Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HD6000 - Dysk do dekodera cyfrowego polsatu

bremenpl 24 Sie 2014 20:36 5682 8
  • #1 24 Sie 2014 20:36
    bremenpl
    Poziom 13  

Witam,
    Znalazlem na forum wiele tematow w ktorych bylo postawione pytanie w jaki sposob uzyc dysku cyfrowego polsatu jako dysku do PC. Moje pytanie brzmi, co trzeba zrobic z wyklym dyskiem sata z przejsciowka USB aby dzialal z dekoderem cyfrowego polsatu? Gdzies znalazlem informacje ze wystarczy przeformatowac dysk z nazwa CP_PVR, ale ponoc z moja wersja softu (2.118.1.18) rozwiazanie juz nie dziala (sprawdzilem- nie dziala).

Bylbym wdzieczny za jakakolwiek pomoc.

1 8
  • #2 31 Maj 2015 21:29
    klemensik22
    Poziom 1  

Wystarczy porobić partycje po 250giga i podpisać tv będą działać na pewno

1
  • #3 31 Maj 2015 22:37
    RsNeo
    Poziom 19  

Mam kilka takich oryginalnych dysków od polsatu jeśli chcesz mogę zrobić Ci jakieś badania MBR czy coś tam co chcesz, może wystarczy jakieś dane skopiować i ruszy. Z tego co wiem to dyski polsatowe mają 320GB.

1
  • #4 01 Cze 2015 00:30
    bremenpl
    Poziom 13  

Jesli masz taka mozliwosc, to bardzo chetnie.

1
  • #5 01 Cze 2015 01:01
    RsNeo
    Poziom 19  

Ok powiedz tylko czego Ci potrzeba i jak to wykonać.

1
  • #6 21 Cze 2015 11:14
    Davvvi
    Poziom 27  

Panowie zakupiłem wczoraj dysk zewnętrzny toshiby 750GB tyle że z USB 3.0 . Dysk jest z 2011 roku. Zasilany jest z USB i powiem wam że dysk współpracuje z dekoderem. W końcu mogę nagrywać przewijać itp. Podpiąłem dysk ,dekoder wykrył że ten dysk może współpracować z dekoderem i po sformatowaniu mam opcje nagrywania. Tak dla testów wyjąłem z laptopa dysk 20giga Seagate ,włożyłem w obudowę i o dziwo także działa. Nie robiłem żadnego myku typu podpisywanie dysku czy coś w tym stylu. Wywnioskować można, że może działanie dysko pod dekoderem zależne jest od interfejsu obudowy ,a nie od samego dysku. Chyba że Polsat coś zmienił coś w firmware dekodera i umożliwia podpinanie własnych dysków,chociaż w co wątpię.

0
  • #7 09 Lip 2015 16:03
    Siudzix
    Poziom 2  

Jako pracownik mogę potwierdzić, że została udostępniona możliwość podłączania własnych dysków do dekoderów.

Dekoder obsługuje dyski 2,5” oraz 3,5” o pojemności większej niż 16GB i mniejszej niż 2TB.

Dyski 3,5” oraz te o prędkości obrotowej 7200 obr/min lub o poborze prądu większym, niż maksymalny prąd wyjściowy na złączu USB (określony w danych technicznych dekodera) potrzebują własnego zasilania.

Nośniki danych typu „pendrive” oraz dyski typu SSD nie są obsługiwane.

1
  • #8 09 Lip 2015 18:14
    Davvvi
    Poziom 27  

Siudzix napisał:
    Jako pracownik mogę potwierdzić, że została udostępniona możliwość podłączania własnych dysków do dekoderów.

I bardzo fajnie. Kupiłem dysk 750 giga za 40zł i śmiga. Te polsatowskie są zbyt drogie. Kończy mi się umowa i miałem przechodzić do konkurencji ze względu na możliwość nagrywania. Teraz już nie muszę zmieniać operatora.

0
  • #9 12 Lip 2015 11:22
    bremenpl
    Poziom 13  

Witam,
    Rzeczywiście musiał wejść jakiś update, bo dysk który wcześniej nie był wykrywany teraz działa. Dziękuje za info.

0