Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat/B6/2.0 TDI - Spryskiwacze reflektorów, uszkodzony przekaźnik ??

25 Aug 2014 00:38 9696 2
 • Level 11  
  Witam, mój problem polega na tym że od pewnego czasu przestały mi działać spryskiwacze reflektorów, doczytałem w internecie że często winę za to ponosi bezpiecznik lub przekaźnik. Otóż po sprawdzeniu bezpiecznika był on sprawny, natomiast podczas pociągnięcia za dźwignie od wycieraczek słychać na przekaźniku że robi on tylko raz "TYK" a z tego co wyczytałem powinien robić dwa razy "TYK" . Ponieważ pierwszy "TYK" odpowiada za pompkę spryskiwaczy szyby a drugi za pompkę spryskiwaczy reflektorów. Moje pytanie brzmi czy wymieniać odrazu pompkę od spryskiwaczy reflektorów czy jest szansa że wymiana przekaźnika pomoże ? I czy jest w ogóle możliwe że przekaźnik się w połowie zepsuł, ponieważ jedno "TYK-niecie" cały czas jest i spryskiwacze szyby działają bez zarzutu.

  Pozdrawiam
 • Level 31  
  Pompka mycia szyb to jeden przekaźnik, a pompka mycia lamp to drugi przekaźnik.
  Mycie lamp działa chyba po 4 myciu szyb lub za 4 myciem szyb (nie pamiętam)
  O ile bezpiecznik masz dobry, to jest tez opcja ze mycie lamp zostalo DEAKTYWOWANE ze sterownika, lub CZAS mycia ograniczony do 0ms co za tym idzie przekaźnik nie musi się wcale aktywować.

  Poprawna diagnostyka zaoszczędzi Ci straty czasu i być moze zbędnej wymiany części.
  Zacznij od tego
 • Level 11  
  Aha, rozumiem po prostu tutaj: http://www.opelastrag.seonetshop.pl/uszkodzona-pompka-spryskiwacza-swiatel-w-passacie-b6 przeczytałem że odpowiada za to jeden przekaźnik i stad moje zapytanie o przekaźnik. Dopóki działały, spryskiwacze reflektorow włączały się za każdym pociągnięciem gałki od wycieraczek. Czekam właśnie na kabel VCDS, ponieważ ostatnio mi się "uwalił". I jak tylko go dostanę sprawdzę kodowanie i czy nie ma żadnych błędów.

  I zdziwiło mnie właśnie to że z dnia na dzień nagle przestały działać oby dwa spryskiwacze (tzn. na lewy i prawy reflektor)... A bezpiecznik jest na 100% ok a przekaźnik teżr raczej ok, wiec najlepsza opcja bedzie poczekanie za kabelkiem i sprawdzenie dokładnie o co tam chodzi, jeśli VCDS - pokaze jakis blad to raczej bedzie wskazywalo na pompke od spryskiwaczy ? Tak, dobrze myślę ?

  Pozdrawiam :-)