Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Imax B3 - Identyfikacja elementu

24 Sie 2014 19:38 2616 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Chciałbym naprawić ładowarkę do baterii li-pol. Jest to imax b3, wątpię, że oryginalny. Mianowicie działało ładowanie tylko jednej celi a jest ich 3. Zdiagnozowałem, że uszkodzony jest element umieszczony na zdjęciu (to te trzy układy scalone)
    Imax B3 - Identyfikacja elementu
    Ma on oznaczenie 5056 1150. W googlach po wpisaniu tej frezy nie znalazłem żadnej notki. Prosiłbym o pomoc w doborze zamiennika.
  • Poziom 8  
    Załóżmy że jest to TP4056 , spotkał się ktoś z tym układem w polskich sklepach. U mnie nie mają w znanych mi sklepach internetowych również .
  • Poziom 31  
    Na ogólnie znanym portalu aukcyjnym są dostępne moduły ładowarek Li-Ion z tym układem.
  • Poziom 8  
    A jak widzielibyście ładowanie celi li-po takim modułem . Jest to już druga ładowarka w której mam taką awarię i pomyślałem że zamiast lutować układ z modułu mógłbym podpiąć 3 takie moduły z tp4056 i może nawet połączyć to z układem balansującym cele , który znajduje się na płytce ładowarki. Daje to o tyle duży plus , że w razie awarii wymieniam moduł za parę zł i ładowarka dalej funkcjonuje . Co o tym myślicie?
  • Poziom 13  
    Lata minęły, ale problem wciąż żywy. Właśnie takiego "IMAX"-a rozbebeszyłem. Te same objawy. Wygląda na to, że to wada konstrukcyjna. Te układy od spodu mają pad do odprowadzania ciepła a na płytce tylko jeden z układów (od trzeciego ogniwa) ma pod sobą ścieżkę, która mogłaby do tego służyć. Ale pad i tak nie jest do niej przylutowany czy podłożony pastą termiczną, tylko przyklejony zwykłym klejem do SMD. Pod pozostałymi układami nie ma nic, co choćby z bólem mogłoby pełnić funkcję radiatrora. Niby te układy się powinny bronić przed przegrzaniem, ale nie do końca im to wychodzi a może bronią się tylko w pewnym zakresie. Proponowałbym świeżo po zakupie takiej ładowarki przykleić do tych układów na klej termoprzewodzący jakieś małe radiatorki albo zastosować jakiś "patent" (gdybym wiedział, sam bym to zrobił, zanim się spaliły, odsyłanie na gwarancję nie ma sensu, skoro to wada konstrukcyjna). Jeżeli bez tego jakiś czas działają, to powinno wystarczyć. Zamawiam układy, zobaczymy, co z tego wyjdzie po poprawce.