór jest oczywisty XFX 550W będzie ze sporym zapasem i na lata.
    Zasilacz nie drogi a bardzo porządny, w jego cenie nie ma konkurencji.

0
  • #22 23 Sie 2014 21:02
    luki56
    Poziom 39  

Przeciez to oczywiste. Jakiś cwaniak wpadł na pomysł by obrandować chińskie produkty ,,Polską marką"

0
  • #23 23 Sie 2014 21:29
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Weźcie jednak pod uwagę fakt, że do dziś XFX jako firma produkująca PSU, nie jest na liście polecanych zasilaczy.:)
    Tylko CORE i PRO są dobrymi PSU z rekomendacjami.
    Reszta - bd.

Przestańcie się sprzeczać o PSU. Autor ma wyznaczniki, czym się kierować.
    Jak chcecie, to załóżcie swój temat o wyższości SPC nad XFX'ami.
    Chętnie poczytam, co macie do napisania.

Nie róbmy przy każdym temacie sprzeczki o wyższości PSU

0
  • #24 23 Sie 2014 21:30
    Sylwek2910
    Poziom 7  

luki56 napisał:
    Przeciez to oczywiste. Jakiś cwaniak wpadł na pomysł by obrandować chińskie produkty ,,Polską marką"

Powyższy film jest dobitnym dowodem na to, że Chińskie - nie znaczy gorsze. Przejrzyj film i nie oceniaj po wyglądzie, czy firmie bo to niczego nie zmieni.

Z SilentiumPC był jeden przypadek, gdzie nie chciał włączyć się komputer, z XFX jest masa tematów, gdzie zasilacze "pykają", wiatraki zaczynają głośno pracować i inne. XFX ma Japońskie kondensatory i zapewne nie tylko - te Cię przekonują? nie ma problemu, ale nie narzucaj wyboru autorowi tematu. To, co wybierze to jest tylko i wyłącznie jego decyzja i może czas na wypowiedź autora, bo zrobiło się nie na temat.

swiercm napisał:
    Handlujesz SPC?:)

Haha... Oczywiście, że nie :P nie handluję nimi, ani też nie jestem przedstawicielem tej firmy, ale bezsensowne ocenianie Kolegi luki56 doprowadziło do niepotrzebnej dywagacji :)

0
  • #25 23 Sie 2014 21:32
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Sylwek2910 napisał:
    luki56 napisał:

Powyższy film jest dobitnym dowodem na to, że Chińskie - nie znaczy gorsze. Przejrzyj film i nie oceniaj po wyglądzie bo to niczego nie zmieni.

Z SilentiumPC był jeden przypadek, gdzie nie chciał włączyć się komputer, z XFX jest masa tematów, gdzie zasilacze "pykają", wiatraki zaczynają głośno pracować i inne. XFX ma Japońskie kondensatory i zapewne nie tylko - te Cię przekonują? nie ma problemu, ale nie narzucaj wyboru autorowi tematu. To, co wybierze to jest tylko i wyłącznie jego decyzja i może czas na wypowiedź autora, bo zrobiło się nie na temat.

Handlujesz SPC?:)

0
  • #26 23 Sie 2014 22:43
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Sylwek2910 napisał:
    Myślałem, że nie będzie konieczne wstawianie tutaj tego filmiku i sam go znajdziesz - widocznie szukanie boli, przykre.

Ten filmik jest przykry. Pozwolę sobie zacytować fragment, który mi się najbardziej spodobał:
    Cytat:
    Mamy użyte dobrej jakości kondensatory, bo to są kondensatory typu "Y", te niebieskie tutaj i te żółte typu "X", także nie znajdziecie tutaj żadnego badziewia i taniego kondensatora MOV, co też dobrze świadczy o tym zasilaczu.

Widać od razu fachurę... Szczególnie, że MOV to warystor (i nawet na szczęście jeden taki zastosowano na wejściu tego zasilacza). Poza tym kondensatory są na pewno dobre i drogie, bo są żółte i niebieskie - solidny argument. Słowem nie wspomniano, że główny kondensator po stronie pierwotnej to produkt firmy FEC szacowany na 105 stopni, a kondensatory po stronie wtórnej są marki ChengX (co nie wróży ekstremalnie długiej eksploatacji przy obciążeniu, ale są kondensatory gorsze od nich). Oczywiście kondensatory elektrolityczne są zupełnie nie ważne, bo mamy niebieskie kondensatory typu "Y" i żółte typu "X" i nie mamy żadnego badziewnego MOV, więc jest super.

Z opisu elektroniki w tej recenzji można jedynie wywnioskować, że zasilacz ma na wejściu filtr, reszta dość istotnych elementów (kondensatory elektrolityczne, główne półprzewodniki) w ogóle w tym zasilaczu nie istnieje (przynajmniej w tej recenzji).

Sama metoda testowania także przeciętna, obciążenie tego zasilacza dwoma obciążeniami 90 i 340W (gdzie wydajność linii 12V jest szacowana na 468W) i podniecanie się, że napięcie (w zasadzie nie widać gdzie mierzone) zostaje w normie nie robią z tego profesjonalnej recenzji, ani nawet przydatnej.

I żeby nie było - nie twierdzę, że zasilacz DEUS jest dobry, albo że nie jest dobry. Nie miałem go w ręku. Natomiast patrząc na jego cenę wolę kupić w podobnym budżecie coś bardziej sprawdzonego, ot choćby wspomnianego XFXa, którego elektronikę wyprodukowała firma Seasonic.

0
  • #27 27 Sie 2014 19:36
    smigul
    Poziom 19  

Witam, kupiłem XFX Core 550W 80+ SLI PSU i jak go dostałem to pomierzyłem mu napięcia i na lini 3,3 V jest 2,7V. Mierzyłem przyrządem i multimetrem pomiary podobne, przy właczeniu 3,4, ale zaraz spada na 2,7. Co jest grane, z tego co wiem to za mało.

0
  • #28 27 Sie 2014 21:03
    swiercm
    Moderator na urlopie...

smigul napisał:
    Witam, kupiłem XFX Core 550W 80+ SLI PSU i jak go dostałem to pomierzyłem mu napięcia i na lini 3,3 V jest 2,7V. Mierzyłem przyrządem i multimetrem pomiary podobne, przy właczeniu 3,4, ale zaraz spada na 2,7. Co jest grane, z tego co wiem to za mało.

Mało, za mało. Akurat to napięcie powinno mieścić się ściśle w normie.
    Obciążyłeś zasilacz, czy bez obciążenia włączyłeś, bo tak mi to wygląda?

0
  • #29 27 Sie 2014 21:20
    smigul
    Poziom 19  

Bez obciążenia.

0
  • #30 27 Sie 2014 21:23
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Nie rób tak! Spalisz zasilacz!
    Wiedziałem, po Twoim opisie, że coś nie tak.
    By działał dobrze, musisz mu dać jakiekolwiek obciążenie. Bez tego, efekt, jaki jest - zauważyłeś.

Albo sprawdzaj napięcia na PC, albo stwórz bazę testową z żarówek i urządzeń peryferyjnych i dopiero go włączaj, jednocześnie wykonując pomiary.

0
  Szukaj w 5mln produktów