Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tablet lark freeme system

24 Sie 2014 20:49 3354 3
  • Poziom 2  
    witam :)
    parę miesięcy temu kupiłam tableta lark freeme :) lecz jest z nim dużo problemów :-/ raz oddałam go do reklamacji, gdyż po włączeniu wyskakiwało tylko logo lark :-/ a jeśli był podłączony do ładowarki - bateria :-/ naprawili go, co zajęło im 3 tyg :-/ no ale działał :D teraz znów ten sam problem :( próbowałam zrobić hard reset, ale gdy wciskam te przyciski co powinnam xD nic się nie dzieje :-/ oczytałam się tego na forum bardzo dużo, lecz nic na nim nie działa, a troche głupio znowu go oddać do reklamacji :-/ jeśli znacie jakąś strone z systemem (mam androida 4.2) proszę podajcie. możecie mnie nie zrozumieć, bo nie umiem wyrazić dokładnie o co mi chodzi :-/ i też nie za bardzo wiem co sie z nim stało :( proszę o szybką odpowiedź.
    +może przydatna informacja, a mianowicie często ładowałam tableta ładowarką do telefonu, gdyż mam takie wejście jak do USB, a ładowarka do tableta mi się zepsuła :-/
    + też może przydatne: wczoraj wieczorem podczas ładowania tablet wydawał dziwne dźwięki :-/ nie umiem ich opisać, ale nieźle sie wystraszyłam :D
    no, trochę sie rozpisałam :D ale mam nadzieje, że wiecie o co chodzi i mi pomożecie :P
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    W pracy miałem 20 tabletów Lark FreeMe 10.4IPS. Połowa z nich była reklamowana. Najczęstsze usterki: ginący zasięg Wi-Fi, uszkodzone panele dotykowe, brak ładowania na ładowarce sieciowej. Naprawy trwały ponad miesiąc. W gruncie rzeczy działania serwisu i tak ograniczały się do wymiany na nowe. Miałem też tablety zawieszające się przy starcie systemu w których przyczyną były blokujące się przyciski "back". Szczerze polecam Ci pozbyć się tego tabletu i kupić lepiej jakiegoś Samsunga lub Lenovo. Jak na razie z nimi nie mam żadnych problemów. W porównaniu z tabletami niskobudżetowymi, do jakich zaliczam Larki, Lenovo czy Samsung są solidniej wykonane i o wiele szybsze, a także mają porządny support.

Do "Android system recovery" w Larku, przynajmniej w 10.4IPS, wchodzisz wciskając Vol- i Power jednocześnie na kilka sekund. Powinno się pojawić menu recovery z leżącym ludzikiem androida w tle. Jeśli pojawi się samo tło to naciśnij jeszcze raz klawisz Vol- i powinno się pojawić menu. Klawiszami głośności przechodzisz na "wipe data/factory reset" i zatwierdzasz klawiszem Power. Chwile czekasz, aż operacja się wykona. Po zakończeniu wybierasz z menu "reboot system now" i tablet powinien się uruchomić z ustawieniami fabrycznymi.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Robiłam hard reset, ale wyszło tak: kliknełam na menu: wipe data/factory reset
    Później: Yes -- delete all user data
    Niby coś tam sie robi
    Ale po chwili znowu wyskakuje menu z uszkodzonym androidem :-/
  • Poziom 2  
    Po "wipe data" robisz "reboot system now" i się powinien sam uruchomić ponownie.
    Jeżeli tak robisz i dalej jest nie tak to zrób zdjęcie i wrzuć na forum, żebym mógł to sobie zobrazować.