Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 520i - Odczuwalne zazębianie skrzyni

nioop 24 Sie 2014 23:07 1911 4
  • #1 24 Sie 2014 23:07
    nioop

Specjalista AGD

Witam..

Od pewnego czasu odczuwam niezbyt precyzyjną pracę lewarka skrzyni biegów..
    Nie jest to uciążliwe, ale autko dopracowałem do perfekcji i pozostał mi jeszcze ten defekt..

Lewarek tak jakby ma wyczuwalny luz, nieprecyzyjnie chodzi.. A przy wrzucaniu biegu, nie ma zadnych zgrzytów itp ale wyraźnie jest wyczuwalne zazębianie się skrzyni..

Z książki serwisowej wynika iż niedawno było robione sprzęgło w renomowanym warsztacie.. - Ja osobiscie też nie obstawiał bym sprzęgła..

czy ktoś może podejrzewa w czym lezy przyczyna.. ?

0 4
  • #2 24 Sie 2014 23:35
    robokop
    Moderator Samochody

Tak, w hipochondrii. Skoro prawidłowo wysprzęgla, nie ma zgrzytów i szarpnięć to czego szukać? Lewarek zawsze będzie miał luz - połączenia przegubowe części zużywają się z wiekiem. A że czuć jak bieg wchodzi - w końcu włączenie biegu, to przesunięcie rozbudowanego sprzęgła kłowego, zaopatrzonego we wstępne sprzęgło cierne, czyli synchronizator, a całość blokowana na miejscu zatrzaskami.

nioop napisał:

Ja osobiscie też nie obstawiał bym sprzęgła..

To może koło zapasowe? Co innego odpowiada za rozłączenie napędu, dla swobodnej pracy przesuwających się trybów?

0
  • #3 25 Sie 2014 00:58
    nioop

Specjalista AGD

Zastanawia mnie fakt podejścia moderatora w takowy sposób..
    Co z tego ze jest luz, co z tego ze czuć zazębianie - tak musi byc :]
    Okey, może w 126P było to odczuwalne.. Może kolega robokop w swoim aucie tak ma i twierdzi ze tak musi być.. Ale ja wcześniej tak nie miałem.. Więc gdzieś jest tego przyczyna..
    Lewarek nie miał żadnych luzów, nie czuć było w którym momencie nastąpiło zazębianie..

Więc uważam że za głupie teksty typu hipochondria i posty nie wnoszące nic sensownego w jaką kolwiek pomoc moderatorzy też powinni dostawać ostrzeżenia.. :]

A ja bez potrzeby nie pisał bym tematu, bo tak w aucie nie miałem a teraz mam..
    Więc bardzo proszę o wypowiedź osoby, które posiadają wiedzę, która mogła by mnie nakierować gdzie szukać przyczyny - bo do tego wydaje mi się służy forum.

robokop napisał:
    ...To może koło zapasowe? Co innego odpowiada za rozłączenie napędu, dla swobodnej pracy przesuwających się trybów?

To może warto zapoznać się z wszystkimi usterkami układu sprzęgła?
    Bo zbyt niski poziom płynu w układzie hydraulicznym sprzęgła powoduje wyczuwalne zazębianie skrzyni..

0
  • #4 25 Sie 2014 08:34
    robokop
    Moderator Samochody

Przede wszystkim, to zbyt niski poziom płynu w układzie wyłączania sprzęgła daje objaw w postaci obniżonego pedału, o czym użytkownik nie wspomniał, wyczerpując tym samym pkt. 3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Więc co z tymi biegami w końcu jest? Szarpią, zgrzytają, czy trudno wchodzą, wymagając użycia zbytniej siły? Bo takie objawy równie dobrze może dawać zwichrowana tarcza sprzęgłowa, czy docisk, pomimo że były wymieniane w renomowanym warsztacie.

0
  • #5 25 Sie 2014 20:09
    nioop

Specjalista AGD

robokop napisał:
    ...Więc co z tymi biegami w końcu jest? Szarpią, zgrzytają, czy trudno wchodzą, wymagając użycia zbytniej siły?...

nioop napisał:
    ... przy wrzucaniu biegu, nie ma zadnych zgrzytów itp ale wyraźnie jest wyczuwalne zazębianie się skrzyni...

Proszę uważniej czytać posty..
    Biegi wchodzą z prawidłowym oporem, nie zgrzytają, nie wymagają siły..
    Przy wrzucaniu któregokolwiek z biegów wyraźnie czuję moment zazębienia i delikatne szarpnięcie lewarkiem - ledwo wyczuwalne ale jest..

dodatkowo chciałem zapytać, gdyż nie mam dostępu do kanału..
    Orientuje się ktoś czy aby wymienić olej w w/w modelu trzeba demontować skrzynię czy może jest mozliwośc wymiany na zasadzie wymiany oleju z silnika ?

0