Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar ptl 819 - Działają programy/diody tylko po lewej stronie od osi pokrętła

mam_pralkę 24 Sie 2014 21:12 972 9
  • #1 24 Sie 2014 21:12
    mam_pralkę
    Poziom 6  

Witam,
    po powrocie z wakacji postanowiłem zrobić pranie w swoim Polarze ptl 819.
    Włączyłem pralkę. Przekręcam gałkę w prawo na pranie Bawełniane 40st. a tu gasną kontrolki.
    Cofam pokrętło do pozycji wyjściowej i znów przekręcam ale tym razem w lewo i odziwo nic nie gaśnie i wszystko jest ok. Przekręcam dalej lewo (mijam oś gałki) i gdy dochodzę do wspomnianego wcześniej programu to znów gaśnie wszystko.
    Raz jeszcze powróciłem do wyjściowej pozycji pokrętła i tym razem przekręcam w prawo. I dzieje się to samo.
    Ze złości (naprawdę musiałem zrobić to pranie) walnąłem w panel z pokrętłem i zadziałało! Pralka wykonała pranie - ładnie i elegancko na programie który chciałem.
    Jednak przy kolejnym włączeniu nie działa cała prawa strona programów.

Co to może być?

Jak to naprawić i ile to kosztuje?

Z góry dziekuję za pomoc świeżakowi ;-)

0 9
  • #2 24 Sie 2014 21:19
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Sie 2014 21:22
    mam_pralkę
    Poziom 6  

A jak mogę to sprawdzić?

0
  • #4 24 Sie 2014 21:29
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Sie 2014 21:47
    mam_pralkę
    Poziom 6  

hm... takowych luzów chyba nie ma. Przekręcam to przeskakuje z programu na program.
    Zdjąłem cały panel ale pokrętło przymocowane jest do jakieś elektronicznego modułu, ten z kolei jest przykręcony do wspomnianego na początku panela a nie mam śrub by to rozkrecać.

0
  • #6 25 Sie 2014 23:40
    mam_pralkę
    Poziom 6  

Inne jakieś pomysły?
    Niech ktoś mi doradzi czy opłaca się ją naprawiać czy kupić "nową" używaną?

0
  • #7 25 Sie 2014 23:54
    nares
    Specjalista AGD

mam_pralkę napisał:
    Inne jakieś pomysły?
    Niech ktoś mi doradzi czy opłaca się ją naprawiać czy kupić "nową" używaną?

Od takich porad jest serwis, który na miejscu zdiagnozuje i wyceni koszty naprawy. Forum nie jest panaceum na wszelkie kłopoty techniczne, szczególnie dla laików w temacie.

0
  • #8 26 Sie 2014 00:04
    mam_pralkę
    Poziom 6  

Nie chodzi o panaceum tylko o to że ktoś z dużym doświadczeniem może napisać że z "takimi objawami nie ma sensu naprawiać pralki" lub "domyślam się że mogą to być następujące rzeczy (...) których części mogą kosztować tyle i tyle...".
    Pytam o to dlatego że przyjazd człowieka który to wyceni to koszt 100zł i może się okazać że do tego trzeba doliczyć koszty naprawy a ktoś kto spotkał się z podobnym problemem może stwierdzić, że się to nie opłaca i lepiej już teraz zajrzeć na aukcje...

0
  • Pomocny post
    #9 26 Sie 2014 00:26
    nares
    Specjalista AGD

mam_pralkę napisał:
    ktoś z dużym doświadczeniem może napisać że z "takimi objawami nie ma sensu naprawiać pralki" lub "domyślam się że mogą to być następujące rzeczy (...) których części mogą kosztować tyle i tyle...".

Objawy usterki nie są typowe, dlatego zalecam wizytę serwisanta. Jeśli chodzi o moje doświadczenie w temacie AGD, to wierz mi, nie jest to moje hobby, ale praca.

0
  • #10 01 Wrz 2014 20:25
    mam_pralkę
    Poziom 6  

Pralka sprzedana. Dziękuję za pomoc!

0