Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt - Przerywają głośniki z prawej strony

24 Sie 2014 17:54 780 3
  • Poziom 8  
    Witam mam problem w swoim samochodzie który kupiłem kilka miesięcy temu. Zauważyłem, ze nie działają głośniki po prawej stronie (tył i przód). W głośniku z tyłu był urwany kabel więc go przylutowałem ale to nie pomogło. Po wymianie radia na blaupunkt problem nie ustąpił i głośniki nadal nie działają, ale zauważyłem, że gdy zrobię dużo głośniej ten głośnik tylni z prawej strony zaczyna działać, ale po pewnym czasie lub po najechaniu na jakąś większą nierówność znowu przestaje działać i znowu gdy zrobię zdecydowanie głośniej to działa. Jaka może być przyczyna tej usterki i jak ją naprawić? Dodatkowo jest to samochód hyundai accent i nie wiem jak ściągnąć korbę opuszczania szyby tak aby się dostać do głośnika z przodu.
  • Poziom 43  
    w1esiek napisał:
    Jaka może być przyczyna tej usterki i jak ją naprawić?

Problem może być z instalacją, lub same głośniki. W głośnikach często ulega uszkodzeniu plecionka, połączenie styku z cewką głośnika.
    w1esiek napisał:
    nie wiem jak ściągnąć korbę opuszczania szyby

Przeważnie jest ona zabezpieczona zawleczką, dostęp uzyskasz poprzez dociśnięcie tapicerki drzwiowej (w miejscu gdzie jest to pokrętło).
  • Poziom 8  
    kokapetyl napisał:

Problem może być z instalacją, lub same głośniki. W głośnikach często ulega uszkodzeniu plecionka, połączenie styku z cewką głośnika.

A da się to jakoś sprawdzić wizualnie?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    w1esiek napisał:
    kokapetyl napisał:

A da się to jakoś sprawdzić wizualnie?

Jak jest urwana zupełnie to tak, ale czasem na oko jest OK a nie przewodzi. Użyj omomierza, w jego braku starczy bateryjka 1,5V i próba trzasku.