Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn

problem.z.ko 24 Sie 2014 11:17 3084 40
  • #1 24 Sie 2014 11:17
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Witam.
    Gra: Sonic & Sega All Stars Racing Transformed.
    Problem: Braki w grafice, brak tekstur, nie widać samochodów itp.

Sprzęt:
    ASUS M3A
    AMD Athlon 64x2 dual core processor 2x2.4GHz
    Nvidia GeForce 7600GT
    Enlight 300W (stan bdb)
    Seagate Barracuda 250GB (stan bdb)
    Windows 7 32bit

Z tego, co wyczytałem w internecie komputer spełnia wymagania gry.
    Gra legalna. Nie pirat lub coś podobnego.
    Sterowniki do karty graficznej aktualne.
    Temperatury wszystkie w normie. nic się nie grzeje za bardzo.

Próbowałem:
    ->Reinstal sterowników karty graficznej.
    ->zmiana konfiguracji karty graficznej (w panel sterowania Nvidia)
    ->podniesienie taktowania procesora (w zakresie +200MHz)

Gra po raz pierwszy była uruchamiana na tym kompie.
    Jak dorwe aparat cyfrowy to pokaże owe braki w grafice.

Czy ktoś może wie, czym może być ten problem spowodowany lub jak go naprawić? A może na tym komputerze czegoś brakuje?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

0 29
  • Pomocny post
    #2 24 Sie 2014 12:51
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

problem.z.ko napisał:
    Z tego, co wyczytałem w internecie komputer spełnia wymagania gry.
    Raczej nie:
    Core i5 2.4 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 6.7 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

0
  • #3 24 Sie 2014 12:59
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Czyli mam sobie darować? W większości przypadków, kiedy komputer nie speł niał wymagań gry wystarczyło dać ustawienia minimalne i było nawet dobrze. W tym przypadku nie pomogło. Tu chyba najbardziej trzyma karta graficzna, która jest już dosyć wiekowa. To jest pierwsza gra, która nie chce działać.

Wcześniejsza produkcja tej gry (wystarczy wyciąć z tytułu transformed) działa u mnie wzorowo, a ma dość zbliżone wymagania.

Można jeszcze spróbować jakiegoś innego sposobu?

0
  • #5 24 Sie 2014 13:06
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Jak coś lepszego wpadnie w ręce to sprawdzę :)

A nie ma czegoś w rodzaju "patch" tak jak np w ls2013, gdzie była cała masa błędów zaraz po wydaniu a każdą "łatkę" trzeba było samemu instalować.

0
  • #7 24 Sie 2014 21:10
    problem.z.ko
    Poziom 25  

DriverMSG napisał:
    problem.z.ko napisał:
    A nie ma czegoś w rodzaju "patch"
    Nie wiem. Nie mam tej gry. Pytaj u źródła. :)

Czyli gdzie? Na anglojęzycznym forum, do którego dałeś mi link? Latwo nie będzie bo u mnie kiepski angielski ale na szczęscie jest google translator :D

Po stronie anglojęzycznej zawsze jest więcej informacji niż po stronie polskiej.
    To trudno. Czeka mnie przekopywanie internetu.

Jak ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać to proszę niech się wypowie, albo chociaż nakieruje.

Dodano po 49 [minuty]:

Patch na wersje PC nie ma, a przynajmniej ja nie znalazłem.
    Zrobiłem jeszcze reinstal gry. Nie pomogło.
    Prosiłbym o nakierowanie na "źródło", z kim mam się kontaktować lub do kogo napisać.

Pogrzebałem też w ustawieniach graficznych. dałem wszystko na minimum ale to nic nie dało. Gra startuje i ma pełną grafikę do momentu skończenia trailer'a na wstępie. potem tylko braki.

Próbowałem jeszcze doinstalować PhysX ale to też nic nie dało.

