Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAMPA SOLARNA HALOGEN CAPRAL - Jak podłączyć pod nią czujnik zmierzchowy??

24 Sie 2014 19:37 6072 11
  • Poziom 15  
    Witam
    Kolega przyniósł mi lampe solarna taką jak w temacie
    LAMPA SOLARNA HALOGEN CAPRAL - Jak podłączyć pod nią czujnik zmierzchowy??

Lampa ta nie posiada automatu zmierzchowego.
    Czy istnieje możlwość podpięcia do niej czujnika zmierzchowego, albo czujnika ruchu????..
    Jeśli dałoby sie to zrobić to mam rozumieć że musiałbym sie podłączyć tym czujnikiem do załącznika z tyłu (tutaj go nie widać na zdjęciu) zmostkować kabel neutralny N(jeden na zasilanie z baterii, drugi neutralny podłączyć do samej lampy), zaś wychodzący z czunika ruchu (czerwony) łącze do samej lampy.
    Przerabiał ktoś takie coś???...

Dodano po 7 [minuty]:

Znalazłem taki czujnik ruchu, można byłoby go zastosować???

Dodano po 10 [sekundy]:

http://albaelektro.eu/pl/p/ORNO-Czujnik-Ruchu...lizacja-bezprzewodowy-9V-OR-MA-702-GW-01/1442
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Poziom 15  
    Mój błąd niedoczytałem.
    Jednak bardziej chodziło mi o napięcie tego czujnika zmierzchowego, ten jest na 9V , a akumulator żelowy tejże lampy jest na 6 V i ma 4 Ah....Ruszy to???
    Kolejna sprawa czy sposób jaki opisałem jest sposobem dobrym na podłączenie, czujnika zmierzchowego do tej lampy? (źródłem zasilania jest akumulator).
  • Poziom 39  
    Normalny czujnik zmierzchowy posiada zestyk przekaźnika, kwestia znalezienia takiego aby mógł być zasilany z tego akumulatora jeżeli nie możesz doprowadzić innych źródeł energii.
  • Poziom 15  
    No w tej lampie nie ma za bardzo możliwości.Bo znajomy ta lame chce zastosować jako podświetlenie baneru reklamowego który będzie oddalony z jakieś 100 m od domu...Chodzi o szybką realizacje takiego oświetlenia bez zbędnego kopania, kładzenia kabli...

Właśnie mi chodzi dedito o to co sie stanie jak taki 9 v podepne do 6 b akumulatora, takie napięcie nie wzbudzi cewki??
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Panel solarny powinien dawać 9V, hmm tylko to wiadomo, bezsensu w tej aplikacji takie połączenie. Przy obniżonym napięciu 6V z akumulatora to może działać też, trzeba sprawdzić jaki jest zakres napięcia zasilania lub przerobić czujnik 12V pod 6V co się będzie zapewne wiązać z wymianą przekaźnika i elektroniki.
  • Poziom 15  
    Tak panel solarny daje 9v
    Akumulator żelowy 6v
    Tak napisane jest na allegro, tam to kupiono...Jak miałbym sprawdzić zakres napięcia zasilania na tym solarze, wystarczy jak sprawdze miernikiem, wtyczkę od panelu słonecznego?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    lukas198820 napisał:
    Jak miałbym sprawdzić zakres napięcia zasilania na tym solarze, wystarczy jak sprawdze miernikiem, wtyczkę od panelu słonecznego?
    Ale jak pisałem, to bezsensu bo to ma przecież działać po zmierzchu.
  • Poziom 15  
    Dobra panowie lampa działa..
    Dziekuje za pomoc.
    Zostawiłem włączoną lampe solarną na noc, zaświeciła sie sama koło 19, rano zgasneła.
    Jak przykryje panel solarny, tak żeby nie padało na niego światło lampa sie świeci. Jak wystawie do światła to lampa gaśnie.Wniosek jest taki że wyłącznik zmierzchowy znajduje sie w panelu solarnym.Lampa musi mieć tylko załączony przełącznik z tyłu.
    Mam tylko pytanie jak to jest realizowane, nie słychać żadmnego przekaźnika, ani nie widać na panelu żadnego czujnika.
  • Poziom 4  
    Witam,możesz opisać jak to wszystko ze sobą połączyłes
  • Poziom 15  
    W tej lampie wystarczyło zmienić stan przelącznika na czujnik zmierzchowy ktory znajduje sie w panelu solarnym.

Nie wiem czy jeszcze sprzedaja te lampy..
  • Poziom 4  
    Witam,to była kompletna lampa solarna z czujnikiem,tylko ja to rozebrałem i nie zrobiłem sobie zdiecia jak te kabelki wszystkie były że sobą połączone,jeżeli wie pan jak to idzie proszę o pomoc,między tym jest też obciążnik