Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowany mux4 a odbiór na telewizorach samsung

23 Sie 2014 17:15 2562 13
  • Poziom 15  
    Witam niedawno dowiedziałem się, że polsat do telewizji mobilnej wprowadzil kodowany mux4 który wykorzystuje kanał 23 zwykłego DVB-t. A z racji tego, że jest kodowany telewizor nie znajduje kanałów. Jak wiekszość telewizorów samsung mój (LE40D503) posiada opcje transferu kanałów. Czy jest możliwość odbioru mux4?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Geos9 napisał:
    Czy jest możliwość odbioru mux4?

NIE.
    Oferta jest dostępna tylko na dedykowanych dekoderach od operatora.
  • Poziom 15  
    Tyle to ja tez wiem, a znajac kanal na ktorym jest sygnal mux4 da sie edytowac z pomoca jakiegos programu?
    Geos9
    Sygnał jest kodowany, i wymaga dekodera od operatora.
  • Poziom 15  
    Rozmawiamy na gruncie mozliwosci technicznych czy praw autorskich
    Jedno i drugie.
  • Poziom 15  
    Zapomnialem, po wygasnieciu umowy dekoder od cp dalej pozwala na.ogladanie kodowanej telewizji, na allegro mozna kupic dekodery pozwalajace na odbiór kanalow kodowanych. Nie wiem na jakiej dokladnie zasadzie odbywa sie.kodowanie, ale wnioskuje, ze tv znajdujac kodowany kanal sprawdza klucz i jak sie zgadza to dopisuje kanal do listy, stad pomysl ze jakby wgrac liste z kanalami to bedzie smigac.
    Geos9 napisał:
    po wygasnieciu umowy dekoder od cp dalej pozwala na.ogladanie kodowanej telewizji

Nie pozwala.
    Geos9 napisał:
    na allegro mozna kupic dekodery pozwalajace na odbiór kanalow kodowanych

Bez umowy i opłaty abonamentowej, to zwykłe śmieci.
    Geos9 napisał:
    wnioskuje, ze tv znajdujac kodowany kanal sprawdza klucz i jak sie zgadza to dopisuje kanal do listy, stad pomysl ze jakby wgrac liste z kanalami to bedzie smigac.

Gdyby to było tak prozaicznie proste, to by o tym aż "gwizdało" w sieci.
    Geos9 napisał:
    stad pomysl ze jakby wgrac liste z kanalami to bedzie smigac.

Kolega widzę z grupy pojmującej świat po swojemu.
    Dekoder od operatora, umowa - oglądasz.
    Innego rozwiązania nie ma.
  • Poziom 15  
    W takim razie jak w teori dziala kodowanie DVB-T?

Identyfikator usługi/programu (SID) przypisany do danego konkretnego programu/usługi oraz deskryptor LCD (Logical Channel Descriptor) składający się z logicznego numeru kanału/programu (LCN) definiującego kolejność programów/kanałów oraz znacznika widoczności usługi (visible_service_flag) pozwalającego na wyświetlanie (wartość 1) lub niewyświetlanie danego programu na liście usług i w EPG:

Za wiki. W programach do edytowania list kanalow da sie ustawic SID?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Nie chodzi mi o kodowanie do mpeg, tylko kodowanie zabezpieczajace przed nieautoryzowanym dostepem.
  • Użytkownik usunął konto  
    Geos9 napisał:
    Nie chodzi mi o kodowanie do mpeg, tylko kodowanie zabezpieczajace przed nieautoryzowanym dostepem

Po co Ci takie informacje, co to dla Ciebie zmienia, skoro nadal potrzebny dekoder i umowa i płacenie za to?.