Dodano po 38 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o "piractwo".
    Mam oryginalną płytę tej gry.
    Właśnie próbuję pobrać tą grę przez torrent, celem przetestowania innego źródła.
    Czy ta gra, którą właśnie pobieram z neta bedzie wersją piracką czy nie?

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Pobrałem tą grę z neta przez torrent. Efekt jest ten sam, brakuje grafiki. Widać, że u mnie winny jest sprzęt.

Jeżeli ktoś zna roziązanie i zgodzi się podać (oddam 400pkt) to niech pisze na PW albo w tym poście.

Nadal czekam na odpowiedzi.

Dodano po 51 [minuty]:

Próbowałem jeszcze OC karty graficznej ale nic (poza lepszym działaniem innych gier) nie zyskałem. Wiem, że mój sprzęt nie pozwala na poprawne działanie gry.

Nadal czekam na Wasze propozycje, porady. Może akurat problem jest błachy.

Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

Spróbowałem jeszcze doinstalować PhysX. Też nie pomogło.

Nadal czekam na wasze pomysły i propozycje.

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn

Tak to wygląda jak na zdjęciach.

Znalazłem coś takiego:
    http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3072468

Czy ktoś bardziej zaawansowany odemnie mógłby mi wytłumaczyć jak użyć tej instrukcji?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #9 25 Sie 2014 10:10
    kozak69
    Poziom 25  

U mnie na dużo gorszym sprzęcie gra działa bez zarzutu,chociaż troche długo się wczytuje

0
  • #10 25 Sie 2014 10:55
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Nie mogę tego zrobić bo pojawia się takie coś:

0
  • #12 25 Sie 2014 11:14
    problem.z.ko
    Poziom 25  

OK. Już sprawdzam.

Dodano po 12 [minuty]:

kozak69
    Na jakim sprzęcie grasz i na jakich ustawieniach?

0
  • Pomocny post
    #13 25 Sie 2014 11:15
    kozak69
    Poziom 25  

athlon 3800+ 2gb radeon 2400xt 256 win xp
    wszystko na low

0
  • #14 25 Sie 2014 11:37
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Po dodaniu tego parametru gra się uruchamia do momentu wyświetlania "trailer'a" a potem zamiera całkiem. Użycie procesora jest 88% i ramu 900MB.
    Poczekam jeszcze, mkoże ruszy dalej.

Dodano po 1 [minuty]:

kozak69
    Dużo starszy sprzęt.
    Nie wiem, co ta gra ma do mojerj karty graficznej. Poprostu nie działa i tyle.
    Nie instalowałeś czasem jakiegoś patch/crack?

Dodano po 1 [minuty]:

Jak to coś pomoże to daje screen z GPU-Z. może akurat sterownik jest do kitu albo czegoś brakuje albo coś nie włączone.

Dodano po 17 [minuty]:

Niestety lipa, po dodaniu tego paramtru gra strasznie klatkuje.

Co myślicie o instalacji starszej wersji strerownika?

0
  • Pomocny post
    #15 25 Sie 2014 12:08
    kozak69
    Poziom 25  

nie instalowałem patcha bo grę mam na steamiei tam jak coś wyjdzie to od razu ściąga i instaluje

0
  • #16 25 Sie 2014 13:42
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Ja też mam grę na steam, bez żadnych crack'ów itp.

Dodano po 1 [minuty]:

A czy mógłbyś mi udostępnić (np przez załącznik) zawartość folderu z grą za wyjątkiem podfolderu "data"? Byłbym bardzo wdzięczny.

Dodano po 11 [minuty]:

Instalacja starszego sterownika nic nie dała :(

GPU-Z

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły lub spotkał się z podobnym problemem proszę-niech się wypowie.

0
  • #17 25 Sie 2014 13:51
    kozak69
    Poziom 25  

Musiałbym ściagnąć grę,a trochę to potrwa.
    Sprawdzałeś jak chodza inne gry?

