Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Imergas Eolo Star 24 E - Proszę o konsultację-poradę przy montażu kotła i komia

nikifor123 23 Aug 2014 14:21 1332 3
    nikifor123
    Level 17  
    Mieszkanie stare budownictwo 90m2, nie ocieplone. Zamontowane kaloryfery o mocy 8,7 kW ,kocioł elektryczny 8 kw dostatecznie ogrzewał.Obecnie w miejsce gazowego podgrzewacza cwu chcę zamontować kocioł dwufunkcyjny zamknięta komora.Kierowany ceną mój wybór padł na Imergas Eolo Ster 24 E co 11,5-23,6 kW cwu 6,8-23,8 kW . Czy jego moc będzie właściwa i jakość zadowalająca.Po uzyskaniu zgody chcę do szachtu kominowego wprowadzić rure dwuścienną śr 80/125,którego wybrać producenta Jeremias czy Spiroflex.Czy mój komin będzie prawidłowy :
    -daszek z czerpnią powietrza
    -0,5m rury ponad murowany komin 80/125
    -w szachcie 6m prostej rury ,kolano z podparciem 80/125
    -w mieszkaniu trójnik z rewizją , 1,5m prostej rury , kolano 80/125
    -dedykowana do kotła redukcja z odskraplaczem 60/100 80/125
    -kondensat odprowadzony do kanalizacji - czy musi być syfon
    Podłączenie hydrałliczne chcę wykonać sam - dostosowanie obecnej instalacji.Gazowe wykona osoba z uprawnieniami.Uruchomienie kotła przez serwis.
    Czy istniejące naczynie przeponowe muszę zlikwidować=napełnione azotem.
    Proszę o opinię i ewentualne sugestje.
    bro2004
    Level 29  
    Zapotrzebowanie na CO ok 8kW, a kocioł z min. 11kW...bez sensu. Już Miniterm Turbo Elegance od 7kW jest...
    Komin dwuścienny, ponieważ w kominie wcześniej była węglówka?
    nikifor123
    Level 17  
    Komin ma 60 lat ze względu na czystość powietrza zasilania zdecydowałem rurę dwuścienną-czy projekt komina jest prawidłowy, przejdzie odbiór.
    Co do pieca owszem myślałem o termecie ,ale jednym z warunków montażu jest odległość po bokach 30cm czego nie spełnię (max 10cm) serwis pewnie nie odbierze pieca.Co do mocy eolo star 24 są nieścisłości firma podaje min co 9,3kW inne dane 11,5 kW. Piec elektryczny grzał głównie mocą ok 6 Kw cały czas.
    nikifor123
    Level 17  
    Zdecydowałem się na kocioł victrix 26 kondensacyjny , komin odebrany.