Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia BH-110 - Słuchawka bluetooth straciła nokiowy firmware.

quinty 23 Sie 2014 18:05 4569 0
 • #1
  quinty
  Poziom 28  
  Mam słuchawkę bluetooth Nokia BH-110 (Instrukcja), po kilku dniach noszenia w plecaku bardzo zmieniło się jej działanie - na niekorzyść.
  Podpiąłem ją do ładowania i już wtedy zauważyłem, że coś jest nie tak.

  Normalnie podczas ładowania dioda była czerwona, jak się naładowała 100% to zielona.
  Teraz podczas ładowania nic się nie świeciło, po naładowaniu dioda świeci na zielono.

  Poprzednio przedstawiała się jako Nokia BH-110
  Teraz jest widoczna jako "BCM2074A2 (razem z tym cudzysłowem na początku)
  Musiałem jeszcze raz parować telefony.

  Zachowuje się zupełnie inaczej w kwestii obsługi.
  Poprzednio podczas włączania mrygnęła na zielono, a podczas wyłączania na czerwono.
  Teraz podczas włączania zaświeci na moment na na zielono, podczas wyłączania też na zielono.

  Podobnie jest z parowaniem, wcześniej mrygała cały czas przez 2 minuty, teraz świeci ciągle przez ok. 2 min.

  Dzwoniek: wcześniej podczas rozmowy przychodzącej w słuchawce leciała nokiowa melodyjka, teraz taka prosta-neutralna "pik-pik".

  I najgorsze! Straciłem możliwość podpięcia dwóch telefonów na raz (android 4.4), gdzie wcześniej elegancko działało, teraz jak mam podłączony 1 tel. to nie mogę podłączyć drugiego.

  Moje podejrzenia są takie, że mogło to się stać od wstrząśnienia, ale w plecaku była dobrze chroniona w osobnej kieszonce. Jeszcze jej nie rozbierałem - nie wiem na ile to możliwe.
  1. Wysypał się wsad w tym BCM2074A2 (nie mogę znaleźć do niego nawet datasheeta) i działa na jakimś defaultowym oprogramowaniu.
  2. Do głównego uC był dopięty EEPROM z rozszerzonym softem w osobnej kostce i powstał zimny lut w połączeniu między nimi.
  2. Są dwa uC, jeden główny od łączności radiowej, drugi sterujący od Noki i między nimi doszło do przerwania komunikacji.
  To są takie moje przypuszczenia co mogło zajść, jeśli ktoś ma jakąś wiedzę w tym temacie to proszę o pomoc. Próbowałem wiele razy parować / rozłączać, włączać/wyłączać, przytrzymywać bardzo długo przycisk i nic to nie dało. Teraz słuchawka ma o połowę mniejszą wartość użytkową.

  Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

  Rozebrałem i zrobiłem zdjęcia, z jednej strony jest scalak od zasilania i ładowania 2W3455A, a z drugiej główny układ BCM20740 i jakiś mały niezidentyfikowany scalaczek C5J 047 . Są też wyjścia na UART, spróbuję się podpiąć w poniedziałek.

  Nokia BH-110 - Słuchawka bluetooth straciła nokiowy firmware. Nokia BH-110 - Słuchawka bluetooth straciła nokiowy firmware.

  Dodano po 45 [minuty]:

  Z poniższych skróconych instrukcji wynika, że faktycznie soft Nokii może być na zewntrznym EEPROMie, trzeba będzie przelecieć płytkę hotairem.