0
  • #18 25 Sie 2014 20:03
    problem.z.ko
    Poziom 25  

inne gry chodzą wzorowo :)
    (ls11, ls13, Sonic&sega ASR, NFS Most Wanted )

Dodano po 40 [sekundy]:

Jeżeli masz dobry link/torrent to daj to sobie ściągne.

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł/poradę to proszę, niech się wypowie.

Dodano po 43 [minuty]:

Próbowałem pobierać przez torrent i chomikuj, ale nic to nie dało. Widocznie mój sprzęt jest na liście nieobsługiwanych.
    Czy ktoś może miał podobny problem do mojego?
    Czy ktoś może zna rozwiązanie?

Próbowałem też uruchamiania w trybie zgodności z win XP, przy niższych systemach gra nie startowała. Na wszystkich możliwościach było tak samo. Nie widać trasy i postaci.
    Po wpisaniu -ForwardRender pojawiło się trochę wiecej grafiki, ale to nadal za mało, aby było możliwe granie. Nadal nie widać trasy. Widać to, co jest kompletnie nieistotne.
    Czy słyszał ktoś o jakimś "patch" lub "crack" do tej gry?

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

Przetestowałem grę na kompie znajomego (kom do gier z roku 2013).
    Gra działa.
    Problem leży po stronie mojego sprzętu.
    Czy ktoś ma jakieś pomysły?

0
  • #20 25 Sie 2014 20:48
    problem.z.ko
    Poziom 25  

DriverMSG napisał:
    problem.z.ko napisał:
    Mówimy tu o oryginalnej grze, a nie o pirackich wersjach.

Posiadam oryginalną płytę, więc jak ściągnę z neta to nie piractwo, bo przecież zapłaciłem.

Dodano po 5 [minuty]:

Czy ma ktoś jakieś inne pomysły?

0
  • #21 25 Sie 2014 20:57
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

problem.z.ko napisał:
    DriverMSG napisał:
    problem.z.ko napisał:
    Mówimy tu o oryginalnej grze, a nie o pirackich wersjach.

Posiadam oryginalną płytę, więc jak ściągnę z neta to nie piractwo, bo przecież zapłaciłem
    Kończąc ten wątek - ściągnąć sobie możesz, ale nie możesz udostępniać, więc torrent zrobi z ciebie pirata.

0
  • #22 25 Sie 2014 21:45
    problem.z.ko
    Poziom 25  

OK. Temat piractwa uważam za zamknięty. Zamiast robić offtop weźmy się za problem, którym jest BRAK GRAFIKI I TEKSTUR W GRZE.

Dodano po 1 [minuty]:

Problem prawdopodobnie leży po stronie mojego kompa, na innym kompie gra śmiga (dla ciekawych: Warto kase wydać :D).
    Czy użycie jakiegoś programu typu GameBooster może coś zmienić?

Dodano po 21 [minuty]:

GameBooster nie pomógł.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Dodano po 14 [minuty]:

AMD Cards: Missing geometry, crazy flashing-stepping artifacts, Black screen with sound & voice in background
    You need to disable Anti-Aliasing for this game, as the driver won't do it for you due to lack of profile for this game (and others) forcing the driver to disable it.
    To do this:
    Open your ATI Catalyst Control Center by right clicking your desktop background or double clicking the icon in the system tray.
    You must be in advanced mode to access anti-aliasing settings. If the control center opens in basic mode, you can click the "Advanced..." button on the bottom to change modes.
    Once in advanced mode, find and expand 3D options under the Graphics Settings tab on the left side of the control panel.
    Select Anti-Aliasing to view the current settings.
    The right side of the control panel should display the current anti-aliasing settings. Activate "Use Application Settings" by clicking the appropriate box to add a check mark.

Configuration tool crashing
    On some setups the config tool will crash either when saving a config, or when it is loaded up. There are a lot of reasons and fixes for this - here are the most common things to try:

-Try disconnecting your controller, and navigating to your Documents\SART folder, and delete 'controllers.xml' there. Then launch the config tool - if it works, save and exit. Then try plugging in your controller!

