Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t - Brak iskry - CDI do wymiany ?

23 Sie 2014 17:02 5097 6
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z moim 4t. Ostatnio normalnie przyjechałem i zgasilem go, na drugi dzień skuter nie odpala brak iskry. wymieniłem swiece cewke moduł. Nadal brak iskry rozkręciłem iskrownik okazało się że magneto złapało nakrętke która zadrapała 1 zwój nie jest przerwany tylko zadrapany troche gorzej trafiło zwój z tymi mniejszymi dropnymi kabelkami tam ich troche poprzerywało. zaizolowałem wyczysciłem i skręciłem. prąd z iskrownika idzie ale dziwi mnie to że w srodku w fajce jest - a chyba powinnien byc +. 2 kable co ida do cewki to - może jakies zwarcie prosiłbym o porady!! Czytałem wiele tematów na ten temat ale żaden nie pomógł.
  • Poziom 22  
    Witam.Te drobne kabelki, jak kolega napisał,to może być cewka ładująca cdi,i to właśnie ona jest do wymiany.
  • Poziom 8  
    Wymieniłem dzisiaj iskrownik i cala elektryke. od innego 4t nadal brak iskry juz niemam pojęcia co może byc nie tak.
  • Poziom 26  
    W twoim skuterze nie ma żadnego iskrownika. Zapewne jest stator i moduł CDI.
    Co to za teoria z minusem na fajce ?

Przyczyny nadal nie znalazłeś bo brakuje ci wiedzy i doświadczenia jak to pomierzyć i sprawdzić.
    Jeśli popełniasz do tego jakiś czeski błąd to możesz sobie podstawiać wszystko w nieskończoność. W niektórych skuterach iskrę potrafi odcinać "kosa".
    Może uszkodzone są jakieś kable lub wyłącznik. Nawet nie wiadomo czy potrafisz je prawidłowo sprawdzić.
  • Poziom 8  
    No coż wiedze mam lecz brakuje mi pomysłu. Mam zamiar zmierzyć napięcie wychodzące z statora. Jakie powinno ono być?
  • Poziom 26  
    Skoro masz wiedzę to zapytam - które? Wyzwalające kilka - kilkanaście V.
    Ze względu na impulsowy charakter tego napięcia najlepiej sprawdzić je oscyloskopem.
  • Poziom 7  
    Może też miernikiem sprawdzić czy jest przejście.....ale najlepiej byłoby oscyloskopem. Skuter 4t - Brak iskry - CDI do wymiany ?
    Prosz.. pan ma i pan sprawdzi czy jest tak jak tu, bo coś mi się wydaje, że coś nie tak podłączone.