Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZMIANA TEMATU diody w pasku led się nie świecą

poa 24 Aug 2014 15:23 1290 10
    poa
    Level 8  
    Witam panowie to mój pierwszy temat na forum. Podłączanie led to było w ogóle jedno z moich pierwszych doświadczeń, bardzo mnie to zaciekawiło ale też pojawił sie mały problem. po podłączeniu do obwodu na zdjeciach okazało się że mój ściemniacz przewodzi prąd ale nie działa (nie reaguje na pilot). To jest mój główny problem

Dodam że sprzedawca chyba nie znał się na tym co robi bo dał mi zasilacz 3.7A do 3 pasków ledowych. Do obwodu podłączyłem tylko 2 bo okazało się że że trzecia tasma mimo identycznej folii i opisu świeci na inny kolor (bardziej ciepły) mozecie mi tez odpowiedziec dlaczego tak jest?

Mieszkam w danii napięcie to 230v ZMIANA TEMATU diody w pasku led się nie świecą ZMIANA TEMATU diody w pasku led się nie świecą ZMIANA TEMATU diody w pasku led się nie świecą
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Darek0024
    Level 16  
    poa wrote:
    (nie reaguje na pilot)

A baterie w pilocie są?
    poa
    Level 8  
    tak tak pilot sie swieci przy nacisnieciu i jest nowy
    Darek0024
    Level 16  
    Być może dioda odbiorcza w srerowniku jest czymś przysłonięta.

Podaj model tego sterownia :D
    poa
    Level 8  
    ZMIANA TEMATU diody w pasku led się nie świecą

Ta wyglada sterownik. z nim raczej jest wszystko ok. Dodam jeszcze że sterownik ma numer ID a ściemnacz nie miał takiej naklejki. Mimo wszystko myślę że błąd jest gdzies w obwodzie :)
    poa
    Level 8  
    Juz wiem gdzie popełniłem błąd. Odrwrotnie podłączyłęm ściemniacz. Wybaczcie za smietnik. Chciałęm tylko zapytac o to czy jezeli 3 paski przyszły mi w takich opakowaniach jak na foto to czy mozliwe jest ze 1 z nich ma inny odcien czy to sie raczej nie zdarza. I co zrobić z 1 ledą która nie działą (zdaje mi sie ze mogłem na nią wczesniej nadepnąć czy cos?

Dodano po 2 [minuty]:

Własnie tak popatrzyłem na zdjecie bociek i sam zauwazyłem że to urządzenie tez ma input i output myslałęm że podłączenie jest obojętne. Mimo wszystko dzieki za odpowiedź, doceniam pomoc! Może znasz odpowiedź nma któreś z pytan zadanych przed chwila?
    poa
    Level 8  
    5 metrów jak na opakowaniu. A dioda nie jest ciemna jest żółta w środku jak każda inna :)
    poa
    Level 8  
    Uwaga uwaga panowie zagadka.

Poadły 3 diody pomiedzy łączeniami gdzie mozna paski rozciąć. jak dotykam palcem jednej z brzegu (tego dalej od zasilacza) to wszystkie się spowrotem świecą. Jest na to jakis sposób?