-You may have skipped the install of the .NET Framework 4, which is required to run the tool. Try installing it again via download from Microsoft's website: http://www.microsoft.com/en-au/download/details.aspx?id=17851

-Also try and run launcher.exe as an Administrator.

Crashing during race/lobby/load screen
    There are a lot of potential problems which could exacerbate this, but some among us (myself included) run with very few, if any crashes in extended game sessions, so configuration must play a part in it.
    As above, ensure you have the latest drivers for your system. You can also try running the game with elevated privileges, along with Windows XP compatibility mode.
    To do this...
    -Open Windows Explorer and navigate to the SASRT installation directory - the default is C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Sonic & All Stars Racing Transformed
    -Right click on ASN_App_PcDx9_Final.exe and click Properties
    -Click on the Compatibility tab
    -Tick the box next to 'Run this program in compatibility mode for:' and make sure Windows XP (Service Pack 3) is selected
    -Tick the box next to 'Run this program as an administrator'

If crashing persists and you're running the game in Windowed or Windowed Fullscreen mode, try running the game in Fullscreen mode.

If the crashing still occurs, ensure that any anti virus, firewall program etc. that is running has a specific exception for SASRT - to do this, refer to the program's documentation.
    Also make sure that any programs that interface with SASRT in any way - this includes DLL hooks such as any screen capture utility (Fraps, Bandicam, DXTory) - are disabled for purposes of finding out what's causing the crash.
    If you still experience crashing in this regard, post here with your specs, maybe there's a common link we can all find out together to fix this!

Znalazłem takie coś.
    Anty aliasing próbowałem już wyłączać ale nie było zmiany. Czy ktoś bardziej zaawansowany rozumie, o co tu chodzi?

Dodano po 6 [minuty]:

http://steamcommunity.com/app/212480/discussions/0/43099721319634655/

0
  • Pomocny post
    #23 27 Sie 2014 12:21
    młody14
    Poziom 36  

Masz zainstalowany najnowszy DirectX?

0
  • #24 27 Sie 2014 13:03
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Najnowszy DirectX? To znaczy DirectX 9.0c?

0
  • Pomocny post
    #25 27 Sie 2014 13:36
    młody14
    Poziom 36  

Jeżeli masz Windows XP to tak. Jeżeli uważasz ze masz, mimo wszystko polecam spróbować aktualizacji.

0
  • #26 27 Sie 2014 14:41
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Mam Windows 7 Professional 32bit

Dodano po 3 [minuty]:

DirectX jest aktualny.
    Instalator pobrany ze strony microsoft powiedział: "jest zainstalowana nowasza lub równorzędna wersja directX, więc instalacja jest niepotrzebna".

Dodano po 58 [minuty]:

Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn Sonic & Sega All Stars Racing Transform - barki w grafice i teksturach.(ważn

screeny z DXDIAG i panelu sterowania nvidia

0
  • #27 27 Sie 2014 21:34
    problem.z.ko
    Poziom 25  

Są jeszcze jakieś pomysły? Nie będe do znajomego chodził, żeby sobie pograć :D

0
  • Pomocny post
    #28 28 Sie 2014 00:17
    młody14
    Poziom 36  

problem.z.ko napisał:
    Próbowałem:

Instalowałeś te same, tak?

Spróbuj zainstalować jakieś starsze.

0
  • #29 28 Sie 2014 10:25
    problem.z.ko
    Poziom 25  

młody14 napisał:
    problem.z.ko napisał:
    Próbowałem:

Instalowałeś te same, tak?

Spróbuj zainstalować jakieś starsze.

Próbowałem i też nic z tego.

Dodano po 13 [minuty]:

Spróbowałem jeszcze starsze (v301.1) i też nic z tego.

0
  • #30 28 Sie 2014 12:16
    młody14
    Poziom 36  

A może spróbuj uruchomić w tr. zgodności z np. Windows XP.

0