Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FujitsuAH530 - Głosniki wewnetrzne bardzo ciche

belizar 24 Sie 2014 18:38 906 6
  • #1 24 Sie 2014 18:38
    belizar
    Poziom 10  

Mam Notebook FujitsuAH530 i co prawda kiedy czytam wyniki testów ,to wszyscy psiocza albo wręcz psy wieszają na stronie audio tego laptopa .Szczególnie na ciche głosniki ale mam podejrzenie że u mnie sa w dodatku zdefektowane (Event. wzmacniacz )Kiedy ogladam film orginalny DVD i głośnośc jest na 100% to prawie trzeba sie wsłuchiwac co mówią A ze i z mikrofonem jest cos nie tak bo raz działa bez zarzutu aby za chwile wskaznik czułosci ledwo na 3 te zielone kreski się wychyla do góry .Nawet jak sie b. głosno mówi tak ze skajpa z tym uzywac się nie da. Myslałem ze to wina sterowników ale są aktualizowane i wedługraportu wszystkie dobre
    Muzyki na jutubcu bez głosników zewnętrznych nie sposób słuchać Jest tak ze 2 głosniki zawnętrzne 2x0,3W sa o niebo głśniejsze od wewnętrznych . NIGDZIE !! Nie mogę sie dokopac w intern . jaką moc mają w tym Fujitsu AH530 . Moze ktos mi powiedzieć albo dac link do strony gdzie to przeczytam? Piękne dzięki z góry . Juz mi w 2 tematach ta super strona pomogła . A raczej uczynni ludzie

0 6
  • #2 24 Sie 2014 19:16
    gdkj
    Poziom 26  

Dźwięk realtek więc może po aktualizacji sterownika audio pojawi się korektor a wtedy wszystkie suwaki w górę. Ja mam acera i czasami też dźwięk za cichy ale zabawa korektorem rozwiązuje ten problem. Korektora barwy dźwięku nie było na oryginalnym acerowskim sterowniku pojawił się po aktualizacji.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 24 Sie 2014 20:00
    belizar
    Poziom 10  

Suwaki od mikrof. i głosników sa na max. Co prawda korzystam tylko z głośników zewnętrznych ,ale jakby sie okazało ze wewn. maja np0.8W a graja d. ciszej niz 2 zewnętrz. 2X0,3W to bym przed upływem gwarancji oddał do naprawy . Ale nie wiem jaką moc maja te głosniki bo NIGDZIE !! nie moge tego znależc . Nie chce mi się tylko wierzyc ze tak drastycznie słabe głośniki zastosowali FujitsuAH530 - Głosniki wewnetrzne bardzo ciche

Dodano po 9 [minuty]:

Tak mam w ustawieniach od głosników FujitsuAH530 - Głosniki wewnetrzne bardzo ciche

0
  • #4 26 Sie 2014 07:45
    gdkj
    Poziom 26  

Miałem na myśli coś takiego:

FujitsuAH530 - Głosniki wewnetrzne bardzo ciche

suwaki pojawiły się po aktualizacji sterownika, u kolegi trochę inny dźwięk
    ale tej samej firmy może też to dorobili. normalnie te suwaczki są po środku więc
    podbicie tego w górę daje spory przyrost głośności, pojawił się "zapas" na regulatorze głośności.

pozdrawiam.

0
  • #5 26 Sie 2014 08:51
    belizar
    Poziom 10  

"Dokopałem " sie jeszcze w panelu sterowania do tego ustawienia . Nadal wdzieczny bym był za podanie danych znamion. tych głosników bo nie chcę niepotrzebnie odsyłac do naprawy . Ewent link do miejsca gdzie mogę te dane znależć FujitsuAH530 - Głosniki wewnetrzne bardzo ciche

Dodano po 1 [minuty]:

Jeszcze to FujitsuAH530 - Głosniki wewnetrzne bardzo ciche znalazłem

0
  • #6 26 Sie 2014 20:42
    gdkj
    Poziom 26  

Jeżeli w zakładce efekt dźwiękowy brak korektora to pojawi się po aktualizacji sterownika. Ja na laptopie czasami słucham sobie telewizji i też miałem denerwująco cicho. Odkąd mam korektor w ustawieniach do tej sytuacji daję go na max i wtedy jest aż za głośno :) .
    Parametr mocy głośniczków jak nie podany w instrukcji to raczej nigdzie indziej nie będzie.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 26 Sie 2014 21:04
    belizar
    Poziom 10  

gdkj Prawdopodobnie niesamowita nędza moc tych głosników bo nigdzie w ofertach gdzie sprzedaje ktokolwiek te FujitsuAH530 nie ma podanych wartosci tylko "stero 2 głosniki . Uparłem sie zeby gdzies przeczytac ile maja mocy bo moje 2 zewnetrzne mocy 2x0.3W wprost ryczą w porównaniu z tymi wewnętrzn. z głosnoscia ustawiona na 100% "Jako ze lubię być zrozumiany, a mianowicie dlaczego potrzebuje wiedzieć jak mocne są te głośniki. Podobnie jak głośniki w moim Fujitsu AH 530 które mają opinie mizerii !!wśród testujących komputery tak samo było z Fiatem 126p Wiadomo było ze są słabe i wolne bo wyciągnie max. 110 km /h ale przynajmniej jak kupowałem to wiedziałem na co mogę liczyć w sprawnym technicznie samochodzie . A jak mi nowy (6miesiecy ) nie chciał jechać więcej jak 75 km/h to wiedziałem ze nie dość ze jest to wolne auto to w dodatku zdefektowane i bez ośmieszania się ze się "czepiam " mogłem zażądać naprawy gwarancyjnej . Lepiej już nie potrafię wytłumaczyć dlaczego szukam miejsca gdzie dowiem się jaką mają moc te głośniki

0